جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/11/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه ) نسخه شماره 2984

 كوتاه و خواندني 


چهارمين کنگره بين المللي جراحان دهان و فک و صورت ايران افتتاح مي شود

چهارمين کنگره بين المللي جراحان دهان و فک و صورت ايران، چهارشنبه اول اسفند 86 با حضور رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در محل هتل المپيک تهران افتتاح مي شود.  دکتر بهنام بهلولي دبير اجرايي چهارمين کنگره بين المللي جراحان دهان و فک و صورت ايران با اعلام اين خبر افزود: در چهارمين کنگره بين المللي انجمن جراحان دهان و فک و صورت ايران که با حضور بيش از 1000 شرکت کننده برگزار مي شود، بيش از 100 ميهمان خارجي از 30 کشور جهان در کنار اساتيد و دانشمندان داخلي به بحث و تبادل نظر علمي پيرامون مباحثي چون، ضايعات و صدمات در ناحيه فک و صورت،  عفونت ها، زيبايي، ناهنجاريهاي مادرزادي و ليزر درماني خواهند پرداخت.
 
پژوهشگران برتر حوزه دندانپزشکي معرفي مي شوند     

همزمان با برپايي هشتمين جشنواره دندانپزشکي شهيد دکتر احمد هدايت پژوهشگران برتر حوزه دندانپزشکي روز پنجشنبه در تالار علامه اميني دانشگاه تهران معرفي مي شوند. اين جشنواره با هدف تشويق پژوهشگران در حل معضلات دندانپزشکي و ارج نهادن به فعاليت هاي انجام شده در حوزه دندانپزشکي برگزار مي شود. دکتر "حسين افشار" دانشيار گروه آموزشي دندانپزشکي کودکان دانشگاه علوم پزشکي تهران و دبير اين جشنواره گفت يکي ديگر از اهداف جشنواره دکت ر هدايت، تجليل از مقام اين دندانپزشک شهيد است که به همين مناسبت جامعه اسلامي دندانپزشکان با همکاري انجمن دندانپزشکي ايران، انجمن هاي تخصصي دندانپزشکي، دبيرخانه شوراي آموزشي دندانپزشکي و تخصصي و مراکز تحقيقاتي سراسر کشور براي هشتمين سال متوالي به برگزاري اين جشنواره اقدام کرده اند. علاقه مندان به کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به پايگاه اينترنتي جشنواره به نشاني  org.biairan.WWW مراجعه کنند.

افراد در خواب رشد مي کنند نه در بيداري

افراد در خواب رشد مي کنند براي رشد کردن بهتر و کامل تر پزشکان به افرادي که در حال رشد هستند توصيه ميشود شب ها بدون فکر کردن به مسائل استرس زاي روزانه بخوابند. اعظم اسلامي پناه متخصص اطفال در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: خواب خوب به بدن کمک مي کند تا انرژي تازه و مفيدي بدست آورد بي خوابي زودتر از بي غذايي باعث مرگ انان مي شود اگر افراد به خصوص کودکان به اندازه ي کافي نخوابند علاوه بر خسته و کسل بودن بد اخلاق مي شوند و قدرت يادگيري آن ها نيز به شدت کاهش مي يابد.
 وي ادامه داد: تمام افراد به يک اندازه به خواب نياز ندارند با افزايش سن معمولا مقدار خواب کم مي شود  هر فرد بايد به قدري بخوابد که روز بعد احساس خواب آلودگي نکند. اين متخصص اطفال گفت: يکي ازنشانه هاي کم خوابي خميازه کشيدن است .افراد در زمان خواب بهتر است لباس نخي گشاد  و راحت بپوشند جاي خواب  بهتر است خيلي سرد يا گرم نباشد و تا حد امکان تاريک باشد قبل از خواب از خوردن  نوشيدني هايي که مقدار کافئين بالايي  دارند مثل نوشابه و چاي و قهوه  بايد به شدت پرهيز کرد و بهتر است براي جلوگيري از شکم درد هاي شبانه 2 ساعت شام زودتر خورد.

مصرف سيب، در پيشگيري از بروز سرطان روده بزرگ موثر است

سيب با داشتن مقدار قابل توجه فيبر غذايي، بروز سرطان روده بزرگ را کاهش مي دهد.
  يوسف مزيني متخصص تغذيه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: هر 100 گرم سيب به طور متوسط 40 تا 60 کيلوکالري انرژي دارد تصريح کرد: هر يک صد گرم سيب داراي 90 ميلي گرم فسفر، ويتامين C و مقدار قابل توجهي فيبر خوراکياست که عمده ترين فيبر آن پکتين بوده که از فيبرهاي قابل هضم است.
دکتر مزيني تاکيد کرد: وجود فيبر در سيب باعث مي شود که دستگاه گوارش با سرعت بيشتري حرکت کرده و از بروز بيماري يبوست پيشگيري کند، همچنين مانع از بروز سرطان هاي روده بزرگ، مثل سرطان لوکون مي شود.وي تصريح کرد: از ديگر مزاياي سيب، وجود ويتامين گروه B است که با جداکردن پوست آن ويتامين ها را از اين ميوه از دست مي دهيم و توصيه مي شود در صورت رعايت اصول بهداشتي مناسب ميوه حتي الامکان با پوست مصرف شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز