جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 خبرپزشكي 

 تاکيد WHO بر لزوم کنترل کوويد-19

سازمان جهاني بهداشت (WHO) به کشورهاي درگير با شيوع کروناويروس تاکيد کرد تا به جاي مناقشه و درگيري به واقعيت‌هاي موجود در مورد اين ويروس آگاهي داشته باشند و کنترل بيماري را بدست آورند.

به گزارش ايسنا، دکتر «مايک رايان» رئيس فوريت‌هاي پزشکي سازمان جهاني بهداشت گفت: ضرورت دارد تا افراد از خواب بيدار شوند و واقعيت‌هاي موجود در مورد بيماري کوويد-19 را بپذيرند. اطلاعات موجود و شرايطي که در آن قرار داريم دروغ نيستند.

بيماري کوويد-19 از سال گذشته ميلادي که براي اولين بار در چين مشاهده شد تقريبا همه کشورهاي جهان را درگير کرده است. در حال حاضر بيش از 11 ميليون نفر در جهان به اين بيماري مبتلا شده و بيش از 529 هزار نفر از آنان نيز جان خود را از دست داده‌اند.

ايالات متحده آمريکا بيشترين تعداد قربانيان و بيماران مبتلا به کوويد-19 در جهان را به خود اختصاص داده و تعداد مبتلايان در برخي از کشورهاي آمريکاي لاتين رو به افزايش است.

رئيس فوريت‌هاي پزشکي سازمان جهاني بهداشت در پاسخ به وضعيت مشاهده شده در کشورهايي همچون برزيل و مکزيک که به رغم افزايش تعداد مبتلايان، محدوديت‌ها تاحدودي برداشته شده، هشدار داد:بسياري از کشورها آنچه را که اطلاعات و شواهد در مورد اين بيماري نشان مي‌دهند، ناديده مي‌گيرند.به گزارش مديکال اکسپرس، وي گفت: به جاي قرنطينه کردن کل کشور مي‌توان در حد امکان محدوديت‌ها را در مناطقي که احتمال انتقال بيماري پايين است تا حدودي لغو کرد و از طريق اقداماتي همچون رعايت فاصله گذاري اجتماعي، شستشوي دست‌ها و قرنطينه مبتلايان، شيوع ويروس را تحت کنترل داشت. اما در مناطقي که گسترش ويروس غيرقابل کنترل است لازم است اقدامات سختگيرانه‌تر اعمال شود.

اعصاب‌تان را با «گلاب» آرام کنيد

متخصص طب سنتي با بيان اينکه گلاب تقويت کننده مغز و قلب است،گفت: گلاب براي تقويت ريه، رفع بيهوشي و غش مؤثر بوده و به افرادي که افسردگي و ضعف اعصاب دارند توصيه مي کنيم تا از اسپري گلاب در اتاق خود استفاده کنند.

به گزارش فارس، نعمت الله مسعودي، متخصص طب سنتي درباره «خواص گلاب» اظهار داشت:گلاب مرکب القواي مايل به سرد است و بستگي به گل، اثرات متفاوتي دارد.

وي ادامه داد: گلاب همان عرق گلسرخ را گويند و تقويت کننده مغز و قلب است.براي ريفلاکس معده خوب است و ما براي اين نوع بيماران آن را همراه چند داروي ديگر تجويز مي‌کنيم.

اين متخصص طب سنتي بيان داشت: گلاب براي تقويت ريه، تقويت حواس، رفع بيهوشي و غش مؤثر بوده و به افرادي که افسردگي و ضعف اعصاب دارند توصيه مي‌کنيم از اسپري گلاب در اتاق خود استفاده کنند.

مسعودي خاطرنشان کرد: افرادي که در ناحيه صورت خود دچار جوش مي‌شوند در کنار دستورات پوستي ديگر، مي‌توانند از گلاب استفاده کنند؛ البته بايد توجه کنيم زياد مصرف کردن گلاب باعث سفيدي مو مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي