جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3064

 ميز خبر 

دستگيري 200  نفردر تجمع روز جمعه

گروه سياسي: رييس کل دادگستري استان تهران با اشاره به دستگيري 200 نفر در تجمع غيرقانوني روز جمعه در يکي از بوستان هاي تهران، گفت: در تجمع ها نيت، شخصيت، انگيزه و نوع برخورد و نوع همکاري افراد در نحوه تصميم گيري  قضات موثر است. به گزارش ايسنا، عليرضا آوايي ديروز در يک نشست مطبوعاتي به مناسبت فرا رسيدن هفته قوه قضائيه در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر برگزاري تجمع در حمايت از عباس پاليزدار، اظهار داشت: عباس پاليزدار با شکايت شاکي خصوصي به اتهام افترا و نشر اکاذيب دستگير شد اما مدعي است که نشر اکاذيت نکرده است. وي همچنين تجمع صورت گرفته در يکي از بوستان هاي تهران را غيرقانوني خواند و گفت: ظرف يک هفته تعداد کثيري از اين 200 نفر دستگير شده، تکليفشان مشخص خواهد شد و افراد بي گناه و کم گناه سريعا تعيين تکليف مي شوند. رييس کل دادگستري استان تهران گفت از محتواي شعارهاي احتمالي اين دستگيرشدگان اطلاعات دقيقي ندارد. آوايي درباره دستگيري اخير دو نماينده مجلس شوراي اسلامي، گفت: يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي که بازداشت شده بود با صدور قرار آزاد شد و در مورد دستگيري دوم، اقوام و بستگان اين نماينده مجلس به عنوان شاکي خصوصي شکايت کردند و اسناد و مدارکي که ارايه شده براي بازپرس کافي بود و قرار بر مبناي شکايت شاکي خصوصي صادر شد. وي درباره آخرين وضعيت يک فرمانده سابق نيروي انتظامي نيز گفت: بخش عمده اي از اتهامات وي مربوط به مسايل اخلاقي در صلاحيت دادگاه کيفري بود که مدارک و مستندات ارايه شده به قضات براي محکوميت وي کفايت نمي کرده و با تبديل قرار، وي با سپردن وثيقه 50 ميليون توماني آزاد شده است. آوايي همچنين از تاييد حکم اعدام سه متجاوز به عنف در راستاي جمع آوري اراذل و اوباش خبر داد.

 سارکوزي :درهاي مذاکره بدون شرط با ايران باز است

گروه سياسي: نيکلا سارکوزي رييس جمهوري فرانسه ديروز در يک کنفرانس مطبوعاتي مشترک با جورج بوش رييس جمهوري آمريکا گفت : هم اکنون در زمينه انرژي هسته اي صلح آميز درهاي مذاکره فوري و بدون هرگونه قيد و شرط با ايران باز است .  به گزارش ايرنا ، رييس جمهوري فرانسه افزود : من به بوش گفتم که در اين خصوص پوتين نيز با ما همبستگي دارد و موضع ما تغيير نکرده و همان موضع قبلي است. سارکوزي اظهارداشت : ايران مانند هر کشور ديگري حق دستيابي به انرژي هسته اي صلح آميز را دارد. وي مدعي شد که غرب آماده کمک به ايران است به شرطي که "رهبران فعلي ايران از خود حسن نيت نشان دهند و اجازه دهند تا بازرسان کار خود را به پايان برسانند". رييس جمهوري فرانسه بار ديگر با تکرار تهديدها و ادعاهاي گذشته غرب گفت: در غير اين صورت تنها راه حل براي متقاعد کردن ايراني ها ادامه مجازاتها خواهد بود. سارکوزي تاکيد کرد: مردم ايران مردم بزرگي هستند و از تمدن کهني برخوردارند و احتياج به پيشرفت اقتصادي دارند و سزاوار بيشتر از آن هم هستند.

چامسکي: حمله به ايران يک قمار نسنجيده است

گروه سياسي: نوآم چامسکي اقدام نظامي عليه ايران را يک قمار نسنجيده خواند و گفت که به عقيده وي هر آنچه که دولت فعلي آمريکا انجام داده به يک فاجعه تبديل شده است. به گزارش ايسنا، اين نظريه پرداز برجسته امور سياسي و يکي از منتقدان اصلي سياست هاي دولت آمريکا روز جمعه در گفت وگو با شبکه خبري پرس تي.وي، در پاسخ به سوالي درباره احتمال حمله نظامي آمريکا به ايران گفت: قابل تصور است که آنها بخواهند يک قمار نسنجيده را آغاز کرده و ببينند پس از آن چه مي شود. به خاطر داشته باشيد که هر آنچه دولت جورج بوش، رئيس جمهور آمريکا تاکنون انجام داده است بدون استثنا به فاجعه اي براي منافعي که اين اقدامات نمايانگر آن بوده اند تبديل شده است. چامسکي در ادامه گفت: آژانس هاي اطلاعاتي آمريکا مخالف اين اقدام هستند; نظاميان آمريکايي با آن مخالفند; آمريکايي ها و مطمئنا کل جهان مخالف اين اقدام هستند. وي در عين حال افزود که فکر نمي کند اين مخالفت ها تاثيري در تغيير خط مشي دولت بوش داشته باشد. اين نظريه پرداز برجسته آمريکايي افزود: کساني چون ديک چني (معاون رئيس جمهور آمريکا) قابل پيش بيني نيستند.

تهيه طرح اخراج منافقين از عراق

گروه سياسي: وزير دفاع عراق از تهيه طرحي براي اخراج منافقين از اين کشور خبر داد و گفت: اين گروهک خسارات سنگيني را به کشور عراق وارد کرده اند.  ژنرال عبدالقادر جاسم  العبيدي در گفتگو با فارس با اشاره به مذاکرات خود با مقامات و همتاي ايراني در مدت حضور در ايران، گفت: يک تصميم براي اخراج منافقين اتخاذ کرده ايم و قرار نيست حضور آنها در عراق باز هم ادامه داشته باشد. وي خاطرنشان کرد: براساس اين تصميم بايد اتباع هر کشور طبق موازين حقوق بين الملل به کشورشان بازگردند و اگر کسي اعلام کند که نمي خواهد باز نمي گردد بايد از طريق مجامع بين المللي اقدام کند. وزير دفاع عراق با اشاره به مشکلات حضور منافقين در عراق تاکيد کرد: بايد تاکيد کنم که آنها به صورت مشکلي براي عراق درآمده اند و اقامتشان تبعات سنگين و زيادي براي عراق دارد و اکنون بيش از اينکه براي ايران مشکل باشند براي عراق هزينه ساز هستند. به گفته ژنرال العبيدي، جزئيات اين اخراج منافقين در تعاملات و مذاکرات بعدي مشخص مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش