جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/09/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2925

 سردار زارعي:
 اولويت هاي طرح امنيت اجتماعي بنا برشرايط فرهنگي اجتماعي هراستان متفاوت است  


کرج - خبرنگار آفرينش
فرمانده نيروي انتظامي استان تهران گفت: اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي شامل 14 آيتم مختلف مي شود که اولويت هاي آن بنا بر ضرورت و شرايط اجتماعي - فرهنگي هر استان، متفاوت خواهد بود.
سرداررضا زارعي افزود: براي نمونه پليس تهران بزرگ در قالب طرح ارتقاي امنيت اجتماعي اقدام به اجراي طرح زمستاني مبارزه با بدحجابي کرده است که اجراي اين طرح در شهرستانهاي استان تهران مانند نظرآباد و فيروزکوه ضرورتي ندارد.
وي ادامه داد: اولويتهاي فعاليت نيروي انتظامي استان تهران در قالب طرح ارتقاي امنيت اجتماعي مبارزه با عرضه کنندگان موادمخدر، امحا مشروبات الکلي، توجه به اماکن صنفي متخلف است و در چارچوب قانون و شرعيت نيز با بدحجابها برخورد خواهد کرد.
اين مسئول محدوده فعاليت هاي نيروي انتظامي استان تهران را بسيار پيچيده تر از ساير استانها دانست و خاطرنشان کرد: هر يک از 10 شهرستان استان تهران داراي يک نوع فرهنگ و شرايط اجتماعي است به صورتي که کرج، تهراني کوچک است اما شهرستان ساوجبلاغ نيازي به اجراي برخي از آيتمهاي ارتقاي امنيت اجتماعي ندارد.
وي همچنين يادآور شد: نيروي انتظامي استان تهران تکميل کننده بسياري از طرحهايي است که در تهران بزرگ اجرا مي شود زيرا در زمان اجراي يک طرح در شهر تهران، متخلفين به شهرستانهاي اطراف سرازير مي شوند و اگر اين طرحها از سوي نيروي انتظامي استان پيگيري نشود، نمي توان ريشه برخي از فسادها را در جامعه سست کرد.
سردارزارعي 25 دستگاه اداري را مرتبط با کاهش جرم در کشور اعلام کرد و ادامه داد: اکثر مواقع مسئولان و شهروندان در مبارزه با تمامي جرم ها تنها نيروي انتظامي را مسئول مي دانند در صورتي که براي برخورد جدي با جرائم و کاهش آن در اجتماع بايد تمامي مديران و دستگاه هاي مرتبط وارد عمل شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش