جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) (ولادت حضرت امام محمد باقر (ع) مبارك باد) نسخه شماره 3080

  علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني:
 مجموعه ورزشي آزادي دانشگاه ورزش خواهد شد  

 مهندس  علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني، در مراسم واگذاري 15 قطعه از اراضي مجموعه ورزشي آزادي تهران به فدراسيون هاي ورزشي براي احداث آکادمي تخصصي آن رشته ها، گفت: مطلبي که همواره در محافل گوناگون در مورد آن صحبت مي شد، بحث علمي کردن ورزش بوده و هست و هيچ کس اين مبحث را بازنمي کرد که علمي کردن ورزش به چه معنايي است و چه روشي بايد در پيش گرفت تا به اهداف مورد نظر رسيد.
وي با اشاره به کاربردي نبودن تحصيلات دانشگاهي رشته تربيت بدني خاطرنشان کرد: آن چيزي که به عنوان توليد دانشگاهي در کشور، وجود دارد در حوزه ورزشي عملياتي نيست و نتوانسته است به درستي نقش خود را ايفا کند. به عنوان مثال گاهي چهره هاي دانشگاهي نتوانسته اند در عرصه مديريت ورزش موفق شوند و اين در حالي است که چهره هاي ورزشي به خوبي از عهده اين کار برآمده اند، چون در متن ورزش قرار داشته اند. بنابراين اين موضوع ضروري مي نمايد که در خود ورزش نيز تحصيلات دانشگاهي را قرار دهيم که براي نيل به اين موضوع براي ايجاد شهر دانشگاهي ورزش بهترين مکان مجموعه ورزشي آزادي است و واگذاري اين 15 قطعه زمين در راستاي همين هدف و براي ايجاد آکادمي هاي تخصصي صورت گرفته است تا مقوله آموزش ورزش هم تئوريک و هم عملياتي باشد.
وي ايجاد يک دانشگاه علمي - کاربردي را براي ورزش يکي از برنامه هاي سازمان تربيت بدني اعلام کرد و گفت: با عملي شدن اين طرح مربيان رشته هاي مختلف در اين دانشگاه به صورت علمي آموزش داده مي شوند و ما در آينده دکتراي مربيگري، فوق ليسانس و ليسانس مربيگري رشته هاي مختلف را از چهره هاي ورزشي خواهيم داشت. البته اين موضوع بايد بررسي کارشناسي دقيق شود تا بيشترين بهره را ورزش کشور از آن ببرد.
وي با اشاره به گسترش اماکن ورزشي درکشور در دولت نهم، يادآور شد: بايد اماکن ورزشي اين 15 فدراسيون به شکلي مناسب، استاندارد و با يک وحدت رويه بنا شود تا استفاده بهينه از آنها صورت گيرد.
دراين مراسم 15 قطعه از اراضي مجموعه ورزشي آزادي در اختيار فدراسيونهاي کونگ فو، ووشو، کاراته، جودو، اسکواش، کبدي، بولينگ و بيليارد، تيراندازي با کمان، تيراندازي (اهداف پروازي) قايقراني (اسلالوم) واليبال (واليبال ساحلي)، ورزش هاي سه گانه، آمادگي جسماني و ايروبيک، اسکيت و ورزش هاي نابينايان و کم بينايان قرار گرفت.
همچنين حسين هادياني، مديرعامل شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي کشور گزارشي از عملکرد اين شرکت را ارائه کرد و محمدرضا يزداني خرم، رييس فدراسيون کشتي نيز در سخناني ايجاد اماکني نظير درمانگاه شبانه روزي، رستوران، مسجد، سالن تئاتر و سينما، کتابخانه، مرکز بازيهاي رايانه اي و خوابگاه مجهز در مجموعه ورزشي آزادي را خواستار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش