جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3059

 كوتاه از سياست 

  فرمول کارگزاران براي انتخاب کانديداي رياست جمهوري
گروه سياسي: هدايت آقايي عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران درباره  جلسه  اخير اين حزب به ايسنا گفت:" در جلسات اخير به جمع بندي درباره  انتخابات مجلس هشتم و نحوه  حضور در انتخابات رياست جمهوري آينده پرداختيم و اين که آيا فضا براي حضور تمام عيار اصلاح طلبان مساعد است يا خير؟" وي افزود:" متاسفانه جرياناتي در داخل کشور وجود دارند که نمي خواهند نشاط انتخاباتي حاصل شود و اينها برخي ابزارهاي قدرت را نيز در دست دارند. بنابراين ما بايد با رايزني و تلاش بستر حرکت را هموار کنيم و اين بحث به عنوان مقدمه  حرکت آينده مطرح شد." آقايي ادامه داد:" موضوع ديگري که در جلسه  حزب بررسي شد، تعدد کانديداها است که تمايل دارند براي انتخابات رياست جمهوري حضور پيدا کنند و قرار شد فرمولي را به شوراي هماهنگي جبهه  اصلاحات ارايه دهيم. البته اگر قرار بر حضور در انتخابات رياست جمهوري آينده باشد همه  اصلاح طلبان معتقدند که بايد با يک کانديدا شرکت کرد."
 مدير مسوول اعتماد هم مجرم شد و هم نشد
گروه سياسي: هيات منصفه دادگاه مطبوعات مدير مسوول روزنامه  اعتماد را در مورد چند اتهام مجرم دانست و در مورد برخي اتهامات مجرم ندانست. به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي و ارتباطات دادگستري کل استان تهران; جلسه  رسيدگي به کيفرخواست هاي مطروحه عليه مدير مسوول روزنامه  اعتماد صبح ديروز مورخ 19 87/03/ در شعبه1083    دادگاه کيفري استان به رياست قاضي حسينيان و با حضور اعضاي هيات منصفه ي مطبوعات برگزار شد. بر اساس اين گزارش; هيات منصفه  مطبوعات پس از استماع مدافعات متهم و وکيل مدافع وي وارد شور شد و مدير مسوول روزنامه  اعتماد را در خصوص شکايت جمعيت حمايت از تغذيه ايران به اتفاق آرا» مجرم ندانست. هيات منصفه  مطبوعات در مورد شکايت پليس امنيت عمومي نيروي انتظامي تهران بزرگ با اکثريت آرا» متهم را مجرم ندانست و در خصوص اتهام تبليغ عليه نظام با اکثريت آرا» متهم را مجرم شناخت. هيات منصفه  مطبوعات مدير مسوول روزنامه  اعتماد را در خصوص انتشار مطالب خلاف واقع با اکثريت آرا» مجرم دانست و پيرامون استفاده ابزاري از تصاوير زنان و همچنين در مورد اتهام انتشار مطالب خلاف عفت عمومي و استفاده ابزاري از تصوير زن متهم را به اتفاق آرا» مجرم ندانست. در خاتمه هيات منصفه  مطبوعات در رابطه با اتهام تحريک و تشويق افراد و گروه ها به ارتکاب اعمالي عليه امنيت و حيثيت و منافع جمهوري اسلامي ايران با اکثريت آرا» متهم را مجرم ندانست و با اتفاق آرا» وي را مستحق تخفيف در مجازات دانست.
 نهايي شدن ترکيب کميسيون هاي تخصصي مجلس
گروه سياسي:  يک عضو هيئت رئيسه مجلس گفت: ترکيب کميسيون هاي تخصصي مجلس هشتم امروز در شعب نهايي مي شود.   محمد رضا ميرتاج الديني در گفتگو با فارس گفت: شعبات 15 گانه، امروز در جلسات خود آخرين وضعيت ترکيب کميسيون هاي تخصصي مجلس را بررسي و مشخص مي کنند و سپس ترکيب کميسيون ها نهايي مي شود. وي افزود: چنانچه تعداد متقاضيان در يک کميسيون بيشتر باشد، روساي شعب در مورد آن ها تصميم گيري خواهند کرد.
 مجلس  فردا جلسه علني دارد
 
گروه سياسي: مجلس شوراي اسلامي اين هفته فقط فردا جلسه علني برگزار مي کند.هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي ديروز با صدور اطلاعيه اي اعلام کرد، جلسه علني مجلس شوراي اسلامي راس ساعت 8 صبح روز سه شنبه تشکيل خواهد شد. به گزارش اداره اخبار و رسانه هاي گروهي مجلس ،در اين اطلاعيه از نمايندگان درخواست شده است به منظور تشکيل جلسه علني در محل صحن مجلس شوراي اسلامي حضور بهم رسانند.
 ديدار شاهرودي با لاريجاني در بهارستان
گروه سياسي: آيت الله هاشمي شاهرودي رئيس قوه قضائيه و علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي امروزدر بهارستان ديدار مي کنند. به گزارش فارس، اين ديدار صبح امروز در محل مجلس شوراي اسلامي صورت مي گيرد.در اين ديدار روساي دو قوه مقننه و قضائيه در خصوص راهکارهاي تعامل و همکاري بيشتر بين دو قوه به تبادل نظر خواهند پرداخت.
 تهيه طرح بيمه کارگران ساختماني در مجلس
گروه سياسي: دبير کل خانه کارگر گفت: طرح بيمه کارگران ساختماني با قيد دو فوريت و در قالب جديد در اولين جلسه مجلس شوراي اسلامي مطرح خواهد شد.عليرضا محجوب در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که طرح بيمه کارگران ساختماني با قيد دو فوريت در هفته پاياني کار مجلس هفتم تهيه و به هيات رييسه ارايه شد، اما متاسفانه اين طرح نيز جزو دوفوريتي هايي بود که در جلسات پاياني مجلس هفتم مطرح نشد، تصريح کرد: اولين اقدامي که در هفته جاري انجام خواهم داد، جمع آوري امضا براي مطرح کردن مجدد اين طرح با قيد دو فوريت و در قالب جديد است که البته قبلا اين طرح اعلام وصول شده بود، اما موقعيت طرح آن پيش نيامد. نماينده مردم تهران ابراز اميدواري کرد تا با مطرح شدن مجدد طرح بيمه کارگران ساختماني رضايت کارگران جلب شود، چراکه پرداختي را متوجه صاحبان جواز ساختمان خواهد کرد که بايد رضايت اوليه براي پرداخت کنندگان وجود داشته باشد. محجوب با بيان اين که 100 سال است در جامعه شعار بيمه کردن کارگران ساختماني مطرح شده، خاطرنشان کرد: تا امروز اين شعارها عملياتي نشده و اگر به اين هدف بزرگ نگاه کنيم، هزينه کمي براي اين هدف خواهد بود.
 روابط دفاعي ايران و عراق گسترش مي يابد
گروه سياسي:وزير دفاع کشورمان با تاکيد بر گسترش روابط دفاعي ايران و عراق، اين موضوع را موجب استقلال امنيتي منطقه دانست.سردار مصطفي محمدنجار ديروز در ديدار ژنرال عبدالقادر محمد الجاسم العبيدي وزير دفاع عراق که به همراه نخست وزير اين کشور به تهران سفر کرده است، با اشاره به موقعيت استراتژي ايران و عراق گفت: توسعه و استحکام همکاري هاي دفاعي ايران در کشور عراق نقش موثري در ايجاد و تحکيم صلح، ثبات و امنيت پايدار در منطقه خواهند داشت. وي تاکيد کرد: با توجه به موقعيت استراتژيک جمهوري اسلامي ايران و اهميت کشور عراق، استحکام روابط دو کشور موجب استقلال امنيتي منطقه خواهد شد. نجار با يادآوري اينکه ايران و عراق از ظرفيت هاي بسيار بالايي براي توسعه و تحکيم روابط بويژه در حوزه هاي دفاعي و امنيتي برخوردارند، گفت: سياست اصولي ايران حمايت از دولت قانوني عراق است و ما بر تقويت نيروهاي مسلح کشور دوست و برادر عراق براي استقرار نظم و امنيت در اين کشور تاکيد داريم. ژنرال عبدالقادر محمدالجاسم العبيدي، وزير دفاع عراق در ديدار با همتاي ايراني خود با ابراز خرسندي از سفر به تهران اين حضور را ديدن برادران خود توصيف کرد و گفت: توسعه روابط دفاعي ايران و عراق همواره مورد تاکيد ما بوده است و بايد اين سفر زودتر انجام مي شد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش