جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/01/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3009

  با افزايش سهميه عمره دانشجويي
 زمان قرعه کشي اعزام دانشجويان متاهل به حج عمره اعلام شد 

 آفرينش: زمان قرعه کشي اعزام دانشجويان متاهل، افزايش سهميه اعزام دانشجويان به عمره مفرده و جزييات تهيه بزرگترين سفرنامه دست نويس حج عمره دانشجويي در آغاز سال 87 از سوي مسئولان ستاد عمره دانشجويي اعلام شد.
در همين رابطه محمدرضا فقيهي رئيس ستاد عمره دانشجويي در گفت وگو با فارس از 26 فرودين ماه به عنوان زمان قرعه کشي اعزام دانشجويان متاهل به حج عمره دانشجويي نام برد.
وي گفت: روز 26 فروردين بين دانشجويان متاهلي که خواستار اعزام به عمره دانشجويي هستند قرعه کشي مي شود و از اين ميان 6 هزار نفر به عمره دانشجويي اعزام مي شوند.
وي با بيان اين که دانشجويان متاهل از 15 تير ماه به عمره مفرده اعزام مي شوند، افزود: امسال با افزايش سهميه اي که صورت پذيرفت تمام دانشجويان ذخيره مرحله اول يه عمره مفرده اعزام مي شوند.  رئيس ستاد عمره دانشجويي گفت: در مرحله اوليه، هر دانشگاه 25 درصد از کل سهميه خود را مي توانست سهميه ذخيره داشته باشد که با افزايش سهميه ها تمام اين افراد به عمره مفرده اعزام مي شوند و سهميه ذخيره ديگري براي دانشگاه ها اعلام مي شود که در اين صورت اين افراد پس از انصراف دانشجويان اعزامي اصلي در کاروان ها جايگزين مي شوند.  وي همچنين گفت: تمام بسته هاي فرهنگي در طول تعطيلات نوروزي به آدرس دختران عمره گذار ارسال شده است.
 افزايش 3 هزار نفري سهميه اعزام دانشجويان
فقيهي همچنين  از افزايش سهميه اعزام دانشجويان به عمره مفرده خبر داد.  وي با بيان اين که درخواست افزايش سهميه اعزام دانشجويان چندي قبل به سازمان حج و زيارت ارايه شده بود، گفت: قرار بود 20 هزار دانشجو امسال به عمره مفرده اعزام شوند که حدود 3 هزار نفر ديگر به سهميه اعزام دانشجويان اضافه شده است.
وي با بيان اين که تمام پسران دانشجويي که اسم آن ها به عنوان ذخيره اعلام شده بود به عمره مفرده اعزام مي شوند، افزود:26   فروردين ميان پسران دانشجوي داوطلبي که براي اعزام به عمره مفرده ثبت نام کرده بودند قرعه کشي مي شود و از ميان آن ها 3 هزار نفر به عمره مفرده اعزام مي شوند.
رئيس ستاد عمره دانشجويي همچنين گفت: بر اساس مصوبه شوراي سياست گذاري عمره دانشجويي، اگر اسم دانشجويي در ليست اصلي اعزام باشد مي تواند با همسر خود اعزام شود حتي اگر همسر وي دانشجو نباشد.
وي درباره هزينه عمره دانشجويان اظهار کرد: امسال هزينه عمره دانشجويان دختر 630 هزار تومان است چرا که پرواز آن ها به مدينه است و هزينه عمره پسران دانشجو 610 هزار تومان است چرا که پرواز آن ها به جده است.  فقيهي با اشاره به اعزام دختران دانشجو از 5 فروردين به عمره مفرده گفت: بر اساس مصوبه شوراي سياست گذاري عمره دانشجويي با توجه به اين که اعزام دانشجويان در سال تحصيلي است، غيبت آ ن ها از کلاس هاي درس مجاز است.
 تهيه بزرگترين آرشيو سفرنامه هاي دست نويس حج عمره دانشجويي
 همچنين قادر دلاورنژاد، دبير چهارمين جشنواره سراسري تولدي نو از تهيه بزرگترين آرشيو سفرنامه هاي دست نويس حج عمره دانشجويي خبر داد. به گزارش ايسنا، وي با بيان اين مطلب، گفت: "يکي از آن سي مرغ " عنوان دفترچه هاي يادداشتي است که براي نوشتن سفرنامه توسط دانشجويان عمره گزار امسال در 30 هزار جلد تيراژ توسط اداره کل امور فرهنگي وزارت علوم منتشر شد.
وي افزود: هشت هزار و 500 نفر از دانشجويان دختر که در روزهاي آغازين سال 87 به سفر حج عمره مشرف شده اند اين دفترچه ها را دريافت کرده اند و اميدواريم که با نوشتن سفرنامه ها و يادداشتهاي شخصي خويش در ايام تاثيرگذار حج عمره و تحويل آن به دبيرخانه جشنواره تولدي نو شاهد تاسيس بزرگترين کتابخانه سفرنامه هاي دست نويس دانشجويان در سال جاري باشيم. شايان ذکر است، تعداد 21500 جلد از اين دفترچه ها به دانشجويان پسر و اساتيد و کارکنان دانشگاه ها که در تابستان سال جاري به سفر عمره مشرف خواهند شد، تحويل داده مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز