جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/06/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6488

 مديرکل راهداري همدان:
  اولويت راهداري همدان، شناسايي و رفع نقاط حادثه‌خير است 

 
همدان-شهناز محمدي

مدير کل راهداري استان همدان گفت:شناسايي و رفع نقاط حادثه خير از اولويت‌هاي راهداري استان است که بايد هرچه سريع‌تر در دستور کار قرار گيرد.

مصطفي پناهنده در نشستي که به دنبال سفر يک روزه معاون راهداري کشور و بازديد از محور‌هاي مواصلاتي استان همدان انجام شد گفت: شناسايي و رفع نقاط حادثه‌خير از اولويت‌هاي راهداري استان است.

وي در ادامه به موانع و مشکلاتي که در مسير خدمت اين اداره کل قرار دارد اشاره کرد و افزود: شناسايي نقاط حادثه خير، حفظ حريم و اصلاح ابنيه جاده‌اي، حفظ راه‌ها، تجهيز علائم جاده‌اي و اصلاح آن‌ها از اولويت‌هاي کاري اداره کل و نيازمند اعتبارات خاص است.

پناهنده ادامه داد: بيشتر پل‌هايي که عدم عبور آب از آن‌ها باعث تخريب راه‌ها مي‌شود با افزودن باکس‌ها مهار شده و عبور آب به راحتي از سيل و تخريب جاده جلو‌گيري مي‌شود به همين منظور مقرر شده اين پل‌ها شناسايي و در اسرع وقت با کمترين هزينه نسبت به اصلاح آن‌ها اقدام شود.

وي با اشاره به تخصصي بودن امور راهداري، بکارگيري نيرو‌هاي جوان و آموزش آن‌ها براي راهداري جاده‌اي را ضروري خواند و گفت: براي حفظ شرايط راه‌ها نيازمند نيرو‌هاي زبده و تعليم ديده که جايگزين بازنشستگان اين حرفه باشند هستيم.

پناهنده به شهرستانهاي استان اشاره کرد و به تفکيک شهرستاني مشکلات و موانع آنها را بيان نمود و در ادامه به شهرستان همدان اشاره کرد و گفت:روکش آسفالت گرم محدوده سراوک به طول 2 کيلومتر را خواهيم داشت .

ساخت راه روستاي تکمه داش در راستاي اجراي طرح ابرار

اجراي چيپ سيل در محور مرادبلاغي - قهاوند و سياه کمر - مسلم آباد به طول 7900 متر و عرض 3 متر

اجراي آسفالت رگلاژي در محور همدان - ملايرو سياه کمر - مسلم آباد و مرادبلاغي - قهاوند و همدان - تهران به طول 1400 متر و عرض 3 متر

احداث 3 دهنه پل در محور روستايي نهران - اوليايي اعتبار 140 ميليون

روکش آسفالت محور رزن - همدان بعد ازپليس راه به طول 2 کيلومتر اعتبار 800 مليون

روکش آسفالت محور رزن - همدان از ورودي آزاد راه به طول 7 کيلومتر و اعتبار 2000 ميليون تومان

لکه گيري محور رزن - همدان بعد از پليس راه به طول 8 کيلومتر و اعتبار 400 ميليون

اصلاح نقطه حادثه خيز گردنه ايلان داشي با اعتبار 1000 ميليون تومان

اصلاح نقطه حادثه خيز گنبد با حجم عمليات خاکي 12000 متر مکعب اماني

بهسازي محور روستايي تکمه داش در قالب طرح ابرار به صورت اماني به طول 4 کيلومتر

و در کل بهره‌برداري از 6 مجتمع خدماتي رفاهي بين راهي روميه- گرين، سپنتا 2، نگين دشت موسي آباد، جدي امين پور و باران نهاوند خبر داد و گفت:در انجام وظايف خود و با جذب اعتبارات بيشتر بتوانيم خدمات بهتر و بيشتري را به همشهريان و مردم داشته باشيم.

پناهنده در ادامه افزود:سه سامانه ثبت تخلف عبور و مرور و تأسيسات ITS در شهرستان‌هاي فامنين- همدان و نهاوند را به بهره‌برداري خواهيم رساند.

مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان همدان از شناسايي 70 نقطه حادثه خيز در استان خبر داد و گفت:از اين مناطق 3 نقطه را اصلاح و دو نقطه را ايمن‌سازي کرده ايم، 53 نقطه در دست اقدام و يا ايمن سازي شده است .

13 نقطه را در برنامه‌هاي آينده سازمان در دست اقدام قرار خواهيم داد.

53 نقطه در حال حاضر در دست اقدام است.

17 مقطع جهت ايمن‌سازي کامل نياز به 16 ميليارد تومان اعتبار داشته که به محض دريافت و جذب اعتبارات در دستور کار قرار خواهد گرفت .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي