جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 خبـــر 

 انصاري‌فرد:

جدايي از المپياکوس اشتباه بزرگي بود

کريم انصاري‌فرد، مهاجم ايراني تيم فوتبال السيليه قطر در گفت‌وگو با نشريه گاتزتا صحبت هاي جالبي را درباره حضورش در فوتبال يونان و مسائل ديگر مطرح کرده که گزيده آن را در زير مي خوانيد:

-من اينجا خيلي خوشحالم و قراردادي دو ساله امضا کردم.

-فوتبال قطر هر روز بهتر مي‌شود، چون اين کشور ميزبان جام جهاني 2022 خواهد بود.

-بازيکناني که براي بازي به قطر مي‌آيند از ليگ‌هاي بزرگ دنيا انتخاب شده اند.

-همه چيز خوب است و من از حضورم در تيم لذت مي‌برم.

-وقتي در اوساسونا بودم اين باشگاه با مشکلات مالي روبرو بود و همچنين با مشکلات مالياتي مواجه شدم، در نتيجه من نتوانستم به طور دائم در اين کشور زندگي کنم.

-براي يک بازيکن بازي کردن از اهميت زيادي برخوردار است.

-من در پانيونيوس دوران خوبي داشتم. در اين دو سال به موفقيت‌هاي زيادي رسيديم و از نظر شخصي نيز شرايطم خوب بود.

-مي‌دانستم که به تيمي مي‌آيم که همه باشگاه‌هاي يونان بازي‌هاي آن را تماشا مي‌کنند و به جذب بازيکنان پانيونيوس علاقه‌مند هستند.

-بسنيک هاسي نمي‌خواست من عضو المپياکوس شوم و او هميشه سعي مي‌کرد که من را از اين باشگاه جدا کند و به من گفت که بايد به دنبال تيم باشم.

-سعي کردم با شرايطي که داشتم کار را ادامه دهم و فصل خوبي داشتم و موفق شدم 18 گل بزنم. نمي‌دانم چرا اين سرمربي نام من را از ليست ليگ قهرمانان اروپا کنار گذاشت.

-البته همه اين‌ها مربوط به گذشته است. من در المپياکوس روز‌هاي خوبي داشتم و واقعا از هواداران تيم و باشگاه قدرداني مي‌کنم.

-جدايي از المپياکوس اشتباه بزرگي بود که از سوي من انجام شد.

-وقتي در جام جهاني در اردوي تيم ملي ايران بودم، مدير برنامه‌ام به باشگاه گفت که پيشنهادي 10 ميليون دلاري دارم؛ بنابراين هنگامي که از جام جهاني بازگشتم، مدير باشگاه به من گفت که مي‌دانيم قصد جدايي داري و مدير برنامه‌ات به ما اطلاع داد که شما مي‌خواهيد اين دستمزد را بگيريد.

-مارتينز همين حرف را به من گفت و يعني او مي‌دانست که من تيم را ترک مي‌کنم، اما متاسفانه هيچ پيشنهادي نبود.

-اين يک وضعيت پيچيده بود و در ادامه به ناتينگهام فارست رفتم.

-تنها پيشنهادي که مدير برنامه‌ام در آخرين لحظه ارائه داد از ناتينگهام بود.

-تصور کنيد که من قراردادم را با المپياکوس فسخ کردم، به ناتينگهام رفتم و نتوانستم بازي کنم.

-من قدم به قدم پيش رفتم، اما در آن مرحله مدير برنامه ام همه چيز را خراب کرد؛ بنابراين بعد از چهار ماه انتظار براي بازي با مجوز، مجبور شدم مجددا براي حضور در مسابقات آسيايي در امارات متحده اردو را ترک کنم.

-فرقي نمي‌کند انگليس باشم يا يونان، هر کجا که هستم، همسرم خوشحال است و مي‌خواهد که من از بازي خودم راضي باشم.

-مسعود شجاعي شبيه برادر بزرگتر و بهترين دوست من است.

-وقتي فوتبالم را شروع کردم، علي دايي مردي بود که مرا کشف کرد و به من فرصت داد تا يک فوتباليست حرفه‌اي شوم.

-نيازي نيست در مورد کارلوس کي‌روش زياد حرف بزنم.

-کي‌روش به تيم ملي ايران کمک کرد تا پيشرفت کند اما تيم ملي هم به کي‌روش اين فرصت را داد تا نامش بيشتر شنيده شود.

-ايران هرگز کي‌روش را فراموش نخواهد کرد و به خاطر آنچه در ايران به دست آورده و براي سطح بازي تيم ملي در آن مقطع، نام کي‌روش براي هميشه در تاريخ خواهد ماند.

-شما يک بازيکن را در تيم ملي ايران پيدا نمي‌کنيد که به دلايلي از کي‌روش ناراضي باشد.

مسي عصباني و بارساي نگران؛

خداحافظي بزرگ؟

ليونل مسي عصباني است. فوق‌ستاره آرژانتيني در بارسلونا روزهاي خوبي را نمي‌گذراند و ناراحتي‌‌اش هم فقط بابت موقعيتي که تيم بارسلونا در اين روزها تجربه مي‌کند، نيست. حالا تقريباً مشخص شده که رابطه پسر متولد روساريو با رئيس بارسلونا و اعضاي هيئت‌مديره باشگاه اصلاً خوب نيست. مجموعه‌اي از اختلاف‌ها با اعضاي هيئت‌مديره وجود دارد که حالا اين اختلاف‌ها قديمي هم شده است. اين اختلاف‌نظرها شامل مواردي چون رويکرد باشگاه در زمينه کاهش دستمزد بازيکنان در دوران کرونا و همچنين درز اخبار داخل رختکن به بيرون از باشگاه مي‌شود.

در اين شرايط که مسي به‌طور واضح نارضايتي خود را نشان داده، شبکه SER هم خبر داده فوق‌ستاره بارسا يک ضربه مهم را به هيئت‌مديره باشگاه زده است. طبق اعلام اين شبکه، کاپيتان بارسلونا، مذاکرات در مورد تمديد قرارداد خود را متوقف و اعلام کرده دوران حضورش در بارسا در تابستان سال آينده به پايان خواهد رسيد.

مسئولان بارسلونا يا اين موضوع را تکذيب مي‌کنند يا دست‌کم عنوان مي‌کنند که از تصميم مسي در اين مورد آگاهي ندارند. آنها فکر مي‌کنند که مذاکراتي که از قبل شروع شده است مسير عادي خود را طي خواهد کرد و مشکلي در اين زمينه نخواهد بود.

البته که مسي هم لازم نيست در حال حاضر نسبت به اين خبر واکنشي رسمي نشان دهد چون هنوز چندين ماه تا پايان قرارداد او باقي‌ مانده و مذاکرات هم ممکن است زمان‌بر باشد. مسي منتظر مي‌ماند تا اتفاقات آينده را نيز بررسي کند، اتفاقاتي نظير چگونگي تقويت تيم براي فصل آينه يا اينکه چه کسي به عنوان سرمربي جديد تيم معرفي خواهد شد. اما آنچه مشخص است اين است که مسي مي‌خواهد تصميم‌گيري در مورد قرارداد در اختيار خودش باشد. کاپيتان تيم کاتالان تصميم دارد که قراردادهاي کوتاه مدت يک يا دو ساله ببندد و هميشه هم اين اختيار را داشته باشد که به طور يک‌طرفه در پايان هر فصل قرارداد خود را فسخ کند و از بارسا جدا شود.

تا تابستان 2021 هنوز زمان زيادي باقي است اما در اين مدت اتفاقات زيادي رخ خواهد داد. انتخابات رياست باشگاه يکي از اين اتفاقات مهم است که روي تصميم مسي مي‌تواند تأثير‌گذار باشد. تمديد قرارداد مسي در شرايط فعلي مي‌تواند يک امتياز بزرگ براي جو سپ ماريا بارتومئو رئيس فعلي باشگاه به حساب‌‌ آيد و او از اين امتياز براي انتخابات رياست باشگاه استفاده خواهد کرد هرچند که خودش نمي‌تواند در انتخابات شرکت کند اما حتماً از اين حربه در راه حمايت از کانديداي مورد نظر خود بهره خواهد برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي