جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 3047

 كوتاه و خواندني  

 نتايج آزمون کارشناسي ارشد آموزش پزشکي
 از راه دور اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : اسامي پذيرفته شدگان نهايي آزمون کارشناسي ارشد آموزش پزشکي از راه دور دانشگاه علوم پزشکي تهران اعلام شد.
دکتر جبرائيل سراجي - رئيس مرکز آزمون هاي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفتگو با مهر افزود: 15 نفر در مرحله نهايي آزمون کارشناسي ارشد آموزش پزشکي از راه دور دانشگاه علوم پزشکي تهران پذيرفته شدند.
رئيس مرکز آزمون هاي دانشگاه علوم پزشکي تهران يادآور شد: اسامي پذيرفته شدگان نهايي اين آزمون در  سامانه آموزش از راه دور دانشگاه قابل مشاهده است .
وي تاکيد کرد: اسامي اين افراد پس از برگزاري آزمون مرحله دوم شامل بررسي رزومه آموزشي، زبان انگليسي، توانايي هاي رايانه اي، ويژگي هاي فردي و مهارتهاي ارتباطي بود که به  صورت ساختارمند طراحي شده بود.
سراجي اظهار داشت: تاريخ و چگونگي ثبت نام از پذيرفته شدگان دوره کارشناسي ارشد آموزش پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران در هفته اول خردادماه از طريق سامانه آموزش از راه دور دانشگاه اعلام مي شود.
به گزارش مهر، نخستين دوره آزمون پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد رشته آموزش پزشکي به صورت از راه دور با حضور يکصد داوطلب روز پنجشنبه 5 ارديبهشت ماه برگزار شد.
هدف دوره آموزش پزشکي از راه دور تربيت فارغ التحصيلان دوره کارشناسي ارشد آموزش پزشکي با توانايي هايي در حوزه کيفيت آموزش، طراحي و انجام پژوهشهاي آموزشي و طراحي روش هاي مناسب ارزشيابي است که براي نخستين بار به صورت آموزش از راه دور در دانشگاه علوم پزشکي تهران و با رعايت اصول و استانداردهاي اين نوع آموزش و بهره گيري از بستر فناوري اطلاعات برگزار مي شود.
 
اعلام نتايج آزمون استخدامي کتابداري هفته آينده

گروه آزمون وسنجش : نتايج اوليه آزمون استخدامي با هدف جذب 400 کتابدار در کتابخانه هاي عمومي  کشور تا روز يکشنبه هفته آينده مشخص و اعلام مي شود.
علي اکبر حاج مومني  مديرکل روابط عمومي  و امور بين المللي نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور با اعلام اين خبر به مهر، گفت: با هماهنگي هاي انجام شده با سازمان سنجش، نتايج اوليه آزمون استخدامي فروردين ماه کتابداران، هفته آينده اعلام مي شود. در اين اعلام اسامي  سه برابر ظرفيت مورد نياز خواهد آمد.
وي درباره زمان دقيق اعلام نتايج و چگونگي اطلاع رساني به مخاطبان در اين خصوص افزود: اين نتايج در يکي از روزهاي شنبه يا يکشنبه هفته آينده بر روي سايت نهاد کتابخانه هاي عمومي به نشاني ir.iranpl.www قرار خواهد گرفت. ضمن اينکه از سازمان سنجش نيز خواسته ايم که اسامي پذيرفته شدگان را در ويژه نامه پيک سنجش خود که هفته آينده چاپ مي شود، منتشر کند.
اين مقام مسئول در نهاد کتابخانه هاي عمومي درباره زمان و شيوه انجام مصاحبه هاي بعدي براي مشخص شدن 400 کتابدار نيز گفت: ما آمادگي داريم  که بلافاصله بعد از اعلام نتايج مصاحبه ها را انجام دهيم که اميدوارم اين کار به زودي انجام شود و اسامي پذيرفته شدگان نهايي تير ماه منتشر شود.
4080 نفر براي اشتغال در 400 پست کتابداري در آزمون استخدامي 30 فروردين ماه 87 شرکت کردند که از اين ميان به زودي اسامي 1200 نفر (سه برابر ظرفيت مورد نياز) اعلام ميشود .
 
وزيرعلوم خبرداد :
اعلام آمادگي ايران براي بورس تحصيلي دانشجويان مجارستاني

گروه آزمون وسنجش : وزيرعلوم ، تحقيقات و فناوري در ديدار با سفير مجارستان در کشورمان در خصوص اعطاي بورس تحصيلي براي تعدادي از دانشجويان دوره دکتراي رياضي مجارستان براي تحصيل در دانشگاههاي ايران اعلام آمادگي کرد.
به گزارش مهر، دراين ديدار دکتر محمد مهدي زاهدي ضمن ابراز خرسندي از وضعيت دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در مجارستان اظهار داشت: در سه سال گذشته تعداد دانشجويان ايراني درمجارستان افزايش يافته و مايل هستيم دانشجويان مجاري نيز براي تحصيل در رشته  هاي مورد علاقه  شان به ايران بيايند.
وي همچنين با اشاره به موقعيت  برتر کشورمان در منطقه از لحاظ علمي و سياسي گفت: ما خواستار گسترش روابط علمي فناوري با کشورهاي اروپايي هستيم و توسعه روابط با جمهوري اسلامي ايران  به نوعي توسعه روابط با مردم منطقه و جهان اسلام محسوب مي  شود.
وزير علوم با اشاره به ايجاد شبکه علمي مشترک درجهان اسلام گفت: در اجلاس اخير وزراي علوم کشورهاي اسلامي در پاکستان موارد مهمي از قبيل ايجاد شبکه پارکهاي علم و فناوري جهان اسلام ، شبکه دانشگاههاي مجازي و پايگاه علوم استنادي و شبکه نانو فناوري جهان اسلام  به تصويب رسيد که مسئوليت اکثر اين موارد به جمهوري اسلامي ايران محول شد و اين موضوع گواهي بر جايگاه ويژه ايران در منطقه از بعد علم و فناوري است . وي افزود: ما آمادگي کامل داريم تا تفاهم نامه  اي در زمينه همکاريهاي مشترک علمي و فرهنگي بين وزراي علوم دو کشور عقد شود تا زمينه  هاي اولويت  دار مورد علاقه طرفين فراهم شود .
دکتر بوستين - سفير مجارستان در ايران نيز در اين ديدار با ابراز خوشحالي از موفقيت کشورمان در زمينه  هاي علمي و فناوري گفت: در مجارستان علاقه فراواني نسبت به فرهنگ و دانشمندان ايراني به خصوص در رشته رياضيات وجود دارد و همچنين علاقه  مندان زيادي مايل هستند در ايران تحصيل کنند و من پيشنهاد مي  کنم که ارتباط گسترده  اي بين مراکز علمي فناوري دو کشور ايجاد شود تا رايزني بهتري در خصوص همکاريهاي مشترک و تبادل استاد و دانشجو صورت گيرد.
وي همچنين خواستار حمايت وزير علوم کشورمان از افزايش اعزام دانشجويان ايراني به مجارستان شد.
  
اعلام زمان انتشار نتايج آزمون ورودي مرکز تخصصي تربيت مدرس حوزه

گروه آزمون وسنجش : نتايج آزمون ورودي سطح سه (کارشناسي ارشد)  مرکز تخصصي تربيت مدرس 8 خرداد اعلام مي شود.
مدير مرکز تخصصي تربيت مدرس در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر گفت : آزمون ورودي اين مرکز در سطح سه (کارشناسي ارشد) رشته هاي فقه و اصول، ادبيات عرب و علوم عقلي 26 ارديبهشت با حضور 450 نفر برگزار شد که نتايج اين آزمون 8 خرداد اعلام خواهد شد.
حجت الاسلام فاضل افزود: ظرفيت پذيرش هر رشته 15 نفر خواهد بود که سه برابر اين ظرفيت از ميان پذيرفته شدگان آزمون کتبي، به مصاحبه علمي دعوت خواهند شد. مدت زمان تحصيل در اين مقطع 3 سال بوده که شامل 2 سال آموزشي و 1 سال پژوهشي براي تدوين پايان نامه علمي خواهد بود.
 
معاون وزيربهداشت به مهرخبرداد:
راه اندازي بخش اول سامانه ملي پژوهش
در شهريورماه

گروه آزمون وسنجش : معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت گفت: سامانه ملي  پژوهش در وزارت بهداشت همگام با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري پيش مي رود و هم اکنون ساختاراوليه سامانه تهيه شده و پس از تعيين بودجه، دانشگاهها مي توانند اطلاعات مورد نياز سامانه را در آن وارد کنند.
دکتر محمد واسعي در گفتگو با مهر افزود: وزارتخانه هاي بهداشت و علوم در زمينه سامانه ملي پژوهش همزمان با هم پيش مي روند و ما در حال حاضر در انتظار نتيجه مناقصه وزارت علوم هستيم.
معاون وزير بهداشت تاکيد کرد: ساختار سامانه ملي پژوهش تهيه شده است و پس از تعيين بودجه آن مي توانيم به دانشگاهها اعلام کنيم که اطلاعات مورد نياز سامانه را در آن وارد کنند.
وي افزود: اين سامانه هنوز به طور رسمي به دانشگاهها اعلام نشده است اما ساختار ظاهري آن آماده است. واسعي خاطرنشان کرد: تلاش مي شود بخش طرحهاي سامانه ملي پژوهش تا شهريور ماه سال جاري راه اندازي شود.
به گزارش مهر، سامانه ملي پژوهش در شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري در چند سال پيش مطرح شده بود و وزارتخانه هاي بهداشت و علوم با يک سياست واحد در حال تهيه آن هستند که اين موضوع در معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت به شکل پايلوت در حال اجرا و رفع نواقص احتمالي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش