جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/08/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2910

 با پيام دکتر جاسبي
 مراسم اختتاميه سيزدهمين دوره مسابقات کتبي قرآن و عترت برگزار شد  

آفرينش : سيزدهمين دوره مسابقات بخش کتبي دانشجويان و طلاب حوزه هاي علميه سراسر کشور و هشتمين جشنواره استادان و اعضاي هيات علمي دانشگاه ها با پيام دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به کار خود خاتمه داد.
در ابتداي اين پيام آمده است: بشر در طول تاريخ، همواره بر آن بوده است تا راه تعالي و تکامل پويا و سرانجام به اکسير جاودانگي دست يابد. با نگاهي به وقايع تاريخي و حتي افسانه ها و اساطير و از سويي با استناد بر يافته هاي علمي مي توان حکم به شکست اين تلاش ها داد; ليکن دين مبين اسلام پيوسته جاودانه بودن انسان را مورد تاکيد قرار داده و اکسير آن را تنها در اطاعت از خدا و پيامبر رحمتش (ص) دانسته است: تلک حدود الله و من يطع الله و رسوله يدخله جنات تجري من تحتها الانهار خالدين فيها و ذلک الفوز العظيم (النسا»، 13).
در ادامه آمده است: بي شک اگر در مفاهيم قرآني به گونه اي عميق تر نگريسته شود               مي توان پاسخ بسياري از مجهولات عالم امکان را از خلال آن دريافت. جنبش                                     نرم افزاري که امروز در تمامي عرصه ها، منشا اثرات مثبت گرديده در علوم قرآني نيز بي تاثير نبوده و نگارش مقالات متنوع با موضوعات بديع، توانسته است بخشي از اين مجهولات را پاسخگو باشد.
در اين پيام همچنين آمده است: خوشبختانه امروز نسل جوان صرف نظر از هرگونه گرايش فکري، نسبت به مطالعه و شنيدن کلام خدا راغب است و دانشگاه آزاد اسلامي نيز به عنوان محملي مناسب و مطمئن توانسته است بخش عظيمي از فعاليت هاي قرآني دانشگاهيان را پوشش دهد. کسب عناوين برتر معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي (مرکز پژوهش ها و فعاليت هاي قرآن و عترت) در عرصه هاي مختلف قرآني همچون نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، ارتقا مجله صحيفه مبين به درجه علمي پژوهشي، اعتبار يافتن بيش از پيش پايگاه قرآني تسنيم و ارتقا کيفي مسابقات قرآني دانشگاه در سطحي بسيار وسيع، همه نشان از عمق کارهاي قرآني و فرهنگي دارد و به همين سبب، مراتب تشکر خود را اعلام مي دارم.
در پايان آمده است: اينجانب ضمن تبريک به تمامي داوطلبان و برگزيدگان اين مسابقات، اميدوارم تلاش هاي قرآني دانشگاهيان بيش از پيش صبغه علمي يافته به سوي اقدامات بنيادين و تخصصي گام بردارد.
 دکتر مظاهري: فعاليت هاي قرآني پاسخي محکم به توطئه هاي دشمنان است
همچنين در اين مراسم دکتر مظاهري معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: فعاليت هاي قرآني ما پاسخي محکم به توطئه ها و شيطنت هاي دشمنان است. وي افزود: عمل به قرآن، سايه بيداري جهان اسلام شده است و هرجا که به انديشه و تعاليم قرآني عمل نشود، انحطاط ايجاد مي شود. به گفته دکتر مظاهري عمل به قرآن و انديشه هاي اسلامي بنيان بيداري اسلامي بوده و علم، ايمان و عمل گرايي، شاخص و تعبير انسان کامل نتيجه عمل به تعاليم قرآن است.
 معرفي نفرات برتر در جشنواره اساتيد و مسابقات دانشجويان و طلاب
هشتمين جشنواره ويژه استادان و اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي آزاد اسلامي کشور و سيزدهمين دوره مسابقات دانشجويان و طلاب حوزه هاي علميه سراسر کشور با معرفي نفرات برتر پايان يافت.
دکتر بابک فرزانه رييس مرکز پژوهش ها و فعاليت هاي قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي در اين باره گفت: اين مراسم با حضور برترين هاي سيزدهمين دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي، همچنين نفرات برتر هشتمين جشنواره استادان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد رامسر برگزار شد.
وي افزود: در مرحله مقدماتي بخش کتبي اين دوره از مسابقات 104 هزار نفر از علاقمندان شرکت کرده بودند که يکهزار و 150 نفر از آنان جزو استادان و بقيه از دانشجويان و طلاب بوده اند و از اين ميان 12 هزار نفر به مرحله نهايي راه يافتند.
دکتر فرزانه تصريح کرد: در ميان                               راه يافتگان به مرحله نهايي، 101 نفر به عنوان نفرات برگزيده انتخاب شده اند که در مراسم اختتاميه مورد تجليل قرار گرفتند. وي افزود: اين دوره از مسابقات به همت دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد و کليه دانشجويان و طلاب دانشگاه ها و حوزه هاي علميه سراسر کشور در آن حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش