جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/06/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6488

 خبـــرنامه 

 بعد از بن بست در بازگشت استراماچوني؛

گزينه اصلي سرمربيگري استقلال مشخص شد

با منتفي شدن بازگشت آندره استراماچوني به تيم فوتبال استقلال، مسئولان اين باشگاه انتخاب «الکساندر نوري» مربي ايراني - آلماني و سرمربي سابق هرتابرلين و وردربرمن را در دستور کار قرار داده‌اند.

به گزارش مهر، با شرايطي که آندره استراماچوني براي بازگشت به استقلال پيش کشيده بود، موانع بزرگي پيش روي مسئولان اين باشگاه براي جذب مجدد وي بوجود آمد. هرچند پيش از آن هم وزارت ورزش و هم فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ مخالفت خود را با بازگشت استراماچوني در پي قانون منع به کارگيري مربي و بازيکن خارجي اعلام کرده بودند.

استقلال فصل گذشته را با استراماچوني آغاز کرد و در ادامه نيمکت آبي‌ها به فرهاد مجيدي رسيد. مجيدي با اين تيم نايب قهرمان ليگ شد ولي در فينال جام حذفي مقابل تراکتور شکست خورد و از رسيدن به عنوان قهرماني بازماند. درست در روزهاي بعد از پيروزي استقلال مقابل پرسپوليس در نيمه نهايي جام حذفي، اختلاف مديرعامل استقلال و مجيدي علني شد تا رسماً پرونده ادامه کار مجيدي در اين باشگاه بسته شود.

با جدايي مجيدي و منتفي شدن بازگشت استراماچوني، مسئولان اين باشگاه سراغ گزينه بعدي خود رفتند. اين برنامه که قبلاً هم درباره آن خبرهايي منتشر شده بود، مشتمل بر سرمربيگري الکساندر نوري مربي دو رگه ايراني - آلماني است و مذاکره با اين مربي جدي تر از قبل دنبال مي‌شود.

نوري بارها از علاقه خود براي حضور در ايران و کار در کشورمان صحبت کرده بود. وي سابقه کار به عنوان سرمربي تيم‌هاي هرتابرلين و وردربرمن آلمان را هم در کارنامه دارد و مدتي هم دستيار «کلينزمان» در تيم هرتابرلين بود.

کادر فني الکساندر نوري براي استقلال هم از نفراتي تشکيل شده است که قبلاً سابقه بازي در اين تيم را داشته‌اند از جمله آرش برهاني و
فريدون زندي.

زندي دوره‌هاي مربيگري خود را در آلمان پشت سر گذاشته و در صورت توافق نهايي، نوري را روي نيمکت تيم سابق خود همراهي مي‌کند.

گفته مي‌شود براي پست سرپرستي هم يکي از بازيکنان سابق استقلال که در سالهاي اخير از فوتبال خداحافظي کرده، مدنظر قرار دارد. با اين حساب و در صورتي که مذاکره استقلال با نوري به نتيجه نهايي برسد، بايد شاهد تحولات گسترده‌اي روي نيمکت آبي‌ها باشيم؛ نيمکتي که باوجود قانون منع به کارگيري مربيان خارجي رنگ و بوي ايراني - آلماني خواهد داشت.

سه گزينه سرمربيگري تراکتور مشخص شدند

مسئولان باشگاه تراکتور پس از بررسي گزينه هاي مختلف براي سپردن هدايت اين تيم رسيدند که به نظر مي رسد از بين آنها شماره 8 سابق پرسپوليس و شماره 10 پيشين استقلال شانس بالاتري دارند.

به گزارش مهر، باشگاه تراکتور تبريز پس از قهرماني در رقابت هاي جام حذفي و کسب مجوز حضور مستقيم در رقابت هاي فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا تکليف سرمربي خود را مشخص نکرده است.

ساکت الهامي که توانست با اين تيم به قهرماني در رقابت هاي حذفي برسد خيلي زود از بين گزينه هاي مد نظر مديران باشگاه حذف شد تا بار ديگر نگاه‌ها به سمت محمدرضا زنوزي مالک باشگاه براي انتخاب سرمربي پرشورها جلب شود.

دايي نه گفت؛ «الکس نوري» گزينه نشد!

زنوزي علاقه زيادي به جذب علي دايي سرمربي پيشين تيم ملي ايران و پرسپوليس و سايپا دارد. او در دو فصل گذشته نيز بارها سراغ اين مربي رفت اما دايي امسال هم پاسخ رد به پيشنهاد تراکتوري ها بابت
مشغله هاي کاري خود در تهران داد و از پذيرش مربيگري در تيم هاي شهرستاني امتناع کرد.

همين امر باعث شد تا مديران باشگاه تراکتور با توجه به قانون جديد هيات رئيسه فدراسيون فوتبال مبني بر عدم جذب مربي و بازيکن خارجي براي انتخاب سرمربي خود از بين گزينه هاي داخلي دچار دردسر شوند.

الکس نوري مربي سابق تيم هاي وردربرمن و هرتابرلين آلمان که اصالت ايراني دارد به عنوان گزينه تراکتور در فضاي مجازي معرفي شد اما باشگاه تراکتور قيد همکاري با وي را زد و پيشنهادي به اين مربي براي همکاري نداد.

سه گزينه داخلي به صف شدند

باشگاه تراکتور تبريز پس از کش و قوس فراوان به سه گزينه مد نظر خود براي مربيگري در فصل آينده رقابت هاي ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا رسيد. آنها مذاکرات اوليه خود با علي کريمي، عليرضا منصوريان و مهدي تارتار را آغاز کرده اند تا از بين آنها يک نفر را به عنوان گزينه نهايي معرفي کنند.

در بين اين اسامي، کريمي و منصوريان مقبوليت بيشتري نزد هواداران تراکتور دارند تا شانس بيشتري براي انتخاب به عنوان سرمربي پرشورها نيز پيدا کنند. به نظر مي رسد علي کريمي مرد شماره 8 سابق پرسپوليس و عليرضا منصوريان بازيکن شماره 10 پيشين استقلال از شانس بالاتري براي انتخاب نهايي برخوردارند که از بين اين دو گزينه هم شانس علي کريمي بيشتر است.

تراکتوري ها هرگز نسبت به مربيان خنثي ديد مثبتي نداشته اند. همين امر هم باعث شده تا آنها در سال هاي اخير دنبال گزينه هايي بروند که اسم و رسم دار باشند. ديدگاهي که کريمي و عليرضا منصوريان دارند اما تارتار چندان از آن برخوردار نيست.

انتخاب نهايي بزودي

مديران باشگاه تراکتور تبريز قصد دارند ظهر امروز سرمربي تراکتور در فصل بيستم ليگ برتر را معرفي کنند. تيمي که تمايلي به ريخت و پاش در بازار نقل و انتقالاتي ندارد و مي خواهد با حفظ بازيکنان اصلي خود به فکر کسب قهرماني در اين رقابت ها باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي