جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/28 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3066

 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

 جلال حسيني در آستانه عقد قرارداد
 با النصر امارات

 جلال حسيني مدافع ملي پوش تيم فوتبال سايپا در آستانه عقد قرارداد با تيم النصر امارات قرار دارد.
لوکا بوناچيچ،سرمربي تيم النصر با توجه به شناختي که ازبازيکنان ايراني دارد،ترجيح مي دهد سه سهميه جذب بازيکن خارجي را به جذب3ايراني اختصاص دهد. پيش از اين، مسئولان اين تيم اماراتي با رضا عنايتي و مهرزاد معدنچي به توافق رسيده اند و به تازگي با سيدجلال حسيني وارد مذاکره شده اند. شنيده ها حاکي از آن است که  نماينده اين باشگاه با مدافع فصل گذشته سايپا جلسه اي داشته و دو طرف به توافق نهايي هم رسيده اند. حسيني از جمله بازيکناني است که از تيم پرسپوليس هم پيشنهاد دارد.
 
مخالفت کادرفني پرسپوليس با سفر برون مرزي

از شواهد وقراين پيداست بروز برخي مسايل باعث شده کادرفني فعلي باشگاه پرسپوليس تمايل چنداني براي سفر به آمريکا نداشته باشند.
اختلاف ساعت نسبتا زياد آمريکا با ايران، مشکلات پروازي و برخي مسائل ديگر منجر شده، اعضاي کادر فني پرسپوليس در درخواستي به کاشاني اعلام کنند چنانچه سفر به آمريکا در نيم فصل انجام شود شرايط بهتري براي پرسپوليس از لحاظ تمريني و ساير موارد مهيا خواهد شد هرچند که به نظر مي رسد به دليل برنامه ريزي هاي انجام شده و هماهنگي هاي به عمل آمده امکان تغيير زمان اين سفر وجود نداشته باشد و سفر پرسپوليس در سر زمان مقرر انجام شود.
 
امروز ،آغاز فصل نقل و انتقالات فوتبال

 نقل و انتقالات تيم هاي ليگ برتري ازامروز آغاز مي شود.
فصل نقل و انتقالات تيم هاي ليگ برتري از امروز به طور رسمي آغاز مي شود و تيم هاي حاضر در ليگ برتر و رقابت هاي ليگ دسته اول مي توانند براي جذب بازيکنان جديد اقدام کنند.تيم ها از اين تاريخ تا 7 مردادماه فرصت دارند بازيکنان مورد نظر خود از ليگ برتر و ليگ دسته اول را به خدمت بگيرند. رقابت هاي ليگ برتر از 15 مردادماه با شرکت 18 تيم آغاز خواهد شد.
 
محمد منصوري هافبک فصل گذشته ابومسلم:
من را پرسپوليسي بدانيد

 محمد منصوري هافبک فصل گذشته ابومسلم چند روز پيش با پرسپوليس به توافق رسيد و فصل آينده پيراهن اين تيم را بر تن خواهد کرد.
منصوري  با تاييد اين موضوع گفت:مدتي پيش با کاشاني حرف زدم و در تمامي زمينه ها به توافق رسيديم، البته پيشنهادهاي خيلي بهتري داشتم ولي به کاشاني قول دادم که پرسپوليسي شوم و هنوز هم سر حرفم هستم.
وي در ادامه اظهار داشت: در اين چند روز به دنبال گرفتن تسويه حساب و انجام کارهاي شخصي بودم و به زودي قراردادم را با پرسپوليس امضا خواهم کرد. بازي کردن در اين تيم برايم افتخار بزرگي است و اميدوارم با درخشش در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا به تيم ملي برسم.
 
آغاز تمرينات استقلال اهواز با حضور کريمي

 تمرينات تيم فوتبال استقلال اهواز از ابتداي فصل تابستان با حضور سرمربي جديد در اين شهر آغاز خواهد شد.
تمرينات تيم فوتبال استقلال اهواز از اول تيرماه زيرنظر سرمربي جديد اين تيم فيروز کريمي آغاز خواهد شد. کريمي در وهله نخست سعي دارد با اعلام فراخوان عمومي چند بازيکن مستعد بومي به خدمت بگيرد.اين در حالي است که بسياري از ستاره هاي استقلال اهواز قصد دارند از اين تيم جدا شوند.
 
الشعب به دنبال جذب غلام رضا رضايي

تيم فوتبال الشعب به دنبال جذب مهاجم ملي پوش ايراني است. تيم الشعب پس از جدايي علي سامره و مهرزاد معدنچي درصدد جذب غلامرضا رضايي مهاجم ملي پوش تيم صبا باطري تهران است. مسولان اين تيم پس از درخشش رضايي در بازي هاي تيم ملي به خصوص ديدار ايران با امارات و سوريه خواهان جذب اين مهاجم شده اند. مسولان تيم الشعب هم چنين درپي عقد قرارداد با يک مهاجم غنايي نيز مي باشند.

   
شاهرخ شهنازي رئيس هيئت مديره موسسه ورزش کيش:
نگاه ويژه اي به توريسم ورزشي داريم

شاهرخ شهنازي رئيس هيئت مديره موسسه ورزش کيش برنامه ريزي جهت جذب توريسم ورزشي و توجه به توسعه بين المللي را اصلي ترين رويکرد جديد اين موسسه به بخش ورزش ياد کرد.
شاهرخ شهنازي رئيس جديد هيئت مديره موسسه ورزش کيش ضمن ترسيم چشم اندازها و اهداف اين موسسه اظهار داشت : جزيره کيش از امکانات سخت افزاري و فضاهاي مناسبي دربخش ورزش برخورداراست که از اين راه مي توان به رشد و رونق گردشگري و تبديل اين جزيره به مرکزي فعال دربخش ورزش کمک کرد.
وي اضافه کرد:توسعه ورزشهاي دريايي،افزايش ارتباطات بين المللي و توسعه ورزش دربين ساکنين بومي جزيره از مهمترين اهداف مديريت جديد موسسه ورزش کيش خواهد بود که اميدواريم با برنامه ريزي مناسب و توسعه زيرساخت هاي ورزشي بتوانيم گام هاي اساسي در اين مسير برداريم.
وي علاقمندي و توجه ويژه مهندس مددي به ورزش را در اجراي برنامه هاي توسعه اي ورزش کيش تعيين کننده عنوان کرد و اظهارداشت: ايشان تفکرات تازه اي در بخش توسعه وهمگاني کردن ورزش کيش دارند که با برنامه ريزي و سرمايه گذاري مناسب مي توان بزودي شاهد شکوفايي ورزش کيش و تبديل شدن اين جزيره به يک پايگاه بين المللي ورزشي باشيم.
وي تصريح کرد: در دوره جديد فعاليت مديريت ورزش کيش توسعه ارتباطات بين المللي از جمله اهداف اصلي موسسه ورزش به شمار مي رود و تلاش خواهيم کرد با پذيرفتن ميزباني مسابقات بين المللي و اردوها و تيم هاي ورزشي گامي در جهت توسعه ورزش کيش، شناساندن کيش به دنيا و معرفي مناسب توانمندي هاي ورزشي ايران در بعد بين المللي داشته باشد.
وي درپايان ضمن تقدير از تلاشهاي مديران اسبق موسسه ورزش و تفريحات سالم کيش درجهت رشد و توسعه ورزش اين جزيره يادآور شد آقايان بهرام افشارزاده و حميد سجادي به عنوان دو مديرورزشي زحمات بسياري درراه پيشرفت ورزش کيش متحمل شدند که جا دارد از تلاشهاي آنان قدرداني شود و اميدواريم در دوره جديد، مديريت ورزش کيش بتواند با استفاده از تجربيات اين عزيزان همچنان در مسير رشد و توسعه در ابعاد قهرماني و همگاني گام بردارد.
 
افشين نوروزي ملي پوش المپيکي پينگ پنگ ايران:
هدفم المپيک و مسابقات بين المللي است

افشين نوروزي ملي پوش المپيکي پينگ پنگ ايران درمورد باختش در مسابقات باشگاه هاي ايران گفت: حضور مستمر در اردوهاي تيم ملي و نداشتن فرصت کافي براي استراحت دليل اصلي شکستم بود.
وي افزود:هم اکنون در اردوهاي تيم ملي به صورت شبانه روزي براي حضور در مسابقات بين المللي که اواسط تيرماه برگزارمي شود، تمرين مي کنيم و تداخل هفته آخر ليگ برتر با اين اردو باعث خستگي و عدم تمرکز کافي ام در بازي شد.
وي ادامه داد:پيش از اين قهرماني تيممان مشخص شده بود و به خاطر شرايط خاص خود و براي هدفي که در المپيک دارم، تمرکزم را روي آن مسابقات گذاشتم تا بتوانم در آن رقابت ها موفق عمل کنم. وي در پايان يادآور شد:ديگر بازيکنان ملي پوش هم چون نوشاد عالميان، مهران احدي  نيز به خاطر حضور در اين اردوها بازي هاي خوبي را از خود به نمايش نگذاشتند و مقابل حريفان خود شکست خوردند.
 
دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي مقام اول مسابقات آسيايي کاراته را بدست آورد

سالار خانجاني دانشجوي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي در چهارمين دوره از مسابقات آسيايي کاراته در سريلانکا مقام اول را بدست آورد.
وي دانشجوي مواد و بازيکن تيم منتخب شيتوريو ايران اعزامي به مسابقات آسيايي سريلانکا در چهارمين دوره از اين مسابقات که در شهر کلمبو پايتخت سريلانکا برگزار شد مقام اول را بدست آورد.بر اساس اين گزارش در اين مسابقات تيم هايي از ايران، پاکستان، هند، مالزي، اندونزي،  امارات متحده عربي، مالديو و دو تيم از سريلانکا به رقابت با يکديگر پرداختند .
وي کاراته را در سن 9 سالگي در کشور ونزوئلا آغاز کرد و در مسابقات بين المللي که در کشور ونزوئلا برگزار شد 2 مدال طلا ويک مدال نقره را بدست آورد.
 
امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد دانشجويان ايران:
کار سختي در مسابقات دانشجويان جهان
  خواهيم داشت
 
امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد دانشجويان گفت: کار سختي در مسابقات دانشجويان جهان در پيش خواهيم داشت و تيم اصلي را هم در اختيار نداريم.
وي افزود: به دليل حضور اکثر نفرات اصلي تيم ملي دانشجوي در تيم ملي بزرگسالان جهت شرکت در المپيک از حضور آنها بي بهره ايم اما، با نفرات دوم تيم که نفرات شايسته اي نيز هستند راهي مسابقات يونان خواهيم شد و مي توانيم نتيجه خوبي در آن مسابقات کسب کنيم.
وي ادامه داد: با جلساتي که با صنعتکاران مدير تيم ملي بزرگسالان داشتيم، بهترين نفرات را انتخاب کرده ايم و استخوان بندي تيم مشخص شده است و تنها در دو وزن ابهام داريم که در تمرينات تيم نفرات اعزامي آن وزن ها هم مشخص خواهد شد اما، به دليل اينکه هنوز اسامي قطعي نشده است، آنها را اعلام نمي کنم و پس از برپايي اردو زماني که همه چيز قطعي شد ترکيب را اعلام خواهم کرد. وي درمورد برنامه هاي تيم ملي کشتي آزاد دانشجويان ايران تصريح کرد: از روز يکم تير ماه سال جاري در شهر بابلسر که از لحاظ آب و هوايي شرايطي شبيه به محل برگزاري مسابقات جهاني دارد، اردو تيم آغاز مي شود و تا 15 روز ادامه خواهد داشت.
وي خاطرنشان کرد: رقباي اصلي تيم ايران تيم هاي آمريکا، روسيه، ژاپن و يونان ميزبان مسابقات هستند.
 
فرنگي کاران دانشجو روز جمعه مسابقه
 انتخابي مي دهند

براي معرفي تيم کشتي فرنگي اعزامي به مسابقات دانشجويان جهان، روز جمعه هفته جاري مسابقه اي انتخابي برگزار مي شود.
 گفتني است تيم هاي منتخب کشتي آزاد و فرنگي دانشجويان اواسط تير ماه در مسابقات جهاني دانشجويان شرکت خواهند کرد. حسن رنگرز و امير توکليان سرمربيگري دو تيم را بر عهده دارند. هر دو تيم نفراتي را براي شرکت در اردو انتخاب کرده اند که از روز اول تير اردوي خود را آغاز خواهند کرد.
توکليان روز دوشنبه هفته آينده 7 آزادکار اعزامي به يونان را معرفي خواهد کرد. رنگرز نيز براي انتخاب کشتي گيرانش،  در سه وزن مسابقه انتخابي برگزار مي کند. اين مسابقه انتخابي درون اردويي، روز جمعه هفته جاري در خانه کشتي تهران آغاز مي شود.
صابر ميرزاده،  افشين بيابانگرد و حميد ريحاني در 66 کيلو، محسن غفارزاده، مجتبي باباجان زاده، فرشاد عليزاده و عادل بالي تبار در 74 کيلو و داود گيل نيرنگ، مجتبي کبابي، رضا فرضي زاده و عسگري زاده در 96 کيلو نفراتي هستند که در اين مسابقه انتخابي شرکت خواهند کرد.


  نايب قهرماني تراکتورسازي درليگ
 برترپينگ پنگ

تيم پينگ پنگ تراکتورسازي تبريز با غلبه بر دانشگاه آزاداسلامي در هفته آخر ليگ برتر عنوان نايب قهرماني را به خود اختصاص داد.
هفته دهم و پاياني ليگ برتر درحالي با انجام دو ديدار پشت سر گذاشته شد که قهرماني پتروشيمي بندرامام از هفته قبل مسجل بود و فقط بايستي تکليف تيم دوم و سوم مشخص مي شد.
در مسابقه اول پتروشيمي بندرامام و صندوق ضمانت صادرات ايران به مصاف هم رفتند که در نهايت پتروشيمي بندرامام توانست 5 بر 2 حريف را مغلوب کند.
کيم سونگ چول، شاهين اخلاق پسند،افشين نوروزي و امير چراغياني بازيکنان پيروز پتروشيمي بودند و در تيم صندوق ضمانت صادرات محمد بايرامپور ملي پوش سابق اين تيم دو پيروزي براي تيمش به ارمغان آورد. در اين بازي پيروزي امير چراغياني از پتروشيمي مقابل نوشاد عالميان و شکست افشين نوروزي برابر محمد بايرامپور از نکات قابل توجه بود. در بازي دوم تراکتورسازي تبريز در يک ديدار نزديک توانست با شکست 5 بر 4 دانشگاه آزاد اسلامي بر سکوي دوم قرار گيرد. در اين مسابقه اوسويانگ بازيکن کره اي تيم دانشگاه آزاداسلامي هر چند که سه پيروزي با ارزش به ارمغان آورد; ولي نتوانست جلوي شکست تيمش را بگيرد. ديگر برد تيم دانشگاه آزاداسلامي را مهران احدي بدست آورد.درتيم تراکتورسازي تبريز بهنام رحمت پناه دو برد حساس براي تيمش بدست آورد. لي شيان و خوانگ تائو پيروزي هاي ديگر تيم تراکتورسازي را کسب کرد.
 
ويشگاهي و فرخي از تيم کاراته دانشجويان حذف شدند

جاسم ويشگاهي و سعيد فرخي به دليل عدم حضور منظم دراردوها از ترکيب تبم کاراته دانشجويان حذف شدند.اين دو که درگير امتحانات دانشگاه ها هستند، بعد از حضوري نامنظم در دو اردوي نخست در اردوي سوم نيز که در اصفهان جريان دارد، شرکت نکردند تا از سوي کادر فني از ترکيب اين تيم کنار گذاشته شوند. البته گويا اين دو کاراته کار خود نيز تمايلي به ادامه کار با تيم دانشجويان نداشتند.
به دنبال حذف اين دو، مسلم زين الدين  جايگزين سعيد فرخي شد و ذبيح الله پورشيب نيز در وزن آزاد به جاي ويشگاهي مبارزه خواهد کرد. تيم دانشجويان ايران 20 تيرماه در مسابقات جهاني لهستان شرکت خواهد کرد.

يک طلا و يک برنز حاصل کار دوندگان جانباز و معلول

دومين روز مسابقات دووميداني آزاد آفريقا با دو مدال براي نمايندگان ايران همراه بود.
گفتني است در اين رقابت ها که در تونس جريان دارد عبدالرضا جوکار در پرتاب نيزه به مقام قهرماني اين بازي ها رسيد و ورزشکاراني از امارات مقام دوم و سوم را بدست آوردند.
فاطمه منتظري درپرتاب وزنه مقام سوم رابدست آورد و دوندگان الجزايرو برزيل اول و دوم شدند.درسومين روز مسابقات مهرداد کرم زاده،مهدي اصغري، جلال خاکزاويه، مهدي مرادي در پرتاب وزنه و جواد حرداني در پرتاب نيزه با حريفان خود به رقابت خواهند پرداخت.
 
سردار سيدمحمد حاج آقاميرمعاونت تربيت بدني نيروي مقاومت بسيج :
بايد دراحياي تفکر بسيجي در عرصه ورزش
 گام جدي برداريم

سردار سيدمحمد حاج آقامير معاونت تربيت بدني نيروي مقاومت بسيج گفت: در مقوله ورزش خواسته ها و ديدگاه هاي مختلفي وجود دارد که بعضا ديدگاه هاي افراطي و يا خواسته هاي شخصي است.
وي در مراسم توديع و معارفه مدير عامل اين باشگاه اظهار داشت: هر کسي متناسب با خواسته خودش يا هدفي که براي سازمان تعريف مي شود به ورزش نگاه مي کند.
وي با بيان اينکه تنها نيروي تاثير گذار که در فرهنگ و تربيت هاي جامعه نقش مهمي دارد بسيج است افزود: يکي از آفت هاي بزرگ که براي مقوله ورزش وجود دارد تغيير و تحولات مکرر و برنامه ريزي هاي کوتاه مدت است که نمي توان آن را ناديده گرفت.
سردار آقا مير با اشاره به اينکه ساماندهي ورزش از اهم اهداف ما است تصريح کرد: حضور تيم هاي ورزشي بسيج بايد به نوعي باشد که خواسته هاي باشگاه ها و تيم هاي ملي کشورمان را پاسخ دهد. وي ادامه داد: در بحث باشگاه داري، داراي خلا و ضعف هستيم به طوري که از توان بالقوه بسيج براي حضور در عرصه ورزش حرفه اي و قهرماني استفاده نمي کنيم که بايد اين ضعف به زودي برطرف شود. معاون تربيت بدني نيروي مقاومت با اشاره به اينکه امروز ورزش کشور يکي از بي حاشيه دار ترين دوران خود را پشت سر مي گذارد عنوان کرد: بايد در احياي تفکر بسيجي در عرصه ورزش گام جدي برداريم. وي در ادامه درخصوص تيم فجر سپاسي شيراز خاطرنشان کرد: تيم فجر سپاسي يکي از تيم هاي ارزشي و با اخلاق است که مي تواند براي ساير تيم ها الگو باشد و بر همين اساس در نظر داريم اين تيم را تقويت کنيم و از وجود پيرواني عليرغم اينکه از جاهاي ديگر پيشنهاداتي داشته در تيم فجر سپاسي استفاده کنيم. سردار آقامير با بيان اينکه امسال 22 درصد نسبت به سال گذشته افزايش بودجه داشته ايم گفت: يکي از اشکالات بزرگي که به مجموعه وارد بود، ناديده گرفتن توان بالقوه خواهران ورزشکار در عرصه ورزش بود که مي خواهيم با نگاه ارزشي بهترين عرصه را براي فعاليت خواهران متدين، علاقه مند به ورزش را فراهم کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش