جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/02/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3036

 زندگينامه صدام حسين کتاب مي شود  

 زندگي نامه صدام حسين رئيس جمهور سابق رژيم بعث عراق بزودي و در توسط وکيل مدافع او چاپ مي شود.
 به گزارش "ايسکانيوز" به نقل از خبرگزاري فرانسه، اولين جلد از سه جلد کتاب زندگينامه رئيس جمهور و ديکتاتور سابق عراق از دوران کودکي تا زمان اعدام بزودي و در سال جاري به چاپ مي رسد. اين مطلب را "خليل الدليمي" وکيل مدافع عراقي صدام امروز اعلام کرد.
"الدليمي" به "AFP" گفت: او بطور شبانه روز براي گردآوري خاطرات "رئيس" و نوشتن آنها در حال تلاش بوده و اولين جلد از سه جلد اين کتاب تا پايان سال جاري به چاپ مي رسد.
براساس اين گزارش، مجموعه صفحات اين سه جلد کتاب بيش از 2000 صفحه خواهد بود که زندگي صدام از دوران کودکي و جواني تا زمان به قدرت رسيدن و آخرين روز زندگي وي را در بر خواهد داشت. در اين کتاب همچنين 400 متن دست نوشته شخص صدام از جمله دست نوشته هايي که وي در زندان به "الدليمي" داده است به همراه زندگي او هنگامي که در زندان آمريکاييها گرفتار شده بود به چاپ خواهد رسيد.  در همين رابطه "الدليمي" گفت: "من هر آنچه را که او به من ديکته مي کرد يا خود مي توانم به ياد آورم را نوشته ام، چرا که آمريکاييها به هيچ عنوان نمي گذاشتند دست نوشته هاي صدام در زندان را با خود خارج کنم." "الدليمي" بيش از 144 مرتبه با صدام ملاقات داشته است.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش