جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 ميز خبر 

 فرماندار فيروزکوه:

جهش توليد و اشتغال با جذب سرمايه گذار در فيروزکوه محقق مي‌شود

فيروزکوه-اميرحسين صادقعلي

فرماندار فيروزکوه گفت:جهش توليد و اشتغال پايدار با جذب سرمايه گذار در فيروزکوه محقق مي‌شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مهدي يوسفي جماراني در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمايه گذاري فيروزکوه با حضور اعضا و سرمايه گذاران در محل فرمانداري برگزار شد اظهار داشت: جهش توليد و اشتغال پايدار بدون حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي و کارآفرينان محقق نمي‌شود و دستگاه‌هاي اجرايي مي‌بايست روان سازي کارها را در جهت جذب سرمايه گذاران با هدف رونق کسب و کار و اشتغال پايدار در دستور کار قرار دهند.

يوسفي جماراني گفت: يکي از سياست‌هاي اصلي دولت در شهرستان فيروزکوه فراهم کردن بسترهاي مناسب سرمايه گذاري و استقبال از طرح‌هاي اشتغال زا با هدف رونق اقتصادي منطقه است.

وي افزود:فيروزکوه از ظرفيت و پتانسيل‌هاي متعددي در صنعت، کشاورزي، گردشگري برخوردار است که سرمايه گذاري در اين بخش‌ها به ايجاد اشتغال پايدار مي‌انجامد.

فرماندار شهرستان فيروزکوه با بيان اينکه هدف از برگزاري اين کار گروه بررسي طرح‌هاي سرمايه گذاري با هدف ارائه مجوزهاي همکاري و پشتيباني لازم است، افزود: ايجاد اشتغال پايدار و تحقق جهش توليد بدون همکاري دولت و بخش خصوصي امکان‌پذير نيست و در همين راستا بايد راه را براي واگذاري‌ها و مشارکت بخش خصوصي و سرمايه گذاري باز کنيم.

وي اظهار داشت: دولت براي ايجاد اشتغال پايدار به سرمايه گذاري نگاه ويژه دارد و بي ترديد دولت به تنهايي و بدون حضور فعالان بخش خصوصي ظرفيت ايجاد اشتغال و رونق توليد را ندارد.

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي:

برگزاري تورهاي ارزان گردشگري در تبريز

تبريز-توفيقي

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي از برگزاري تورهاي ارزان گردشگري (فم تور ) در تبريز خبر داد.

احمد حمزه زاده با اشاره به لزوم برگزاري فم تورهاي گردشگري در راستاي توسعه اين صنعت پويا در استان، ادامه داد: برگزاري فم تورهاي گردشگري بهترين راهکاريست که کشورهاي برتر در حوزه گردشگري در راستاي توسعه اين صنعت به کار برده اند، به همين منظور با برگزاري فم تورها در استان و بهره‌مندي از توان بخش خصوصي و ظرفيت هاي موجود استان در حوزه گردشگري مي توان بستر مناسب براي توسعه اين صنعت را فراهم کرد.

وي نقش اتاق بازرگاني تبريز را در تحقق اين هدف مهم و موثر عنوان کرد و گفت: «با مشارکت همه جانبه سازمان‌ها، نهادها و همچنين اتاق بازرگاني تبريز شاهد تحقق اين هدف و تقويت زيرساخت هاي گردشگري منطقه خواهيم بود.»

حمزه زاده با اشاره به اينکه اختصاص جوايز صادراتي به آژانس هاي مسافرتي فعال در حوزه گردشگري از ديگر اقدامات موثر در اين امر خواهد بود، ادامه داد:با اختصاص جوايز صادراتي به تورهاي ورودي خارجي به مقصد تبريز توسط آژانس‌هاي فعال در اين زمينه، فرصت مناسب را براي حضور گردشگران خارجي در منطقه فراهم سازيم، همچنين با توجه به ظرفيت‌هاي موجود ميتوانيم در حوزه صدور ويزاي فرودگاهي در بين فرودگاه هاي بين المللي منطقه به عنوان فرودگاه هاب به ارائه خدمات بپردازيم.

شهرام دبيري رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز نيز در اين ديدار با تاکيد بر لزوم رعايت بهداشت و افزايش نظارت ها در دوران پسا کرونا بر عملکرد مراکز گردشگري منطقه، ادامه داد: در راستاي توسعه گردشگري منطقه مي‌بايست رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اولويت تمام سازمان‌هاي مرتبط و همين طور اماکن و جاذبه هاي گردشگري تبريز و استان باشد، همچنين در راستاي فراهم سازي فضاي مناسب و جذاب براي گردشگران ايجاد موزه ها، آمفي تئاتر و ...بايد در دستور کار قرار گيرد.

معاون بهره برداري ذوب آهن اصفهان:

آمادگي ذوب‌آهن براي تأمين ريل قطاراصفهان - تهران

معاون بهره برداري ذوب آهن اصفهان با بيان اين که براي تأمين ريل پروژه قطار سريع السير اصفهان_تهران اعلام آمادگي کرده ايم، گفت: اولويت نخست ذوب آهن اصفهان، تأمين ريل داخل کشور است، اما بعد از تأمين تعهدات داخل، به طور 100 درصد صادرات ريل خواهيم داشت.

مهرداد تولائيان، اظهار کرد: در سال جاري مجموعه ذوب آهن اصفهان ماهيانه بين 7 تا 10 هزار تن ريل توليد کرده و امکان توليد سالانه 200 هزار تن ريل را دارد.وي با تأکيد بر اين که آنچه به عنوان ريل راه آهن با استانداردهاي جديد توليد مي شود اکنون در انحصار اين شرکت است، گفت: به غير از قراردادهاي موجود ذوب آهن اصفهان با شرکت زيرساخت، طي قراردادي با قرارگاه خاتم النبياء(ص) تأمين ريل مورد نياز خطوط راه آهن چابهار_زاهدان در دستور کار اين مجموعه است.

معاون بهره برداري ذوب آهن اصفهان درباره اين که آيا ذوب آهن اصفهان تأمين ريل قطار سريع السير اصفهان_تهران را انجام خواهد داد، گفت: براي تأمين ريل پروژه قطار سريع السير اصفهان_تهران اعلام آمادگي کرده ايم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي