جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 3047

 پرداخت وام اجاره بهاي خوابگاه متوقف شد 

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از توقف پرداخت وام اجاره بهاي خوابگاه به دانشجويان خبر داد.
دکتر مرتضي زرينه زاد در گفتگو با مهر افزود: وام اجاره بهاي خوابگاههاي دانشجويي که چندي پيش به ازاي اجاره بها توسط صندوق رفاه به دانشجويان ارائه مي شد متوقف شده است.
وام اجاره بهاي خوابگاه هاي دانشجويي که چندي پيش از سوي صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم در قبال اجاره بها به دانشجوياني که توانايي پرداخت بلافاصله اجاره بها در ابتداي هر نيمسال را ندارند، ارائه مي شد متوقف شد.  صندوق رفاه در قالب وام به دانشجويان تسهيلاتي ارائه مي داد تا اجاره بهاي خوابگاهها در ابتداي هر نيمسال پرداخت شود. دانشجو نيز به صندوق بدهکار مي شد و پس از فارغ التحصيلي بايد يا بدهي خود را يکجا و يا به صورت اقساط، به صندوق پرداخت کند. در مديريت جديد صندوق رفاه مقرر شده است، روال پرداخت اجاره بها مانند گذشته باشد و بحث پرداخت وام و يا تسهيلات اجاره بها نيز لغو شد و از سوي ديگر دانشجو نيز در قانون جديد مجبور به پرداخت اجاره بها در هر نيمسال نخواهد بود و مي تواند در صورت توانايي مالي هزينه خوابگاه را در ابتداي هر نيمسال ارائه دهد. همچنين در صورت عدم پرداخت در ابتداي نيمسال دانشجو بايد اجاره بهاي تمامي نيمسالها را پس از فارغ التحصيلي به صورت يکجا بپردازد. 
بر اساس اين تصميمات جديد از نيمسال اول سال 86 به بعد فارغ التحصيلان بايد اجاره بهاي خوابگاهها را بر اساس نوع اتاقي که در آن ساکن بودند، پرداخت کنند.
همچنين در دوره قبل تخفيف در دوره جديد انجام مي شود اما مانند قبل نيست که از نيم سال اول تحصيلي جديد به دانشگاهها ابلاغ مي شود. در صورتي که دانشجو هر نيمسال نقدا به پرداخت اجاره بها اقدام کند از تخفيف صندوق رفاه برخوردار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش