جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3058

 كوتاه وخواندني  

بيعت دانشجويان واحد دشتستان
 با آرمان هاي امام راحل

به مناسبت نوزدهمين سالروز ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي دانشجويان واحد دشتستان به مرقد مطهر حضرت امام اعزام شدند . در اين اردو که به صورت دو کاروان خواهران و برادران به صورت مجزا انجام شد تعداد 32 دانشجو شرکت داشتند . رکني ، مسئول دفتر فرهنگ واحد هدف از اين اردو را آشنايي هر چه بيشتر با راه و افکار متعالي بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) و بيعت مجدد با ولي فقيه و مقام معظم رهبري عنوان شد .

بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب برگزار کرد
سمينار آشنايي با صنعت سيمان و
کانه آرايي مواد معدني

به همت واحد تحقيقات معدني بسيج دانشجويي دانشکده فني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب سمينار آشنايي با صنعت سيمان و کانه آرايي مواد معدني براي دانشجويان مهندسي معدن برگزار گرديد .
به گزارش روابط عمومي اين واحد ، سخنرانان همايش مذکور مهندس صمد صالحي کارشناس شرکت تحقيق و توسعه صنعت سيمان ايران و مهندس رفيعي مسئول واحد تحقيقات کارخانه سيمان آبيک بودند .
همچنين دکتر ابريشمي فرد و مهندس الحي کرماني از اعضاي هيات علمي دانشکده فني واحد نيز در همين ارتباط سخنراني ايراد کردند .

جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب برگزار کرد :
دوره آموزشي استاندارد 2000:ISO9001

جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب با مشارکت موسسه بين المللي صدور گواهينامه S.A.D   دوره اموزشي تشريح الزامات و مستند سازي مميزي داخلي استاندارد هاي 2000:ISO9001  و TS16949/ISO در روز نهم خرداد سال جاري در دانشکده فني برگزار کرد ، به گزارش روابط عمومي اين واحد دانشگاهي در دوره مذکور ، که نيمي از زمان کلاس آن به صورت کارگاه ارائه شد به شرکت کنندگان پس از پايان دوره گواهينامه بين المللي موفقيت اعطا گشت .

به همت کارکنان سبز انتظار
 کارگاه کوتاه مدت "مهدي شناسي" برگزار شد
 
کانون سبز انتظار حوزه معاونت فرهنگي اقدام به برگزاري کارگاه  کوتاه مدت تحت عنوان "کارگاه مهدي شناسي " نمود .
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد ، اين  کارگاه در 3 جمعه متوا لي در سه بخش آسيب شناسي انتظار ، مباحث قبل ،بعد و حين ظهور ، کارها و اعمالي که منتظران بايد انجام دهند  برگزار شد و 100 نفر از دانشجويان دختر و پسر از اين کلاس ها بهره مند شدند .

حضور دانشگاهيان شهرستان استهبان در مراسم سالگرد رحلت امام خميني (ره)

همزمان با سالروز ارتحال ملکوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران کارکنان، اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد استهبان با حضور در مسجد جامعه شهرستان در سوگ رهبر کبير انقلاب به عزاداري پرداختند.
به گزارش ايسکانيوز، در اين مراسم با شکوه حجت الاسلام و المسلمين اميديان پيرامون شخصيت امام راحل و انقلاب اسلامي و تدوام آن سخنراني کرد.
در ادامه شجعان از مداحان اهل بيت به عزاداري و نوحه خواني پرداخت. در پايان کتاب سره آفتاب "گلچيني از سيره عملي امام خميني (ره)" به انضمام پاسخنامه و سوالات طراحي شده از سوي دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه جهت شرکت علاقمندان در مسابقه کتابخواني در اختيار حاضرين در مسجد جامع قرار گرفت.

دانشگاه آزاد اسلامي کرمان پذيراي
5 تن از شهداي گمنام

مراسم تشييع و تدفين 5 تن از شهداي گمنام دفاع مقدس در محل دانشگاه آزاد اسلامي کرمان در روز يکشنبه 19 خردادماه انجام مي گيرد.
به گزارش ايسکانيوز مراسم مذکور از مسجد اين واحد دانشگاهي با تجمع اساتيد، کارکنان ،دانشجويان و مردم شهر در راس ساعت 8/30 صبح آغاز مي شود. 

برگزاري کارگاه تخصصي عملکرد لرزه اي و سمينار مهندسي زلزله در دانشگاه صنعتي شريف

با حضور هفت نفر از اعضاي آکادمي علوم و مهندسي آمريکا و جمعي از محققان کشورمان کارگاه تخصصي عملکرد لرزه اي سازه هاي خشتي و مصالح بنايي و سمينار مهندسي زلزله، کاهش خطر لرزه اي به ترتيب روزهاي 19، 20 و 21 خرداد ماه جاري در محل دانشکده عمران دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي شود.
به گزارش ايسکانيوز، دکتر نادر طباطبايي استاد دانشکده مهندسي عمران و مسوول برگزاري اين کارگاه تخصصي دو روزه و سمينار يک روزه و ارائه سخنراني بحث و تبادل نظر در خصوص آخرين يافته هاي تحقيقات و مهندسي در زمينه مطالعه آسيب پذيري و بهسازي لرزه اي ساختمان هاي خشتي و مصالح بنايي وسايل مرتبط با مهندسي زلزله دانست .

يک کارشناس حقوق:
نبود تضمين شغلي موجب استقبال کم از رشته حقوق درسالهاي آينده خواهد شد

يک کارشناس حقوق گفت:اشباع رشته حقوق در دانشگاهها واشباع بازار کار اين رشته سبب شده که درآينده استقبال مناسبي ازاين رشته به عمل نيايد.
به گزارش ايسکانيوز :عباسعلي رمضاني افزود: در حال حاضر به دليل پيشينه مناسب رشته حقوق و بازار کار خوب اين رشته پس از فراغت از تحصيل ،جوانان زيادي براي ادامه تحصيل دراين رشته داوطلب مي شوند.ولي آينده اين رشته درکشورمان بسيار نگران کننده است.
وي با انتقاد از دانشگاههاي کشور که آمار بالاي دانشجوي رشته حقوق را مي پذيرند خاطرنشان کرد:بايد انتخاب وتاسيس اين رشته در واحدهاي دانشگاهي با اصول ومقررات خاص وسخت گيري بيشتري صورت گيرد وبايد اين ميزان ورودي براي اين رشته بسيار کاهش يابد.

برگزاري اولين دوره مسابقات احکام
 در خوابگاه يزديان

اولين دوره مسابقات احکام با هدف بالا بردن سطح اطلاع دانشجويان از مسايل ديني درخوابگاه يزديان دانشگاه آزاد اسلامي يزد برگزار و مورد استقبال دانشجويان قرار گرفت.
مهدي مير احمدي مسوول خوابگاه يزديان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران "ايسکانيوز"، گفت: اين مسابقه با همکاري حوزه معاونت دانشجويي و ستاد اقامه نماز دفتر فرهنگ اسلامي در خوابگاه يزديان برگزار شد که بيش از 60 نفر در آن شرکت کردند.
وي ادامه داد: اين مسابقات هر دو هفته يکبار برگزار مي شود و پس از برگزاري، به نفرات برتر جوايزي از سوي دفتر فرهنگ اسلامي اهدا خواهد شد.

مديردفتر نظارت و ارزيابي آموزش عالي:
حمايت ازدانشگاههاي با ماموريت ويژه از امسال اجرايي ميشود

مديرکل دفتر نظارت و ارزيابي آموزش عالي وزارت علوم، با بيان اينکه سند دانشگاههاي با ماموريت ويژه در حال تدوين است، گفت: تحقق طرح حمايت از دانشگاههاي با ماموريت ويژه نيازمند حمايت بيشتر دولت و تخصيص رديف بودجه مستقل براي اين دانشگاههاست.
دکتر رضا عامري در گفتوگو با ايسنا، در رابطه با بند "ز" ماده 50 قانون برنامه چهارم توسعه مبني بر حمايت از دانشگاههاي مادر و با ماموريت ويژه، اظهار کرد: بر اساس اين ماده، طي سال گذشته 8 دانشگاه بزرگ کشور به عنوان دانشگاهاي مادر و با ماموريت خاص ملي و بين المللي تعيين معرفي شدند تا طي آن ماموريتهاي ويژهاي را دنبال کند.
وي افزود: در اين راستا دانشگاههاي تعيين شده برنامه هاي خاص خود را در جهت رشد و توسعه بيشتر نوشتند و وزارت علوم نيز در جهت تقويت و حمايت بيشتر از آنها اقدام ميکند.
وي با بيان اينکه اين طرح در برنامه چهارم توسعه نيز آمده است، گفت: وزارت علوم در اين راستا بودجهاي مستقل براي اين دانشگاهها تعيين و ابلاغ کرده است.
 
با دانشجويان خوابگاهي دانشگاه لرستان;
صف هاي خوابگاهي هر روز طولاني تر مي شود

نبود سالن مطالعه، بالا بودن نرخ اجاره، محدوديت امکانات عمومي، شلوغي بيش از حد و.... بخشي از مشکلات مشترک دانشجويان خوابگاهي کشور است، مشکلاتي که دانشجويان خوابگاهي دانشگاه لرستان نيز آن را تکرار کردند.
به گزارش ايسنا دانشگاه لرستان با پنج خوابگاه ملکي ميزبان 1900 دانشجوي خوابگاهي است، خوابگاه وليعصر(عج) يک، يکي از اين خوابگاه هاست، خوابگاهي که به گفته ساکنانش هر روز شلوغتر ميشود و امکانات و تجهيزاتش فرسودهتر.
يکي از دانشجويان اين خوابگاه پسرانه با اشاره به مشکلات خوابگاه، گفت: امکانات اين خوابگاه در حد مطلوب نيست و دانشجويان با مشکلات متعددي از جمله فضاي کوچک اتاقها، محدود بودن تعداد سرويسهاي بهداشتي و خراب بودن اغلب آنها، نبود يخچال، فرسوده بودن امکانات اتاقها، محدود بودن امکانات آشپزخانه، نبود آبسردکن، کمبود ميز و نيمکت در سالن مطالعه، شلوغي بيش از حد، محدود بودن خطوط تلفن و خرابي تلفنهاي کارتي و امکانات محدود ورزشي و.. مواجهند.

همزمان با سومين جشنواره فرهنگ ملل
ششمين جشن دانش آموختگان غيرايراني، اواسط
 تير ماه برگزار ميشود

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه صنعتي شريف گفت: ششمين دوره جشن دانش آموختگان غيرايراني و سومين جشنواره فرهنگ ملل طي روزهاي 18 تا 20 تيرماه با حضور بيش از 300 دانشجو در دانشگاه صنعتي شريف برگزار ميشود.
دکتر بيژن وثوقي وحدت در گفتوگو با ايسنا، افزود: جشن دانش آموختگان غير ايراني 18 تير ماه با حضور وزير علوم و جمعي از سفراي کشورهايي که دانشجويان آنها در اين جشن حضور دارند، برگزار مي شود.
همچنين در حاشيه اين مراسم به مدت سه روز آثار فرهنگي و سنتي دانشجويان غير ايراني به نمايش گذاشته مي شود.
وي با بيان اينکه سالهاي گذشته اين جشن به صورت مشترک توسط وزارتخانههاي علوم و بهداشت برگزار ميشد، گفت: امسال هر وزارت خانه به صورت مجزا جشن فارغ التحصيلان غير ايراني خود را برگزار مي کند که در اين ميان مراسم جشن دانش آموختگان غير ايراني مربوط به وزارت علوم 18 تيرماه برگزار مي شود.

رييس دانشگاه پيام نور قزوين:
دانشگاه براي برگزاري امتحانات پايان ترم با کمبود فضا مواجه است

رييس دانشگاه پيام نور قزوين گفت: اين دانشگاه براي برگزاري امتحانات پايان ترم با کمبود فضا مواجه شده است.
دکتر فرهنگ ميزاني در گفتوگو با ايسنا اظهار کرد: امتحانات پايان ترم اين دانشگاه قرار بود در روزهاي 17 تا 28 خرداد ماه در محل نمايشگاه هاي بين المللي استان قزوين و بعد از آن در مرکز دانشگاه پيام نور و چندين مدرسه سطح شهر برگزار شود که به علت برگزاري نمايشگاه در محل نمايشگاه هاي استان، اين دانشگاه مجبور شد که محل برگزاري امتحانات پايان ترم خود را تغيير دهد.
 
مدير خانه جشنوارههاي وزارت علوم:
باشگاه مجازي دانشجويان عمره گزار
راه اندازي ميشود

مدير خانه جشنواره هاي وزارت علوم از راهاندازي باشگاه مجازي دانشجويان عمره گزار خبر داد.
قادر دلاور نژاد در گفتگو با فارس با بيان اينکه در باشگاه مجازي، دانشجوياني که عازم عمره بودند عضو ميشوند، گفت: در اين باشگاه دانشجويان ضمن امکان ايجاد وبلاگ شخصي ميتوانند با دوستانشان ارتباط برقرار کنند و به گفتوگو بپردازند.  مدير خانه جشنوارههاي وزارت علوم با تاکيد بر اينکه دانشجويان عمرهگذار ميتوانند در باشگاه مجازي عکس و فيلم هاي کوتاه ارايه دهند، افزود: سايت باشگاه مجازي دانشجويان عمره گزار تا يک ماه ديگر راه اندازي مي شود.  وي همچنين از ارايه سفرنامههاي دستنويس دانشجويان عمره گذار به صورت کتاب الکترونيکي خبر داد و گفت: تا تير امسال سفرنامه هاي دانشجويان عمره گذار با مشخصات و عکس دانشجويان روي سايت com.tavallobino.www قرار ميگيرد.

معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کرد:
تعداد يک هزار و 17 جلد کتاب تاليفي و 332 کتاب ترجمه به چاپ رسيده است

معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کرد : کتاب هاي تاليفي از رشد 62 درصدي و کتاب هاي ترجمه شده از رشد 67 درصدي برخوردارند که تعداد کتاب هاي تاليفي هزار و 17 عدد و تعداد کتاب هاي ترجمه شد 332 عدد است.  به گزارش ايسکانيوز، تا سال 75، تعداد کتاب هاي تاليفي هشت عدد و تعداد کتاب هايي ترجمه شده دو عدد است. تا سال 80، تعداد کتاب هاي تاليفي 267 و تعداد کتاب هاي ترجمه شده 55 عدد است. تا سال 85، تعداد کتاب هاي تاليفي هزار و 17 و تعداد کتاب هاي ترجمه شده حدود 332 عدد است و در سال 86، 181 کتاب تاليف و 20 کتاب ترجمه شده است.
همچنين همکاري با کميته فرهنگ و تمدن اسلام و ايران در زمينه چاپ کتاب هاي مرتبط با فرهنگ و تمدن اسلامي- ايراني، به چاپ جلد کتاب نفيس با عنوان هاي اسطرلاب، زيج الغ بيگ، جامع بهادرخاني و ديوان سلطان سليم منجر شده است و چند کتاب ديگر نيز در همين زمينه در حال تهيه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش