جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 معادلات انرژي 

 از ابتداي تيرماه 99 و از طريق کارت بانکي؛

توزيع الکترونيکي نفت سفيد و نفت‌گاز در منطقه البرز آغاز شد

معاون بازرگاني شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه البرز گفت: از ابتداي تيرماه 99 هيچ‌گونه حواله کاغذي صادر نمي‌شود و مصرف‌کنندگان بايد درخواست فرآورده نفت سفيد و نفت‌گاز خود را در سامانه تجارت آسان و کارت بانکي ثبت کنند.

به گزارش شانا به نقل از پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه البرز،اکبر نوروزي در اين باره اظهار کرد: به‌منظور تسهيل در سوخت‌رساني طرح توزيع نفت سفيد گرمايشي به خانوارهاي فاقد دسترسي به شبکه گاز طبيعي و گازوئيل مصرف‌کنندگان جزء (کمتر از 6000 ليتر در ماه) در بستر الکترونيکي و از طريق کارت بانکي آماده بهره‌برداري است.

وي تاکيد کرد: با توجه به لزوم ثبت‌نام در سامانه «تجارت آسان جديد» به آدرس اينترنتي https://newtejaratasan.niopdc.ir همراه با ثبت مشخصات کارت بانکي، از ابتداي تيرماه 99 هيچ‌گونه حواله کاغذي صادر نخواهد شد و مصرف‌کنندگان نفت سفيد و نفت‌گاز جزء (کمتر از 6000 ليتر در ماه) بخش‌هاي مختلف کشاورزي صنفي و صنعتي، بايد درخواست خود را از طريق سامانه تجارت آسان و کارت بانکي انجام دهند.

نوروزي حذف فيزيکي کالابرگ نفت ‌سفيد، دريافت سهميه به‌صورت مرحله‌اي، کاهش مراجعات حضوري فروشندگان، کنترل و مديريت مطلوب توزيع فرآورده و اطلاع‌رساني شارژ به‌صورت آنلاين را از مزاياي اجراي طرح توزيع الکترونيکي نفت سفيد و نفت‌گاز از طريق کارت بانکي عنوان کرد.

بر پايه اين گزارش، هم‌اکنون 70 فروشندگي روستايي، شهري و عامل توزيع فعال در استان البرز، وظيفه توزيع نفت سفيد و نفت‌گاز مصرف‌کنندگان جزء را به‌عهده دارند.

مدير شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه کردستان خبر داد:

کاهش 5 درصدي مصرف سي ان جي در دوران کرونا

مدير شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه کردستان گفت: در سه ماهه نخست سال جاري 38 ميليون متر مکعب سي ان جي در 52 باب جايگاه استان مصرف شده که اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 5 درصدي داشته است.

عبداله کيتي منش در گفت و گو با ايسنا اظهار کرد: اين مدت روزانه 440 هزار متر مکعب سي ان جي در استان مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل باکاهش 5درصدي همراه بوده که ناشي از شيوع ويروس کرونا و رعايت پويش در خانه بمانيم و عدم حضور مسافر در استان مي باشد.وي به اجراي طرح دوگانه سوز کردن رايگان خودروهاي عمومي و مسافري نيز اشاره کرد و افزود اولويت با کساني که زودتر در سامانه https://gcr.niopdc.ir ثبت نام نمايندوي سپس به مزاياي اقتصادي و زيست محيطي استفاده ازسوخت سي ان جي اشاره و اظهار داشت :اين شرکت نسبت به تسهيل فرآيند احداث جايگاه سي ان جي در استان جهت سرمايه‌گذاران بخش خصوصي اقدام کرده است.

مدير شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه کردستان از در دست احداث بودن 2 باب جايگاه سي ان جي در استان خبرداد و افزود: با توجه به شرايط جغرافيايي وکوهستاني بودن و کمبود زمين در سطح استان، تلاش و برنامه ريزي منطقه بر استفاده کامل و بهينه از ظرفيت کامل جايگاههاي منطقه است.وي سپس به فعال بودن 332 نازل در 52 باب جايگاه سي ان جي استان اشاره و خاطرنشان کرد: ارتقاي کمي و کيفي اين جايگاه ها از برنامه هاي اين منطقه است که با هماهنگي، تعامل و برگزاري جلسات با اداره استاندارد و مالکين جايگاه ها در صدد نيل به اين اهداف هستيم.

اين مقام مسئول با بيان اينکه روزانه يک ميليارد مترمکعب گاز طبيعي در کشور توليد مي‌شود، اضافه کرد: اين در حالي است که مصرف گاز سي ان جي در بخش حمل و نقل، فقط 20 ميليون مترمکعب است.

شمار دکل‌هاي حفاري آمريکا براي نهمين هفته پياپي کاهش يافت

شرکت خدمات حفاري بيکرهيوز از تداوم کاهش شمار دکل‌هاي حفاري نفت آمريکا براي نهمين هفته پياپي خبر داد.

به گزارش شانا از خبرگزاري رويترز، شرکت‌هاي انرژي ايالات متحده تعداد دکل‌هاي نفت و گاز طبيعي خود را براي نهمين هفته پياپي کاهش دادند، اين در حالي است که با افزايش قيمت نفت، بعضي از توليدکنندگان دوباره حفاري را آغاز کرده‌اند.

بيکرهيوز در گزارش خود آورده است که با کاهش دو دستگاه، مجموع دکل‌هاي حفاري آمريکا در هفته منتهي به دوم ژوئيه به 263 دستگاه، يعني کمترين تعداد ثبت‌شده در ميان داده‌هاي اين شرکت (مربوط به سال 1940) رسيد.

تعداد کل دکل‌هاي نفتي فعال در اين هفته، نسبت به هفته مشابه آن در سال گذشته ميلادي که 700 دستگاه بود، 73 درصد کاهش يافت.

بيکر هيوز به دليل تعطيلي چهارم ژوئيه در ايالات متحده آمار شمار دکل‌ها را يک روز جلوتر و در روز پنجشنبه منتشر کرد، زيرا در آمريکا بازارها يک روز جلوتر از تعطيلات بسته‌اند.

مجموع دکل‌هاي نفتي فعال آمريکا در اين هفته، با سه دستگاه کاهش به 185 دستگاه يعني کمترين تعداد از ژوئن 2009 رسيد، اين در حالي است که شمار دکل‌هاي گازي با يک دستگاه افزايش به 76 دستگاه رسيد.

اين نهمين هفته پياپي براي کاهش بي‌سابقه تعداد دکل‌هاي ايالات متحده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي