جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/01/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3009

 يارانه بنزين و نان نقدي مي شود 

 يک مقام آگاه از آغاز هدفمند کردن يارانه ها و پرداخت مرحله به مرحله يارانه هاي نقدي به عنوان يکي از طرح هاي بزرگ اقتصادي که رييس جمهور وعده آن را در ابتداي سال داده خبر داد.
اين مقام مطلع در گفت وگو با فارس افزود: در اولين مرحله اجراي اين طرح، يارانه حامل هاي انرژي از جمله بنزين به صورت نقدي در حساب همه افراد واريز خواهد شد و به تدريج افراد پردرآمد از مشمولين دريافت يارانه انرژي حذف مي شوند. در مراحل بعدي يارانه کالاهاي اساسي از قبيل گندم و نان مشمول طرح يارانه نقدي مي شود. وي گفت: يارانه نقدي به حساب هر فرد که بر اساس کد ملي هر فرد مثلا در بانک ملي افتتاح شده، واريز مي شود. وي گفت: با توجه به سابقه پرداخت يارانه نقدي مرغ و تخم مرغ  دست اندرکاران دولت نهم تلاش دارند اين طرح براي اقشار مورد هدف(حقوق بگيران با درآمد ثابت و اقشار فقير و کم درآمد) مستمر بوده و مردم قبل از حذف يارانه، مبلغ يارانه نقدي آن را دريافت کنند.
وي يادآور شد: کارشناسان هم اکنون در حال بررسي ميزان پرداخت يارانه نقدي و نحوه آغاز آن هستند. اين طرح داراي سابقه مطالعات در دولت هاي سازندگي و اصلاحات بود، ولي مسوولان ذيربط به دليل برخي آثار اوليه شجاعت لازم را در اجراي آن نداشتند.
هدفمند کردن يارانه ها طرح بسيار مهمي است که در دولت هاي گذشته و برخي برنامه هاي پنج ساله قبلي نيز مطرح بود ولي به اجرا درنيامد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز