جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/01/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3009

  سقوط دوچرخه سواران ايران در رده بندي جهاني 

 در جديدترين رده بندي اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني، اکثر دوچرخه سواران ايران نسبت به رده بندي قبل با سقوطي چند پله اي مواجه شده اند.
به گزارش مهر، در جديد ترين رده بندي فدراسيون جهاني دوچرخه سواري در قاره آسيا تيم ملي بزرگسالان ايران به همراه تيم زير 23 سال کشورمان در مقايسه با 18 تيم آسيايي با کسب 436 امتياز و دو پله صعود نسبت به ماه گذشته در صدر تيم هاي آسيايي قرار گرفت.  تيم ژاپن در حالي که ماه گذشته در صدر آسيا قرار داشت با 343 امتياز در مکان دوم ايستاد. تيم ملي چين نيز با 256 امتياز سوم شد. در رده بندي تيم هاي دوچرخه سواري آسيا در رده سني زير 23 سال نيز ايران با يک پله صعود نسبت به دومين ماه سال ميلادي با امتياز 297 در صدر اين قاره ايستاد. مالزي  و تيم امارات متحده عربي دوم و سوم هستند.در بخش تيم هاي باشگاهي تيم پتروشيمي تبريز با 341 امتياز در ميان 41 تيم برتر همچنان در صدر تيم هاي آسيايي است. تيم ميتان ژاپن و سرامنتي سوم است. تيم دانشگاه آزاد اسلامي در مکان بيست و سوم ايستاده و تيم مس کرمان در جايگاه بيست و ششم قرار گرفته است. در بخش انفرادي رابرت رادوژ از لهستان در صدر تورهاي آسيايي ايستاده است. حسين ناطقي با 141 امتياز و 11 پله صعود از رتبه 13 به رتبه دوم آسيا ارتقا» يافته است. رسلان ايوانف از کشور مقدونيه در مکان سوم قرار گرفت. 
حسين عسگري ديگر رکابزن ايران از تيم پتروشيمي تبريز از رتبه دهم به دوازدهم سقوط کرد. احد کاظمي از رنکينگ سيزدهمي به رتبه شانزدهم و قادر ميزباني با دوپله سقوط از رتبه بيست و چهارم به بيست و ششم نزول کرد. حسين عليزاده و ابولفضل گيلاني پور نيز در سال جديد ميلادي براي اولين بار در رنکينگ اسيا قرار گرفته و بر جايگاه سي و سوم و چهل و سوم ايستادند. رکابزنان رشته پيست ايران حضور در جام جهاني لس آنجلس در بهمن ماه و رقابت هاي جهاني منچستر در اوايل سال جديد را از دست داد تا نه تنها از کسب سهميه المپيک بازبماند بلکه در رده بندي جهاني نيز سقوط کند.  هر چند تيم ملي دوچرخه سواري پيست ايران در رنکينگ جهاني سقوط کرده اما در بين تيم هاي آسيايي بهترين نتيجه را کسب کرده است. رنکينگ دوچرخه سواران ايران در سومين ماه سال ميلادي 2008 در بين بيش از 600 تا هزار رکابزن جهان و در بخش تيمي در بين 60 تا 100 تيم ثبت شده است.اسکراچ: مهدي سهرابي با 113 امتياز از جايگاي چهل و پنجم به چهل و نهم، امير زرگري با 35 امتياز از جايگاه صد و بيست وپنجم به صد و بيست و هفتم ، سيد مصطفي سيد رضايي  با 22 به رتبه صدو هفتاد سوم سقوط کرد. در بخش تيمي اين رشته هلند ، آلمان و آرژانتين اول تا سوم بوده و تيم ايران با 180 امتياز  و سه پله سقوط در رتبه بيست و هشتم جهان ايستاده است.
کايرين: محمود پراش با 172 امتياز بدون تغيير در جايگاه سي و چهارم ايستاده، فرشاد فارسي نژاديان با چهار پله سقوط عنوان صد و هشتاد و نهم را دارد . محمد ابوحيدري، حسنعلي ورپشتي، فرشاد فارسي نژاديان از جايگاههاي خود تنزل کرده و رتبه هاي پائين تري دارند. در بخش تيمي اين رشته بريتانيا ، فرانسه و استراليا اول تاسوم هستند. تيم ايران نيز با 294 امتياز مانند ماه گذشته در جايگاه هجدهم ايستاده است. 
تايم تريل :عليرضا احمدي با 220 امتياز و چهار پله سقوط در رده نوزدهم قرار گرفته است.  محمد مظفري ، محمود پراش و حسنعلي ورپشتي نيز به نسبت ماه گذشته درجدول رنکينگ سقوط کرده و به ترتيب عناوين صد وهشتم ، دويست و نوزدهم و دويست و سي و هفتم را کسب کردند. در حمع امتيازات تيمي که با حضور 54 تيم از جهان بود تيم فرانسه، چين و اوکراين اول تا سوم هستند. ايران نيز با 254 امتياز  و يک پله تنزل در رتبه هجدهم جهان ايستاده است. 
چهارکيلومترتيمي : بريتانيا ، دانمارک و استراليا اول تا سوم بوده و ايران با 644 امتياز ويک پله نزول در رتبه دوازدهم قرار گرفته است. کره بعد از ايران رتبه چهاردهم را دارد. در بين پر امتياز آورترين رکابزنان اين بخش ادوارد کلانسي با 700 امتياز از بريتانيا اول بوده و سيد مصطفي سيد رضايي با رنکينگ پنجاه ونهم  ، عليرضا حقي ، حسين ناطقي ، امير زرگري، مهدي سهرابي ، محمد رجبلو و عباس سعيدي تنها رتبه هاي بعدي را دارند.
چهارکيلومتر انفرادي :مهدي سهرابي و امير زرگري به ترتيب با 165 و 150 امتياز با چهار پله تنزل رنکنيگ سه ويکم و سي و سوم را دارند. ناطقي با 83 امتياز و عليرضا حقي با 35 امتياز صد و ششم هستند. در جمع امتيازات تيمي اين بخش استراليا ، روسيه امتياز دوم و اسپانيا سوم است. ايران نيز با يک پله سقوط با 438 امتياز سيزدهم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز