جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3058

  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم:
 دانشگاه آزاد اسلامي در جهت هم رديف شدن با دانشگاه هاي بين المللي گام بر مي دارد  

 رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم گفت: دانشگاه آزاد اسلامي جز» موفق ترين سازمان هاي غيردولتي است که در جهت هم رديف شدن با دانشگاه هاي بين المللي گام برمي دارد.
محمد حسين ايراندوست رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم در گفت و گو باايسکانيوز، گفت: امام خميني(ره) در سال 1359 به بحث دانشگاه ها پرداختند و در شرايطي که تصور همه اين بود که دانشگاه مورد توجه نظام جمهوري اسلامي نيست و همچنين به دليل تعطيلي دانشگاه ها، طرح تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي توسط مسوولين ارشد نظام طراحي شد و نهايتا امام خميني(ره) آن را تصويب کرد.
وي افزود: در نخستين نشستي که مسوولين ارشد اين طرح براي تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي خدمت بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران رسيدند ايشان فرمودند، "مطالب و ويژگي هاي مفيدي را در اين دانشگاه مي توان مشاهده کرد" در نتيجه خودشان مبلغ يک ميليون تومان براي تاسيس اين مجموعه و راه اندازي آن کمک کردند.
ايراندوست به خبرنگار ايسکانيوز گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي بيش از نيمي از دانشجويان و فارغ التحصيلان کشور را دربرگرفته و توانسته از دانشگاه هاي موفق غيردولتي باشد و در جهت همگام شدن با دانشگاه هاي بين المللي تلاش کند. ايراندوست خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي طي 25 سال گذشته در همه زمينه هاي علمي- پژوهشي، آموزشي توانسته خوب بدرخشد و صاحب مقام شود و همچنين در بحث فعاليت عمراني بيش از 12 ميليون مترمربع فضاي آموزشي در سراسر کشور ساخته شده که همه اينها، فضاهايي است که از لحاظ معماري کاملا علمي و دانشگاهي هستند. وي افزود: در بخش آموزش، وضعيت رشته هاي تحصيلي و تاسيس رشته هاي جديد در دانشگاه به گونه اي است که در تمام مقاطع تحصيلي از جمله کارداني پيوسته، توسط دانشگاه آزاد اسلامي پيشنهاد و طراحي شد و همچنين در سطح پزشکي اگر چه مخالفت هايي جهت آموزش بود ولي نهايتا به کمک مجلس، دانشگاه آزاد اسلامي توانست در زمينه پزشکي نيز به آموزش بپردازد. ايراندوست در پايان گفت و گو با ايسکانيوز گفت: همه تلاش ها در زمينه آموزشي، پژوهشي و ... ناشي از مديريتي است که بايد در راس باشد و اگر آن مديريت در برابر مخالفت ها، بردبار نباشد، دانشگاه آزاد اسلامي به بن بست خواهد رسيد. در واقع مخالفان دانشگاه آزاد اسلامي بايد اين را بدانند که اين مجموعه همچنان به راه خود ادامه خواهد داد و با اينگونه بحث ها و غرض ها خدشه دار نخواهد شد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش