جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/06/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6488

 رئيس مجلس شوراي اسلامي:
  دولت و مجلس تهديد دشمن را به فرصت تبديل کنند 

 
رئيس مجلس گفت: با توجه به اعمال تحريم‌ها و فشار بر کشور وزارت نفت نمي‌تواند با برنامه‌ريزي‌هاي قبلي پيش رود و همه بايد در مجلس و دولت و صنايع بپذيريم که تهديد دشمن را به فرصت تبديل کنيم.به گزارش صداوسيما به نقل از خانه ملت، آقاي محمدباقر قاليباف در نشست علني مجلس شوراي اسلامي با اشاره به گزارش وزير نفت، گفت: با توجه به شرايط کنوني و اعمال تحريم‌ها و فشار بر کشور وزارت نفت نمي‌تواند با هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي‌هاي قبلي پيش رود، همه بايد در مجلس، دولت، پژوهشگاه‌ها و صنايع بپذيريم که تهديد دشمن را به فرصت تبديل کنيم و براي تحقق اين مهم هدف‌گذاري‌ها، روش‌ها، ابزار و تجهيزات با رويکرد «امروز بايد خودمان کار را انجام دهيم» به کار گرفته شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه هر چند اين اقدام سخت بوده، اما شدني است و اين توان در مجموعه وزارت نفت موجود است، افزود: گام‌هاي خوبي براي تحقق اين مهم برداشته شده، اما در برخي بخش‌ها عقب‌ماندگي‌هايي نيز وجود دارد.

وي با يادآوري سفر به خوزستان و بازديد از پالايشگاه بيدبلند خليج فارس تصريح کرد: بازديد از اين مجموعه موجب افتخار بود چرا که مجموعه فني کشور توانست در طول دوره سه ساله ظرفيتي حدود 14 ميليون تن فرآورده توليد کند.

رئيس قوه مقننه کشورمان با بيان اينکه بايد به اين سوال پاسخ دهيم که چرا بورس انرژي آن گونه که بايد رونق نگرفته است، ادامه داد: با تغيير رويکرد‌ها مي‌توان اين مهم را محقق کرد.

آقاي قاليباف با اشاره به ضرورت توجه به پرهيز از خام‌فروشي، توليد فرآورده‌هاي نفتي و اصلاح الگوي مصرف گفت: ما در حوزه انرژي جزو کشور‌هاي مصرف هستيم و عملکرد و کار ما در اين عرصه قابل قبول نيست.

رئيس نهاد قانونگذاري کشور افزود: آقاي زنگنه وزير نفت در 40 روز گذشته جلسات متعدد تخصصي در زمينه‌هاي مختلف با همکاران در مجلس داشت و اگر جلسه امروز منطقي برگزار شد، ناشي از اين است که موضوعات مد نظر مطرح شده و وي و کارشناسان آن را پذيرفته‌اند. اين مسير را ادامه خواهيم داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي