جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3060

 ايران زمين  

 شايعه گراني چاي در استان کردستان

کردستان-خبرنگار آفرينش
با توجه به شايعه گراني چاي در سطح استان کردستان  در مورخ 87/3/13 سازمان بازرگاني طي گشت مشترکي با حضور نمايندگان امور صنفي  تعزيرات  اداره اماکن عمومي موفق به کشف و ضبط  8 انبار عمده چاي ( به ميزان 65 تن انواع چاي چکش سبز  سعد الدين و ... ) که در شهرستان مريوان احتکار شده بود گرديدند . همچنين در اين راستا 6 واحد صنفي فروشنده چاي نيز که اقدام به احتکار 10 تن انواع چاي کرده بودند به علت احتکار و گران فروشي شناسايي و طي صدور حکمي از طرف مراجع قضايي با حضور نمايندگان مذکور پلمپ شدند و پرونده تخلفات جهت صدور راي نهائي به تعزيرات حکومتي ارسال گرديد.  

درآمد عمومي گمرک بازرگان 80 درصد افزايش يافت

اروميه-خبرنگارآفرينش
مدير کل گمرک بازرگان گفت:افزايش واردات از گمرک بازرگان وورود کالاهاي سرمايه اي باعث شده است تا درآمد گمرک بازرگان در 2 ماه نخست امسال با 80 درصد افزايش نسبت به مدت زمان مشابه پارسال به 73 ميلياردو 970 ميليون ريال برسد. وي در ادامه به فعاليت هاي بازارچه هاي مرزي اين شهرستان اشاره کرد وگفت:در 2 ماهه اول امسال افزون بر900 تن کالا به ارز ش 523 هزار دلار از بازارچه هاي مرزي ساري سو ماکو وصنم بولاغي پلدشت صادر شده است . مدير کل گمرک بازرگان گفت:در اين مدت ارزش صادرات چمداني از گمرک بازرگان به 4 ميلياردو 500 ميليون ريال رسيد.

عملکرد اداره کل بنادر و کشتيراني استان مازندران

ساري-خبرنگار آفرينش
حجم مبادلات تجاري و ترانزيت مواد نفت در اداره کل بنادر و کشتيراني استان مازندران به رقم سيصد و بيست و يک هزار و پانصد و شصت و چهار هزار تن رسيد.
اين ميزان مبادلات توسط 96 فروند کشتي تجاري و نفتي در بندر نوشهر انجام شده است,عمده واردات به بندر نوشهر ,آهن آلات ,چوب و تخته ,مواد شيميايي و  کاغذ و مقوا بوده و صادرات نيز محصولات دامي و گياهي ,خشکبار و کالاي سوپر مارکتي را شامل مي شود

توليد 400 هزار تن گندم در استان اردبيل

اردبيل-خبرنگار آفرينش
استاندار اردبيل گفت:ميزان توليد گندم در استان اردبيل امسال به بيش از 400 هزار تن رسيد .
به گزارش خبرنگار ما ,علي نيکزاد در نشست با مدير عامل شرکت غله و بازرگاني منطقه 7 کشور افزود:پارسال حدود 378 هزار تن گندم در 44 مرکز خريد در اين استان خريداري شد.
وي با بيان اينکه اجازخ خروج بدون مجوز گندم از استان صادر نمي شود تصريح کرد:اين امر با هدف جلوگيري از سو» استفاده هاي احتمالي برخي افراد سودجو اعمال شده است.
وي به موضوع خشکسالي در برخي از استانهاي کشور اشاره کرد و گفت:استان اردبيل براي تامين 100 هزار تن بذر گندم مورد نياز مناطق و استانهاي کشور در سال زراعي آينده آمادگي دارد.
در مهر ماه سال جاري 6 هزار مدرسه به سيستم آموزشي کشور افزوده مي شود

مشهد -الوندي
معاون عمراني وزير آموزش و پرورش گفت: در مهر ماه سال جاري 6 هزار مدرسه به سيستم آموزشي کشور افزوده ميشود. حبيب الله بوربور اظهار داشت: برنامه سال جاري معاونت عمراني وزارت آموزش و پرورش تحويل 6 هزار مدرسه در مهر ماه ميباشد. وي خاطرنشان کرد: صد درصد اعتبارات سال گذشته به حساب سازمانهاي نوسازي استانها واريز شده است و تا آخر تير ماه که پايان سال مالي ميباشد، 1500 ميليارد تومان به حساب استانها واريز خواهد شد که اين مقدار کل اعتبارات را شامل ميشود.وي از تاسيس باشگاه خيرين مدرسه ساز در سراسر کشور خبر داد و تصريح کرد: باشگاههاي خيرين در سراسر کشور و در همه استانها ساخته خواهد شد که اين موضوع خود سبب جذب بيشتر خيرين به امر مدرسه سازي مي شود.معاون عمراني وزير آموزش و پرورش با بيان اين که خيرين مدرسهساز به دو دسته خيرين کشوري و خيرين استاني تقسيم ميشوند، افزود: خيرين کشوري آن دسته از خيريني هستند که با راهنمايي نوسازي کمک خود را به مناطق محروم در سراسر کشور منتقل ميکنند و هر جايي که نياز بيشتري احساس شود، خيرين کشوري به آن قسمتها هدايت ميشوند و خيرين استاني نيز کمک خود را به استان محل سکونت و تولد خود اهدا ميکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش