جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3070

 متن کامل سخنراني معاون امور سينمايي در گشايش جشنواره همدان;
 سينماي کودک نيازمند چرخه نيرومند توليد تا اکران است  

 معاون امور سينمايي وزارت ارشاد گفت: سينماي کودک، نيازمند چرخه نيرومند توليد تا توزيع و عرضه و اکران است.
 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي معاونت سينمايي، «جعفري جلوه» در اين مراسم سخنان خود را با سلام و شادباش به حضار، از ميزبانان همداني تا ميهمانان جشنواره از دور و نزديک از سراسر ايران و از گستره سبز اسلامي، جهان اسلام به ويژه از فلسطين و از گوشه گوشه جهان آغاز کرد.
وي در ادامه اظهار داشت: شادباش مي گويم به مناسبت خجسته ميلادي که در آستانه آن هستيم ميلاد صديقه کبري فاطمه زهرا (س) که هر چه هست، طفيل وجود اوست، همه خوبي ها از اوست و راه نجات به سوي اوست. اوج دختري ، همسري و مادري است. او حتي ام ابيهاست چونان مادري براي پدرش، بر او سلام و درود مي فرستيم و از او مدد مي گيريم و برکت مي طلبيم براي فرهنگ و هنر و سينماي اين سرزمين که تبلور ايمان و اميد باشد و فرهنگ ناب و دل انگيز فاطمي را به سراسر جهان منعکس کند، بويژه در نجيب ترين گونه سينما که سينماي کودکان و نوجوانان است. سينماي پرورش دهنده انسان فردا براي مسئوليت هاي بزرگ سينماي تکريم کننده اخلاق و تحکيم کننده خانواده که هسته حيات بخش جوامع است و از پدران و مادران ديروز، يعني پدربزرگ ها و مادربزرگ هاي امروز تشکيل مي شود، تا پدران و مادران امروز و تا پدران و مادران فردا که امروز و اکنون کودکان و نوجوانان اند و سخت به ايمان، اميد، شادي و مصونيت از تندبادهاي مسموم نيازمندند و بر ما مديران و معلمان و مسئولان جامعه فرض است فراهم ساختن فضائي که اين نوگلان در آن بپرورند مومنانه ، غيورانه و سازنده و نسلي شوند جوينده علم، اخلاق و هنر نسلي دل سپرده به ايران و اسلامي و دل باخته اهل بيت (عليهم السلام) نسلي عاشق خدمت به انسان و جهان.
معاونت سينمايي گفت: عزيزان مسئوليت هاي بزرگي در سينماي کودک و نوجوان بر عهده ماست.
وي اظهار داشت: اين سينما نيازمند چرخه نيرومند توليد تا توزيع و عرضه و اکران است. مددرسانان اين معرکه بيشمارند اما از آن ميان چند حوزه و دستگاه فعال در گستره فرهنگ و تعليم و تربيت وظايف برجسته تري دارند. علاوه بر ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و صدا و سيما نقش هاي کليدي دارند، بدون مشارکت و همگرائي فعال اين دستگاه ها توليد و عرضه اين سينما، تحکيم نخواهد شد، دست ياري به سوي ايشان دراز مي کنيم و گذر تند ايام و کاهش فرصت ها را متذکر مي شويم; باشد که براي اين مهم فراهم آئيم گزيده تر از ديروز انشا»الله.
وي در پايان اظهار داشت: و اما جشنواره بين المللي فيلم هاي کودکان و نوجوانان که با امروز و اين جشنواره 22 بار، پائيده است و حيات بيش و کم اين سينما را در ايران اسلامي رقم زده است، اميد آن که بالنده و پوينده تراز پيش مشوق توليد و اکران جدي تر اين سينما گردد و با دو عرصه برجسته هنري رسانه اي ديگر که بگونه اي ويژه و خاص به مخاطبان کودک و نوجوان مربوط هستند يعني انيميشن و بازي هاي رايانه اي تکميل شود. انشا»الله از سال آينده بخش انيميشن جشنواره گسترده تر و جشنواره بازي هاي رايانه اي نيز ممزوج و در ترکيب با اين جشنواره برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
مرز پرگهر
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش