جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3070

 كوتاه هنري  

 در سه زمينه داستاني، مستند و انيميشن اکران مي شود;
نمايش شش فيلم کوتاه در دومين برنامه «سينمافردا» 

دومين برنامه از سلسله برنامه هاي اکران عمومي فيلم، کوتاه مرکز نمايش فيلم کوتاه معاونت سينمايي حوزه هنري با عنوان «سينما فردا» با نمايش 6 فيلم کوتاه در سالن شماره 2 سينما سپيده برگزار مي شود.
 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي معاونت سينمايي حوزه هنري، محمد علي حجازي، مدير مرکز نمايش فيلم کوتاه معاونت سينمايي حوزه هنري گفت: 4 فيلم کوتاه داستاني پدر ساخته هادي آفريده، 37c از علي رستگار، بپا به کارگرداني علي روئين و قاصد نياز ساخته اسماعيل ميرزايي به همراه مستند کوتاه سراي سنگي به کارگرداني علي جعفري نجف آبادي و انيميشن کوتاه شهر سوخته ساخته وفا وفايي، ساعت 18 دوشنبه، 3 تير ماه در اين برنامه به نمايش درمي آيند.
مدير «سينما فردا»، خاطرنشان کرد: بعد از نمايش اين فيلم ها، نشست نقد و بررسي آنها نيز با حضور کارگردانان فيلم ها، محمد مجري و کارشناس سينما و منوچهر بشيري راد، منتقد، برگزار خواهد شد.
محمدعلي حجازي در پايان خاطرنشان کرد: راه اندازي بازار فيلم کوتاه در داخل کشور، تلاش براي حضور فيلم هاي کوتاه اين برنامه در جشنواره هاي بين المللي و بازارهاي جهاني و اکران اين فيلم ها در شهرستانها از ديگر برنامه هايي است که اين مرکز در صدد اجراي آنها است.
اکران عمومي فيلم هاي کوتاه در برنامه سينما فردا با هدف حمايت از توليد و نمايش فيلم کوتاه، ساعت 18 دوشنبه هاي هر هفته در محل مذکور برگزار مي شود و علاقه مندان براي ديدن اين فيلم ها مي توانند در زمان ياد شده به سينما سپيده واقع در تقاطع خيابان هاي وصال و انقلاب مراجعه کنند.
     
 دوسالانه بين المللي عکس جهان اسلام تمديد شد

اولين دوسالانه بين المللي عکس جهان اسلام، تا 23 تيرماه جاري تمديد شد.
 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، اين موسسه به دنبال استقبال عمومي و همچنين ايجاد فرصت و امکان بازديد تمامي علاقمندان هنر عکاسي از نمايشگاه اولين دوسالانه بين المللي عکس جهان اسلام، زمان برپايي اين نمايشگاه را تا 23 تيرماه تمديد کرد.
بنا بر اين گزارش، اولين دوسالانه بين المللي عکس جهان اسلام، با حضور و مشارکت گسترده عکاسان 40 کشور دنيا، نخستين تجربه خود را با موضوع خانواده مسلمان به نمايش گذاشته است.
تنوع چشمگير الگوها و شيوه هاي زيست و همکنشي فرهنگ ها، سنت ها،  آداب و رسوم جوامع اسلامي در سراسر جهان و نيز نمايش زندگي با همه جلوه هاي رنگارنگ خود در بستري از فضاي همدلانه و صميمانه خانواده، در جهان اسلام مضمون اصلي آثار اين دوسالانه است. قرار است اين دوسالانه به صورت منظم و مستمر با دائمي شدن دبيرخانه آن در دوره هاي آينده نيز ادامه يابد.
صبا با اولين دوسالانه بين المللي عکس جهان اسلام و نيز نمايشگاه نقاشان نوگراي استان سمنان از سلسله نمايشگاههاي هنر نوگراي استانهاي کشورمان تا 23 تيرماه پذيراي عموم بازديدکنندگان خواهد بود. ساعت بازديد از اين نمايشگاه از ساعت 10 تا 19 خواهد بود.

در پارک لاله و با حضور شهروندان
جشنواره تابستانه آغاز به کار مي کند

مراسم افتتاحيه جشنواره تابستانه سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، با حضور مديران شهري و قشرهاي مختلف مردم، سوم تيرماه، همزمان با شب تولد حضرت زهرا (س) در پارک لاله برگزار مي شود. به گزارش "آفرينش" به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، اين مراسم ساعت 17 آغاز و پس ازنماز مغرب و عشا» با ويژه برنامه جشن سرور و شادماني ولادت حضرت زهرا (س) با حضور هنرمندان ادامه خواهد داشت.جشنواره تابستانه سال 87 با هدف ايجاد نشاط و غني سازي اوقات فراغت شهروندان تهراني با مجموعه ايي از برنامه هاي آموزشي، تفريحي و سرگرمي در سطح شهر برپا مي شود.آغاز به کار فرهنگسراي تابستاني توچال، ايجاد سامانه نشاط در پارک ها، برگزاري جشن هاي متنوع در پارک هاي شهر، افتتاح پارک آبي آزادگان و ... از برنامه هاي اين جشنواره است.جشنواره تابستانه از سوم تيرماه تا اواخر فصل تابستان پذيراي تمامي شهروندان، در سطوح مختلف سني است.

فرهاد فخرالديني
اجراي ارکستر ملي تير ماه در تالار وحدت

:فرهاد فخرالديني گفت: ارکستر ملي پنجشنبه و جمعه 6 و 7 تيرماه در تالار وحدت اجرا خواهد داشت.
 فرهاد فخرالديني در گفتگو با "ايسکانيوز" در خصوص اجراي ارکستر موسيقي ملي گفت: اين ارکستر 6 و 7 تيرماه به خوانندگي سالار عقيلي در تالار وحدت اجرا خواهد داشت.
وي افزود: اين ارکستر در حال حاضر به تمرين قطعات پرداخته و قطعات اين کنسرت مناسبتي نيست.گزارش ايسکانيوز مي افزايد ، ارديبهشت ماه امسال ارکستر موسيقي ملي با رهبري فرهاد فخرالديني وتک خواني علي مينوسپهردر تا لار وحدت به روي صحنه رفت که در اين برنامه قطعاتي براي حضرت رسول اکرم (ص) اجرا شد.
در اين برنامه 3 قطعه از ساخته هاي مازيار حيدري،علي اکبر قرباني و شهرام توکلي در مدح حضرت رسول(ص) اجرا شد .


 تاريخ اکران پروژه «مرد عنکبوتي »4 اعلام شد

 کمپاني فيلمسازي سوني تاريخ اکران پروژه «مرد عنکبوتي »4 را ماه مي سال 2011 اعلام کرد.
 به گزارش  فارس، «لورا زيسکين»، تهيه کننده فيلم «مرد عنکبوتي 4»، در مصاحبه با روزنامه «لس آنجلس تايمز» گفت: استوديوي «سوني»، اميدوار است که بتواند اين فيلم را تا مي 2011 آماده اکران نمايد.
«زيسکين» افزود: هنوز فيلمنامه اين پروژه به پايان نرسيده و من و کمپاني سوني فکر مي کنيم که بتوانيم پروژه «مرد عنکبوتي»4 را طي 4 سال به اتمام برسانيم.  وي گفت: علي رغم تمام اين توصيفات هنوز حضور «سم ريمي» به عنوان کارگردان اين فيلم و بازي دوباره بازيگراني چون «توبي مگوآير» و «کريستين دانست» در اين فيلم هنوز قطعي نشده است.

رونمايي از گنجينه افتخارات بني اعتماد در موزه سينما

غرفه ويژه رخشان بني اعتماد شامل جوايز داخلي و خارجي، دستنوشته ها، دکوپاژها و لوازم صحنه روز نمايش فيلم هاي مستند وي در هفته فرهنگي باغ فردوس رونمايي و افتتاح مي شود.
به گزارش آفرينش، روابط عمومي انجمن دوستداران موزه سينما اعلام کرد چهار مستند از ساخته هاي بني اعتماد به نام هاي "آخرين ديدار با ايران دفتري"، "زير پوست شهر"، "اين فيلم ها رو به کي نشون مي دين؟" و "تمرکز" در بخش ويژه هفته فرهنگي باغ فردوس به نمايش درمي آيد.
بني اعتماد سه مستند اول را در دهه 70 و "تمرکز" را در دهه 60 ساخته است. همچنين مستند "زير پوست باران" به کارگرداني شاليزه عارفپور در بخش آزاد اين هفته فيلم نمايش داده مي شود که درباره رخشان بني اعتماد و باران کوثري در پشت صحنه فيلم سينمايي "زير پوست شهر" است.
"اين فيلم ها رو به کي نشون مي دين؟" درباره حاشيه نشينان و ساکنان شهرک فاطميه تهران است و وضعيت نامناسب معيشت آنها و فقدان امکانات شهري را در اين شهرک تصوير مي کند. شهردار وقت تهران پس از ديدن اين فيلم دستور ساخت خانه هايي ارزانقيمت را صادر کرد که نيمه دوم فيلم در خانه هاي جديد حاشيه نشينان شهرک فاطميه مي گذرد.
"تمرکز" و "زير پوست شهر" به ترتيب به معضلات تراکم در تهران و اعتياد در جامعه مي پردازند و "آخرين ديدار با ايران دفتري" هم با حضور فرهاد شريفي زندگي ايران دفتري بازيگر قديمي سينما و تئاتر ايران را تصوير مي کند. اين فيلم به تهيه کنندگي انجمن بازيگران خانه سينما و بني اعتماد ساخته شده است.
نخستين هفته فرهنگي باغ فردوس ويژه فيلم هاي کوتاه داستاني و مستند به همت انجمن دوستداران موزه سينما با همکاري نشر ماهريز از هشت تا 14 تيرماه در موزه سينما برگزار مي شود.

نمايشنامه "بلوط هاي تلخ"در تئاتر شهر روخواني مي شود

نمايشنامه "بلوط هاي تلخ" يکشنبه دوم تير ماه در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر روخواني مي شود.
 به گزارش  "آفرينش"به نقل از روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر ،در اين جلسه که ساعت 17 در محل ياد شده آغاز مي شود سيروس همتي ،پريسا مقتدي ،رضا امامي ،سعيد نجفيان و آيدا صادقي به عنوان نقش خوان حضور دارند .
شهرام کرمي نويسنده و کارگردان اين اثر نمايشي در مورد نمايشنامه "بلوط هاي تلخ " گفت :اين نمايشنامه جديدترين نوشته من است که تا کنون به روي صحنه نرفته و داستان آن روايتگر سه مقطع از زندگي خانواده مرزنشيني است که قبل از جنگ ،دوران جنگ و بعد از جنگ درگير مسائل مختلفي هستند. وي افزود :مهمترين مسئله در روخواني نمايشنامه براي من پيدا کردن نقاط ضعف است که بتوان از آن براي اجراي اصلي استفاده کرد. اين جلسات توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر برگزار مي شود.

سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي:
حال گردشگران مصدوم فرانسوي
رضايت بخش است

 روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي طي اطلاعيه اي از سلامت دو نفر دوچرخه سوار فرانسوي که در حين سفر خود در مسير جاده سبزوار نيشابور دچار حادثه شده بودند خبر داد.
 به گزارش  «آفرينش:» در اين اطلاعيه آمده است : در مورخ پنج شنبه 87/3/23 اين دو دوچرخه سوار که با شعار " هواي پاک و سالم " و با حمايت چند شرکت تجاري و بازرگاني به ايران سفر کرده بودند ، در هنگام حرکت در مسير جاده سبزوار به نيشابور ساعت 21/0 دقيقه شب با يک دستگاه کاميون حمل سوخت تصادف نموده و در جريان اين تصادف راننده کاميون از محل حادثه متواري مي گردد و سپس يکي از راکبين به نام "رومن بنوا" که مجروح شده بود به همراه دوست ديگر خود" بنوا آلباتل " به بيمارستان 22 بهمن نيشابور منتقل مي شوند .
بنابراين اطلاعيه نامبردگان شب را در اورژانس 22 بهمن بسر برده و صبح روز جمعه 87/3/24 پس از اطلاع نيروي انتظامي نيشابور, کارشناسان اين سازمان به همراه مترجم و راهنماي فرانسه زبان به بيمارستان مراجعه و باهماهنگي و تماس تلفني با سفارت فرانسه مراحل درمان اغاز گرديد .
بر اساس اين اطلاعيه با معاينات پزشکان متخصص مشخص گرديد رومن بنوا از ناحيه داخلي (طحال) دچار آسيب جدي شده که با هماهنگي سفارت فرانسه عمل جراحي توسط متخصصين بيمارستان 22 بهمن انجام گرفت. همچنين با بررسي هاي به عمل آمده خوشبختانه هيچگونه آسيب ديگري به نامبرده وارد نشده است .بنا بر آخرين معاينات حال عمومي مصدوم در حال حاضر خوب و طبيعي است و با هماهنگي گروه پزشکي با آمبولانس به تهران منتقل شد .در خاتمه يادآوري مي شود همکاري و مساعدت پزشکان و پرستاران بيمارستان 22 بهمن با مصدوم ياد شده موجب رضايت خاطر گردشگران فرانسوي بوده است .روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي در پايان اين اطلاعيه از همکاري معاونت اطلاعات نيروي انتظامي نيشابور ، مسئول محترم اتباع خارجي فرمانداري نيشابور ، پزشکان و پرسنل بيمارستان 22 بهمن و کارکنان اداره ميراث فرهنگي نيشابور تقدير و تشکر نموده است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
مرز پرگهر
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش