جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3058

 كوتاه از سياست 

 ديدار 2ساعته لاريجاني و احمدي نژاد
گروه سياسي: محمود احمدي نژاد، عصر روز دوشنبه در بهارستان حاضر شد و انتخاب علي لاريجاني به عنوان رييس جديد مجلس شوراي اسلامي را به وي تبريک گفت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، در اين ديدار که بعد از ظهر دوشنبه در حدود 2 ساعت به طول انجاميد ،محمود احمدي نژاد اظهار اميدواري کرد در اين مقطع ميان دولت نهم و مجلس هشتم فصل جديدي از همکاري ها و همراهي ها در جهت خدمت بهتر به مردم و پيشبرد هر چه بهتر امور کشور رقم بخورد. احمدي نژاد و لاريجاني پس از اين ديدار در يک کنفرانس خبري مشترک شرکت و به سوالات خبرنگاران درباره محورهاي اين ديدار پاسخ دادند.
  آيت الله يزدي: حوزه علميه قم در برخورد با مسايل احتياط کند
گروه سياسي: آيت الله محمد يزدي، قرآن را بزرگ ترين تکيه گاه جمهوري اسلامي ايران پس از پيروزي انقلاب دانست که با توجه به محتواي آن شکل جديدي به خود گرفت. به گزارش ايسنا، عضو فقهاي شوراي نگهبان و رييس دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري در ديدار با مدير کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاونان اين اداره کل گفت: فضاي روحاني حوزه علميه قم، فضاي خاصي است که در برخورد با مسايل بايد احتياط کند که با صراحت و تندي يا آزاد و باز نمي شود عمل کرد. وي توجه محتوايي به قرآن را خواستار شد و خاطرنشان کرد: بايد موسسات و بخش هاي قرآني علاوه بر پرداختن به روخواني و روانخواني قرآن، محتواي آن را نيز مورد توجه و پژوهش قرار دهند.
 تجميع انتخابات بعدي شوراهاي شهر و رياست جمهوري
گروه سياسي: محمود احمدي نژاد، رئيس جمهور قانوني را ابلاغ کرد که بر اساس آن انتخابات دوره پنجم شوراهاي اسلامي شهر و روستا با دوره يازدهم رياست جمهوري تجميع مي شود.بر اين اساس شروع کار شوراهاي اسلامي شهر و روستا در دوره پنجم يکماه پس از آغاز دوره رياست جمهوري يازدهم خواهد بود.اين قانون در جلسه علني روز سه شنبه اول خرداد ماه سال 86 در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده بود، اما مطابق اصل 112 قانون اساسي به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع و در تاريخ 28 ارديبهشت ماه سال جاري به تصويب اين مجمع رسيد که پس از آن با ابلاغ احمدي نژاد به وزارت کشور رسما تبديل به قانون شد.
 عمرو موسي: مذاکره  اعراب با ايران ضروري است
گروه سياسي: دبيرکل اتحاديه  عرب بار ديگر مذاکرات اعراب و ايران را در زمينه مسايل امنيتي منطقه از جمله مساله فلسطين خواستار شد. به گزارش ايسنا، عمرو موسي  در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط -چاپ لندن- در خصوص مذاکره ميان اعراب و ايران، گفت: مذاکره با ايران ضروري است. من پيش از اين نيز بارها خواستار اين مذاکره شده بودم. بررسي مساله  جزاير سه گانه تنها نبايد موضوع بحث ما با ايران باشد. ما بايد در خصوص تمام مسايل منطقه از جمله فلسطين و بسياري مسايل ديگر مذاکره کنيم. ما بايد با ايران مذاکرات گسترده  اي را آغاز کنيم. وي افزود: بايد مساله  جزاير سه گانه از طريق راه حل عادلانه و تلاش سياسي مداوم حل شود.
 تاکيد ترکيه بر ديپلماسي دربرابر ايران
گروه سياسي: وزير امور خارجه ترکيه در ديدار با جمعي از سناتورهاي آمريکايي، بر ديدگاه کشورش مبني بر استفاده از گرينه ديپلماسي در برابر ايران و مخالفت با سياست خصمانه انزواي اين کشور تاکيد کرد. به گزارش مهر به نقل از روزنامه ترکيش ديلي،"علي باباجان" در ديدار با نمايندگان کنگره آمريکا تاکيد کرد که ترکيه به جاي سياست انزواي ايران(که آمريکا در پيش گرفته است)، طرفدار سياست گفتگو با ايران است. علي باباجان همچنين در اين ديدارها ضمن اعلام مخالفت ترکيه با سياست منزوي کردن ايران، بر طرفداري ترکيه از سياست گفتگو با تهران و ادامه روند استفاده از ديپلماسي در قبال ايران تاکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش