جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

 خبـــرنامه 

 استقلال دست‌ها را مقابل استراماچوني بالا برد

نمايندگان باشگاه استقلال در حالي براي مذاکره با استراماچوني به ايتاليا مي‌روند که يکي از آنها گفته ما فقط براي تخفيف گرفتن از اين مربي ايتاليا مي‌رويم نه براي مذاکره! اين که نماينده رسمي باشگاه استقلال از واژه تخفيف استفاده مي کند بدان معناست که استقلالي ها در پرونده استراماچوني دست ها را به علامت تسليم بالا برده و در واقع پذيرفته‌اند که از نظر قراردادي حق با مربي ايتاليايي است وگرنه هيچ لزومي نداشت معاون باشگاه استقلال بگويد ما براي تخفيف گرفتن از استراماچوني به ايتاليا سفر مي‌کنيم.

اين مربي با استقلال قرارداد دو ساله داشت اما فقط 13 هفته اول ليگ برتر روي نيمکت آبي‌پوشان نشست که البته نتايج خوبي هم کسب کرد و حالا تمام پول دو سال قراردادش را مي‌خواهد و معلوم نيست به استقلال تخفيف بدهد. نکته عجيب اينجاست که پنج شش ماه از رفتن استراماچوني مي‌گذرد اما در اين مدت او هنوز تيم جديدي پيدا نکرده است و در ايتاليا يک مربي بيکار محسوب مي‌شود. بعد از جدايي استراماچوني از استقلال اين شايعه مطرح بود که از تيم الغرافه قطر پيشنهاد مالي خيلي خوبي دارد اما با گذشت زمان نه در قطر تيم پيدا کرد و نه در ايتاليا به نحوي که همسرش هم در اين مورد يک استوري حمايتي گذاشت و نوشت زندگي از اين فراز و نشيب‌ها زياد دارد و من هميشه حامي آندره‌آ هستم.

رئال مادريد چگونه مي‌تواند قهرمان لاليگا شود؟

رئال مادريد حتي با وجود لغزش در دو ديدار مي‌تواند عنوان قهرماني در لاليگا را بالاي سر ببرد.

رئال مادريد با پيروزي برابر ختافه و کسب سه امتياز بازي يک ضربه شديد به بالاي جدول وارد کرد و اکنون با چهار امتياز بيش‌تر از بارسا صدرنشين لاليگا است.

زين الدين زيدان پس از ديدار برابر ختافه گفت: "نبايد تصور کنيم که همه چيز تمام شده است، پنج فينال باقي مانده است." اتلتيک بيلبائو، آلاوس، گرانادا، ويارئال و لگانس پنج ديداري هستند که رئال مادريد مي‌تواند پس از پشت سر گذاشتن‌شان عنوان قهرماني را بالاي سر ببرد. اتفاقي که از سال 2017 رخ نداده بود. اگر مادريد چهار بازي از پنج بازي باقي مانده را با پيروزي به پايان برساند قهرمان مي‌شود.

فتح لاليگا بستگي به سفيدپوشان دارد و آن‌ها از 15 امتياز تنها به يازده امتياز نياز دارند. مادريد حتي با دو تساوي مقابل حريفانش باز هم مي‌تواند جام قهرماني را بالاي سر ببرد. بارسا براي اين که بتواند قهرمان شود بايد در پنج بازي باقي مانده خود (ويارئال، اسپانيول، وايادوليد، اوساسونا و آلاوس) پيروز شود و منتظر يک شکست و تساوي رئال مادريد باشد.

در صورتي که بارسا در همه ديدارها پيروز شود و مادريد در دو بازي مساوي شود امتيازها برابر خواهد شد اما به دليل بازي رو در رو عنوان قهرماني را به خود اختصاص خواهد داد.

شيعي:

حضور کفاشيان در فدراسيون مشخص نيست

عضو هيات رييسه فدراسيون فوتبال گفت تا دوشنبه مسائل مربوط به اساسنامه اين فدراسيون جمع‌بندي خواهد شد.

محمود شيعي، عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در جمع خبرنگاران در خصوص اساسنامه فدراسيون فوتبال گفت: فدراسيون دوست ندارد تعليق اتفاق بيفتد و فدراسيون در وهله آخر تصميمي مي‌گيرد که به نفع فوتبال باشد. تاکنون خبري در اين خصوص ندارم اما ظرف دو روز آينده مسائل مربوط به اساسنامه جمع‌بندي خواهد شد.

وي در خصوص اين که همه اعضاي مجمع اساسنامه ارسالي به فيفا و تغييرات آن را تاييد کرده‌اند تصريح کرد: براي اعضاي مجمع نامه نوشته بودند اما خروجي که آقايان جمع‌بندي نمي دانم اما طبق تصويب هيات رييسه نامه را بفرستند و نظر اعضاي مجمع را گرفتند.

شيعي درباره ادامه حضور کفاشيان در فدراسيون فوتبال گفت: هنوز جلسه‌اي گذاشته نشده و تا جلسه هيات رييسه برگزار نشود، نمي توان در اين خصوص نظر داد.

او در پاسخ به اين پرسش که آيا فدراسيون فوتبال، دو سال پيش اساسنامه فدراسيون فوتبال کويت را به فيفا ارسال کرده است عنوان کرد: من حضور ذهن ندارم و وظيفه هيات رييسه هم نيست که اساسنامه را بفرستند يا خير اما من بعيد مي دانم چنين چيزي باشد. اکنون هم چيزي که در هيات رييسه تصويب شده آن است که فدراسيون فوتبال، نهادي غيردولتي است.

شيعي اضافه کرد: به هر حال بايد شرايط مملکت و صلاح نظام را ببينيم. فيفا به تصميمات ما احترام مي‌گذارد و بايد جمع‌بندي بين ما و دولت صورت بگيرد. دوست نداريم تعليقي صورت بگيرد و فدراسيون فوتبال روي اين موضعش باقي خواهد ماند.

او درباره قرارداد اسکوچيچ مبني بر اين که براي هر برد 500 ميليون تومان نصيب اين مربي خواهد شد اظهار کرد: من در جريان نيستم اما با توجه به مبلغ قرارداد نه چندان سنگين او بعيد مي دانم چنين چيزي در قراردادش وجود داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي