جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 ميز خبر 

 مرز ايران و پاکستان در 4 نقطه بازگشايي مي‌شود

وزارت کشور پاکستان از بازگشايي مرز ايران و پاکستان در چهار نقطه از 15 تيرماه جهت انجام فعاليتهاي تجاري خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شبکه 24 نيوز پاکستان، وزارت کشور پاکستان از بازگشايي مرز ايران پاکستان براي تجارت خبر داد.طبق اين بخشنامه دولتي 4 نقطه مرزي گبد، مند، کاتگر و چادگي در بلوچستان براي تجارت بازگشايي شده‌اند و فعاليت‌هاي تجاري در آنها 7 روز در هفته مجاز خواهد بود.

ميان زهيد حسين، از فعالان اقتصادي پاکستان، از اين اقدام استقبال کرد و گفت اين کار به احياي فعاليت‌هاي تجاري کمک مي‌کند.

براساس اين بخشنامه، چهار گذرگاه مرزي مذکور از يکشنبه 15 تير ماه (5 ژوئيه) رسماً فعال مي‌شود و فعاليت‌هاي بازرگاني شامل واردات، صادرات و همچنين تردد نامحدود کاميون‌هاي باري مطابق پروتکل‌هاي بهداشتي ميان دو کشور انجام مي‌شود.

نهم آذرماه سال گذشته ناظر گمرکات ايالت بلوچستان پاکستان در جريان هفتمين نشست کميته تجاري دو کشور در شهر زاهدان اعلام کرد که دولت پاکستان براي انجام مبادلات تجاري، و بهبود معيشت مرزنشينان تصميم به راه‌اندازي 4 بازارچه مرزي در مرز با ايران گرفته است.

استان سيستان و بلوچستان در حال حاضر هفت بازارچه فعال مرزي دارد که پنج بازارچه آن در مرز مشترک با پاکستان است و شامل ميرجاوه در زاهدان، پيشين در سرباز، کوهک و جالق در سراوان، ريمدان در چابهار است. همچنين دو بازارچه مرزي در مرز مشترک با افغانستان (ميلک و گمشاد در زابل) دارد. اين هفت بازارچه مرزي نقش به سزايي در مبادلات بازرگاني با کشورهاي همسايه دارند.

پاکستان دو هفته قبل هم براساس توافق مشترک با تهران، گذرگاه مرزي تفتان (ميرجاوه) را براي هفت روز در هفته جهت توسعه تجارت مرزي ميان دو کشور بازگشايي کرد.

شرايط صدور الحاقيه براي بيمه بدنه خودروها اعلام شد

بيمه مرکزي در بخشنامه جديدي که براي شرکت‌هاي بيمه فرستاده شرايط پوشش تکميلي افزايش ارزش وسيله نقليه به دليل نوسان قيمت در بيمه‌نامه بدنه خودرو از روز 15 تيرماه را اعلام کرد.

به گزارش ايلنا، در نامه‌اي که مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و امور فني بيمه مرکزي در زمينه فراهم آوردن تأمين لازم براي بيمه‌گزاران بدنه خودرو در شرايط فعلي بازار و لحاظ کردن حق انتخاب هنگام اخذ «پوشش تکميلي افزايش ارزش مورد بيمه به علت نوسان قيمت‌ها» شرايط جديد پوشش موصوف به شرحي که اعلام مي‌شود در سيستم نرم افزاري «بيمه‌نامه بدنه» تعريف شده و از تاريخ 15 تيرماه آماده بهره‌برداري است.

بر اين اساس ارائه پوشش تکميلي افزايش ارزش سرمايه در زمان صدور بيمه‌نامه يا از طريق الحاقيه منوط به بروز رساني سرمايه بيمه‌نامه بر مبناي ارزش واقعي مورد بيمه است.

شرايط سه گانه اين موضوع به شرح زير است:

- افزايش ارزش مورد بيمه تا سقف 25 درصد سرمايه بيمه‌نامه بدنه «در تمامي خسارت‌ها اعم از جزئي و کلي» با حق بيمه معادل 15 درصد حق بيمه پايه.

- افزايش ارزش مورد بيمه تا سقف 50 درصد سرمايه بيمه‌نامه بدنه «در تمامي خسارت‌ها اعم از جزئي و کلي» با حق بيمه معادل 25 درصد حق بيمه پايه.

- افزايش ارزش مورد بيمه تا سقف 100 درصد سرمايه بيمه‌نامه بدنه «در تمامي خسارت‌ها اعم از جزئي يا کلي» با حق بيمه معادل 40 درصد حق بيمه پايه.

مديرعامل شرکت نمايشگاه‌ها پاسخ داد:

تکليف برگزاري نمايشگاه‌ها در ايام کرونا چه مي‌شود؟

مديرعامل شرکت سهامي نمايشگاه‌هاي بين المللي ايران مي‌گويد، با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، نمايشگاه‌هاي اقتصادي در سال 99 برگزار مي‌شود.

بهمن حسين‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: با توجه به اهميت صنعت نمايشگاهي کشور در رونق و جهش توليد و مقابله با تحريم‌هاي آمريکا، تلاش مي‌شود نمايشگاه‌هاي اقتصادي که در سال 99 برنامه‌ريزي شده بودند، برگزار شوند.

به گفته وي، همانطور که در چارچوب برگزاري دو نمايشگاه جهش توليد و دستاوردهاي مبارزه با کرونا تلاش شد ضمن رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، صنعت نمايشگاهي به فعاليت خود ادامه دهد، در ماه‌هاي پيش‌رو نيز با هماهنگي وزارت بهداشت و ستاد ملي مقابله با کرونا و همچنين وزارت صمت، نمايشگاه‌ها برگزار مي‌شود.

مديرعامل شرکت‌ نمايشگاه‌ها با اشاره به لغو تعدادي از نمايشگاه‌ها در ماه‌هاي گذشته تحت تاثير شيوع کرونا گفت: در ماه‌هاي گذشته تعدادي از نمايشگاه‌ها با صلاح‌ديد نهادهاي ذي ربط برگزار نشدند اما تلاش مي‌شود در ماه‌هاي پيش‌رو با در نظر گرفتن يک تقويم فشرده، راه براي برگزاري نمايشگاه هايي که در ماه‌هاي آينده برنامه ريزي شده‌اند و همچنين نمايشگاه‌هايي که در ماه‌هاي اخير لغو شدند، فشار به فعالان اين حوزه کاهش يافته و از آسيب بيشتر آنها جلوگيري شود.

حسين زاده با اشاره به برنامه ريزي صورت گرفته براي برگزاري نمايشگاه فرش در شهريور امسال، توضيح داد: در جلسه‌اي که اخيرا با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، فعالان صنعت نمايشگاهي و فعالان صنفي حوزه فرش برگزار شد، تمام طرف‌ها اعلام آمادگي کردند تا اين نمايشگاه را طبق زمان بندي اعلام شده برگزار کنند و با موافقت وزارت صمت، برنامه ريزي براي برگزاري اين نمايشگاه آغاز شده است.

وي افزود: ما در حوزه فرش با تعدادي از کشورها رقابت جدي داريم و مانند ديگر حوزه‌ها، صنعت نمايشگاهي تلاش مي‌کند همراهي خود با اين بخش و ساير بخش‌هايي که به رونق و جهش توليد در کشور کمک مي‌کنند را با قدرت به کار بندد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي