جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/08/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه نسخه شماره 2902

  گزارش افزايش ظرفيت مازاد دستياري به کميسيون به مجلس  

گروه آزمون وسنجش : مخبر کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، گفت: وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در مورد افزايش ظرفيت مازاد دستياري و چگونگي انتخاب افراد به کميسيون گزارش خواهد داد و نحوه پذيرش مازاد ظرفيت مورد بررسي قرار مي گيرد.
نورالدين پيرموذن، در گفت وگو با ايسنا، در مورد پذيرش ظرفيت مازاد دستياري اظهار کرد: تعدادي از معترضين به اين مساله با کميسيون بهداشت و درمان تماس داشتند و اعتراضات شان را منتقل کردند.
نماينده ي مردم اردبيل در خانه ي ملت، تصريح کرد: با توجه به اين که هنوز هيچ گونه اطلاعي از کم و کيف اين تصميم نداريم، اما به دنبال گسترش اعتراضات جامعه ي پزشکي و دستياران کشور به عنوان مخبر کميسيون بهداشت و درمان درخواست کرده ام تا وزير بهداشت و معاونين آموزشي وي و هم چنين دبير شوراي آموزش پزشکي تخصصي در کميسيون حضور يابند.
وي افزود: پس از حضور اين افراد چگونگي تصميم شان و نحوه ي اجراي ظرفيت مازاد دستياري مورد کالبدشکافي قرار خواهد گرفت.
مخبر کميسيون بهداشت و درمان مجلس، تاکيد کرد: اين کميسيون معتقد است که براي ضايع نشدن حق کسي بايد فرصت هاي برابر در مقابل تمامي فارغ التحصيلان دانشکده هاي پزشکي قرار گيرد.
پيرموذن خاطرنشان کرد: به جرات مي توان گفت که امتحان دستياري در اين کشور با توجه به افزايش تقاضا و پايين بودن ظرفيت دوره هاي تخصصي، به يک کنکور واقعي ديگر تبديل شده است; و اصولا بايد در برگزاري يک آزمون ورودي براي دوره هاي تخصصي صرفا بر مبناي توان علمي افراد و بر اساس نتيجه هاي مبتني بر دانش و آگاهي تصميم گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش