جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3070

 ميز خبر 

 نيازي:مجريان ناموفق اصل 44 معرفي مي شوند

گروه سياسي: رئيس سازمان بازرسي کل کشور از معرفي مجريان ناموفق سياست هاي اصل 44 به مردم در سال جاري خبر داد. محمد نيازي ديروز در حاشيه همايش نظارت بر اجراي سياست هاي کلي اصل 44 قانون اساسي به خبرنگاران، گفت: از زماني که سياست هاي کلي اصل 44 از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده کميسيون راهبردي در سازمان بازرسي کل کشور براي نظارت راهبرد تشکيل و سياست هاي راهبردي در اين زمينه تدوين و برنامه ريزي شد تا سازمان بازرسي نقش موثري در اجراي سياست هاي داشته باشد. وي يکي از اين سياست هاي راهبردي را رصد دستگاه ها براي تعين موفقيت آنها در اجراي سياست هاي اصل 44 قانون اساسي عنوان کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات خوبي در دستگاه هاي کشور براي بستر سازي اجراي سياست هاي اصل 44 قانون اساسي انجام گرفته است. وي در ادامه با اظهار تاسف از اينکه برخي دستگاه ها سرعت لازم را در اجراي اين سياست ها نداشت و برخي ديگر نيز کوتاهي کرده اند، اعلام کرد: تا پايان سال جاري دستگاه هاي ناموفق در اين زمينه را به مردم معرفي خواهيم کرد. نيازي در پاسخ به اين سوال که زمينه  هاي سهل انگاري دستگاه هاي ناموفق چه بوده است، گفت: برخي دستگاه ها گرچه تعداد آنها بسيار اندک و استثنايي است، سياست هاي اصل 44 را قبول ندارند، برخي خوب تفهيم نشده اند و برخي نيز از آنجا که خصوصي سازي منافع آنها را به خطر مي اندازد در اين زمينه کار شکني مي کند.

جليلي: آماده مذاکره بر اساس قاعده برد - برد هستيم

گروه سياسي: دبير شورايعالي امنيت ملي خطاب به نخبگان آلماني تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران با ارايه بسته پيشنهادي خود رويکردي راهبردي دارد که بر اساس آن براي انجام مذاکرات با 1+5 بر اساس قاعده برد - برد و اعتماد متقابل طرفين به يکديگر آمادگي کامل دارد.  سعيد جليلي ديروز طي سخناني از طريق ويديو کنفرانس با 200 تن از شخصيت هاي برجسته سياسي امنيتي و دانشگاهي و خبرنگاران آلماني در اجلاس نورنبرگ آلمان ، موافقت جمهوري اسلامي ايران براي آغاز مذاکرات با 1+5 را فرصتي طلايي براي تحکيم و گسترش صلح و ثبات امنيت منطقه اي و جهاني خواند. جليلي خطاب به نخبگان آلماني تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران به عنوان عضو ان پي تي و آژانس بين المللي انرژي اتمي همچنان به تعهدات پذيرفته شده خود عمل خواهد کرد و زير بار تحميل هيچگونه خواست غيرمنطقي براي محروميت از اعمال حقوق خود در ادامه فعاليت هاي صلح آميز هسته اي نخواهد رفت. به گزارش دبيرخانه شورايعالي امنيت ملي، جليلي گفت: يکي از بهترين اقدامات متصور براي همکاري ايران با اتحاديه اروپا تمرکز بر مشترکات دو بسته پيشنهادي ايران و 1+5 است که همکاري در آنها به سود طرفين، منطقه و جهان خواهد بود. دبير شورايعالي امنيت ملي گفت: همانطور که آقاي سولانا نيز اعلام کردند بسته هاي پيشنهادي ايران و 1+5 حاوي سرفصل هاي مشترکي است. وي افزود: دو طرف اگر با ديد عميق تر و بلند نگرانه تري به مسايل و موضوعات مبتلا به و مورد علاقه بنگرند روشن خواهد شد که چالش هاي جدي تر وفرصت هاي مهمتر و بزرگتري براي تعامل و گفت و گو وجود دارد.

توضيح  سازمان بازرسي در باره يک خبر

گروه سياسي: به دنبال انتشار خبري پيرامون بازداشت مديرکل حوزه رياست سازمان بازرسي کل کشور به نقل از خبرگزاري آنا، روابط عمومي اين سازمان توضيحاتي ارائه کرد که متن نامه سازمان بازرسي در پي مي آيد.با سلام;
"احتراما، نظر به اين که آن خبرگزاري در تاريخ 87/3/31 خبري مبني بر بازداشت مديرکل حوزه رياست اين سازمان به اتهام مشارکت با پاليزدار و اعضاي آن گروه درج نموده است، به اطلاع  مي رساند پس از تصويب تحقيق و تفحص از قوه قضائيه در مجلس شوراي اسلامي آقاي پاليزدار به طور رسمي و مکتوب از سوي مسئولين هيات تحقيق و تفحص مجلس به عنوان دبير هيات تحقيق و تفحص از سازمان بازرسي کل کشور به اين سازمان معرفي شده است. و اين هيات پس از صدور مجوز از سوي مقام هاي قوه قضائيه جهت انجام تحقيق و تفحص از سازمان بازرسي کل کشور در اين سازمان مستقر و سازمان طبق مقررات و ضوابط مکلف به همکاري با هيات مذکور و در اختيار گذاشتن اسناد مورد نظر به هيات بوده است.مدير کل حوزه رياست اين سازمان صرفا در چارچوب وظيفه اداري خويش، برخي پرونده هاي مورد تقاضاي هيات تحقيق و تفحص مجلس را به آنها تحويل داده و سپس اخذ نموده است و اگر افراد هيات تحقيق و تفحص فاقد صلاحيت بوده اند يا با اقدامات مجرمانه نسبت به خارج نمودن اسناد محرمانه يا افشاي آنها اقدامي کرده اند، خود و مقاماتي که آنها را منصوب کرده اند بايد پاسخگو و مورد پيگرد قرار گيرند.با عنايت به اين که اقدامات سازمان و همکاري با هيات تحقيق و تفحص کاملا قانوني بوده است و مستندات مکتوب آن نيز موجود مي باشد، لذا انتساب چنين اتهامي به مديرکل حوزه رياست اين سازمان بي اساس و مخدوش است.لازم به ذکر است برابر ماده 201 آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي: "مسئولان دستگاه مورد تحقيق و تفحص و کليه دستگاه هاي اجرايي، قضائي و نهادهاي انقلاب اسلامي موظف به فراهم نمودن امکانات و تسهيلات مورد نياز هيات و در اختيار گذاردن اطلاعات و مدارک درخواستي هيات مي باشند و در صورت عدم همکاري، مسوولان دستگاه ذي ربط متخلف و مجرم محسوب مي گردند و با شکايت هيات تحقيق و تفحص، مورد تعقيب قضائي قرار خواهند گرفت. زرندي، معاون سازمان بازرسي کل کشور"

روزنامه تهران امروز توقيف شد

روزنامه تهران امروزديروز با حکم هيات نظارت بر مطبوعات توقيف شد.  به گزارش برنا، روزنامه تهران امروزديروز عصر اول تيرماه با حکم اعضاي هيات نظارت بر مطبوعات توقيف شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
مرز پرگهر
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش