جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/06/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6488

 رئيس مجلس شوراي اسلامي:
  پيشرفت‌هاي صنعت نفت در خوزستان باعث افتخار است 

 
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: در سفري که چندي پيش به استان خوزستان داشتم از نزديک شاهد پيشرفت‌هاي صنعت نفت از جمله طرح پالايش بيدبلند خليج فارس بودم که باعث افتخار است.به گزارش خبرنگار شانا، محمدباقر قاليباف، پس از شنيدن گزارش بيژن زنگنه، وزير نفت در نشست علني مجلس شوراي اسلامي و پرسش‌هاي برخي نمايندگان از وي، گفت: آنچه مشخص و روشن است در شرايط امروز با توجه به اقدام‌هاي دشمن که سبب تحريم و فشار بر کشور شده است، در موضوع نفت نمي‌توانيم با هدفگذاري‌ها و برنامه‌هاي گذشته پيش برويم.

وي افزود: همه ما در دولت و مجلس و در پژوهشگاه‌ها و حوزه صنعت بايد بپذيريم که تهديد دشمن را به فرصت تبديل کنيم و رويکرد و روش و ابزار و تجهيزات فني را با رويکرد که امروز اتخاذ مي‌شود انجام دهيم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: اين توان در مجموعه وزارت نفت وجود دارد که تهديد را به فرصت تبديل کند، اين کار شدني است و گام‌هاي خوبي نيز در اين مسير برداشته شده است و اگرچه در بعضي از حوزه‌ها عقب‌ماندگي داريم، اما پيشرفت‌هايي نيز داريم. در سفري که چندي پيش به استان خوزستان داشتم از نزديک پيشرفت‌هاي صنعت نفت از جمله طرح پالايش بيدبلند خليج فارس را مشاهده کردم که باعث افتخار بود.

قاليباف عنوان کرد: اگر اين باور در مجوعه مديران و تصميم‌گيران باشد، موفق خواهيم شد. در حوزه انرژي بايد پاسخ دهيم چرا اين حوزه آن‌گونه که بايد و شايد رونق نگرفته و تغيير رويکردهايي بايد اتفاق بيفتد، همچنين در بحث خام‌فروشي، فرآورده‌ها، اولويت‌ها و بحث مهم الگوي مصرف که در مصرف جزو کشورهاي پرمصرف هستيم و کار و عملکرد ما در اين بخش قابل قبول نيست.

وي گفت: دليل منطقي و قابل بحث بودن نشست امروز اين است که وزير نفت و همکاران وي بسياري از موضوع‌ها و بحث‌هاي مطرح‌شده از سوي نمايندگان را پذيرفته‌اند، اين مسير بايد ادامه يابد تا بتوانيم مشکلات حوزه انرژي را در سال پاياني دولت حل و رفع کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي