جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3064

 كوتاه هنري 

قدرداني از کارگردانان برتر ژانرهاي سينمايي در جشن منتقدان

 از کارگردانان ژانرهاي مختلف سينماي ايران در جشن بزرگ منتقدان و نويسندگان سينماي ايران که دهم تيرماه در تالار وحدت برگزار مي شود، قدرداني به عمل مي آيد.
 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بخش نويسندگان و منتقدان سينماي ايران، يزدان عشيري، مدير روابط عمومي جشن بزرگ منتقدان و نويسندگان سينماي ايران با اعلام اين خبر، افزود: کميته ارزشيابي جشن، طرحي را با هدف شناسايي و معرفي برترين کارگردانان ژانرهاي مختلف سينماي ايران به اجرا در مي آورد که بر اساس اين طرح قرار است بهترين کارگردانان سبک ها و ژانرهاي مختلف گزينش و مورد قدرداني قرار گيرند.
وي ادامه داد: بهترين کارگردانان سينماي انقلاب و دفاع مقدس، بهترين کارگردان سينماي کمدي، بهترين کارگردان سينماي ملودرام، بهترين کارگردان سينماي کودک و نوجوان، بهترين کارگردان سينماي اجتماعي و بهترين کارگردان سينماي ديني و استعلايي در اين جشن مورد قدرداني قرار مي گيرند. عشيري اظهار داشت: اين شش کارگردان از ميان فيلمسازان و کارگردانان سي سال انقلاب اسلامي انتخاب مي شوند و انتخاب کنندگان آنها منتقدان و نويسندگان سينماي ايران هستند. وي اضافه کرد: قدرداني از کارگردانان برتر از جمله برنامه هاي جشن بزرگ منتقدان و نويسندگان سينماي ايران است که در کنار ده ها برنامه ديگر، دهم تيرماه در تالار وحدت صورت خواهد گرفت.

نمايش مستندي درباره «بابک بيات»
در سالن سينما حقيقت

به مناسبت شصت و دومين سالگرد تولد «بابک بيات» آهنگساز برجسته و فقيد کشور، برنامه اين هفته کانون فيلم سينما حقيقت «مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي» به نمايش و تحليل فيلم مستند بلند «بن بست» ساخته «مصطفي شيري» اختصاص يافته است.
 به گزارش  "آفرينش "به نقل از روابط عمومي مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، اين فيلم مستند که توليدآن، قريب  سه سال به طول انجاميده، روايتگر زندگي و آثار موسيقايي (موسيقي فيلم) بابک بيات، در گفت و گو با وي و هنرمندان نام آشنايي چون بهرام بيضايي، احمدرضا احمدي، آيدين آغداشلو، فريدون شهبازيان، مسعود کيميايي و ... است.برپايه اين گزارش، فيلم مستند بلند «بن بست» راس ساعت 17 عصر دوشنبه (27 خردادماه 1387) در سالن «سينما حقيقت» به نشاني خيابان سهروردي شمالي، ميدان شهيد قندي، شماره 17، روي پرده رفته و سپس جلسه گفت و گو با کارگردان (مصطفي شيري) و دوستان وي، برگزار خواهدگرديد.گفتني است،عوامل توليد مستند «بن بست» به اين شرح هستند: پژوهشگر و کارگردان: مصطفي شيري/ تصويربردار: حامد بديعي/ تدوينگر: بهمن کيارستمي/ صدابرداري: ايمان مشعل چيان/ صداگذاري و ميکس: کامبيز صفاري، محمد سالک/ تهيه کننده: مرکز گسترش سينماي مستند وتجربي.  

 با اجراي جلال مقامي
«سينماي ديني» به زودي بر روي آنتن مي رود

جلال مقامي، گوينده و دوبلور پيشکسوت صدا و سيما چندي قبل با پيوستن به گروه توليد «سينماي ديني» کارش را به عنوان مجري بخش هاي ابتدايي و پاياني اين مجموعه آغاز کرد.
 بنابر اعلام فرشاد منجزي، تهيه کننده «سينماي ديني»، جلال مقامي به عنوان مجري در شروع هر برنامه صرف باز کردن بستر موضوعي و شرحي بر عناوين آن، برنامه را آغاز مي کند.گفت وگو با مهمانان برنامه به عهده دو تن از کارشناسان اين مجموعه است و مجري صرفا در دو بخش عنوان شده، برنامه را بدون حضور ميهمان اجرا مي کند.
مجموعه «سينماي ديني» در حال حاضر ضبط بخش هاي ابتدايي و پاياني را با حضور مجري از سر مي گذراند. از طرفي بخش هايي نيز از فيلم هاي سينمايي ياد شده گزينش شده تا در لا به لاي هر برنامه و متناسب با موضوع آن، نمايش داده شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش