جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) (ولادت حضرت امام محمد باقر (ع) مبارك باد) نسخه شماره 3080

  استفاده از توانمندي سرمايه گذاران در راستاي توليد ثروت و کا ر آفريني 

يزد-خبرنگار آفرينش
با حضور استاندار يزد ,قائم مقام وزير  تعاون در امور استان ها و جمعي از مسئولين کشوري و استاني جلسه توديع و معارفه  مدير کل تعاون برگزار شد.
محمد رضا فلاح زاده در اين مراسم با اشاره به اينکه انقلاب شکوهمند اسلامي ايران تاکنون سه گام اساسي و بلند را برداشته است,گفت: گام اول در جهت آزادي اجتماعي و توسعه سياسي و تحقق حکومت حضرت حق و گام بعدي را امنيت پايدار ايجاد شده پس از هشت سال  دفاع مقدس دانست وي گام سوم را گام خدمت رساني عنوان کرد و افزود:در رابطه با خدمت رساني به مردم  و ميهن اسلامي خصوصا در اين دولت که شعار عدالت گستري را سرلوحه خود قرار داده است اقدامات موثري انجام شده است.
فلاح زاده با اشاره به فرمايشات مام معظم رهبري ,سرمايه گذاري , کار آفريني و توليد ثروت در کشور را کاري پر ثواب و همراه با خير و برکت برشمرد و افزود: بايد تلاش خود را به کار گيريم تا از همه توانمندي  سرمايه گذاران بخش خصوصي در راستاي توسعه کشور ,توليد ثروت و کار آفريني بهره برداري مناسب صورت پذيرد.
استاندار يزد با بيان اينکه ايجاد قنات ها ,فعاليت در بخش کشاورزي و حفر چاه ها خود مفهوم   کا رتعاون و جمعي است به فعاليت تعاوني هاي مسکن و انبو ه سازان اشاره کرد و افزود: از مزيت تعاوني ها ي مسکن توجه به خانه دار کردن مردم است و کمتر به  سود آوري توجه مي شود. وي خواهان گسترش تعاوني ها در بخش صنعت شد
در ادامه  اين مراسم ,سيد علي علوي,قائم مقام وزير تعاون با اشاره به گام هاي اساسي که در سال هاي اخير در بخش تعاون صورت گرفته گفت:تا دو سال  قبل آمار دقيقي از  سرشماري يا تعداد تعاوني ها در کشور موجود نبئد که در سال 85 پايه کار ريخته شد و در سال 86 کار سرشماري صورت گرفت و ابعاد مختلف آماري اين بخش مشخص شد . علوي با بيان اينکه اين سرشماري نشان داد حدود 33 در صد از جمعيت کشور عضو تعاوني هستند ادامه داد ,بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده تلاش مي شود تعداد  عضو به 40 درصد افزايش يابد  .
قائم مقام وزير تعاون ادامه داد : در همين رابطه بازنگري در قانون و توسعه اين بخش الزامي  به نظر مي رسيد که با توجه به تدوين اصل 44 قانون اساسي ,بسياري از اين بازنگري ها با ابلاغ مقام معظم رهبري عملي و اجرايي شد . وي اجازه سرمايه گذاري ,برقراري تشويق ها و ايجاد بانک تعاون با ليش از 5 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري دولت و صندوق ضمانت بخش تعاون را از جمله ثمرات اجراي اصل 44 قانون اساسي برشمرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش