جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3083

 آگهي صفحه 6 

افتتاح تقاطع غير هم سطح بزرگ راه کربلا و مرکز کنترل هوشمند کرمانشاه

در تقارن ولادت مسعود حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خميني (ره) مجلس جشن و مولود خواني از سوي شهرداري کرمانشاه در تالار شهر برگزار شد .
استاندار کرمانشاه ، معاونان استانداري ، اعضاي شوراي معتمدين و خبرنگاران شرکت کننده در اين جشن پس از پايان آن در مراسم افتتاح تقاطع غير هم سطح بزرگراه کربلا و مرکز کنترل هوشمند کرمانشاه شرکت کردند .
گزارشي از اين حضورها تهيه شده به خواننده آفرينش عرضه مي شود .
ديدگاه
با بالا رفتن انتظارات مردم ، از طرفي مشکلات پيش روي شهرداري مانند کاهش منابع مالي ، تغيير محيط زيست ، پيچيدگي اجتماعي به طور اعم و کلان شهر بودن کرمانشاه ايجاب مي کند که در يک نگرش آمايش و طرح بالا دست کالبدي مصوبه وزارت کشور که اين شهر را مرکز غرب کشور قرار داده است از مواهب بسياري که کلان شهر بودن را مطرح کرده است بهره مند شود که استاندار به عنوان قائم مقام شهرداري و دکتر حميدرضا صارمي شهردار کارشناس ، مجرب و مورد وثوق مردم طي سال جاري بدان اهتمام دارند .
اختصاص 142 ميليارد تومان بودجه که 60 درصد آن عمراني است و رفع معضل بدهي هاي کلان شهرداري که در زمان تحويل دگر دکتر صارمي سند روي ميز شهردار باقي مانده بود و بسياري بدهي هاي ديگر که سند نشده بود از ديد تقويت بنيه ي مالي ساماندهي را در بردارد نويد بخش شکوفايي است .
اما آنچه اينک کرمانشاه را در خط توسعه پيش مي برد : فرهنگ سازي اعتماد مردمي و حضور مشارکتي شهروندان است که در گزارش شهردار کرمانشاه به استاندار به عنوان قائم مقام شوراي اسلامي مطرح شده است .
گزارش دکتر حميدرضا صارمي شهردار کرمانشاه
شهردار کرمانشاه در مقدمه گزارش خود به آماده سازي دو پروژه بزرگ شهرداري براي افتتاح در جشن ميلاد فاطمه زهرا (س) پروژه راه کربلا و مرکز کنترل هوشمند پرداخت .
وي در خصوص پروژه راه کربلا که در روان سازي ترافيک از اهميت ويژه برخوردار است گفت : عمليات بتن ريزي اين پروژه در سرماي سخت ديماه زير برزنت انجام شد طول اين روگذر و زير گذر 400 متر با عرض 22 متر در دو باند رفت و برگشت است که همانند آن در سطح شهر پروژه هاي ديگري به اين شرح را پيش مي بريم : تقاطع غير هم سطح جعفرآباد که پس از تعيين پيمانکار در همين تيرماه شروع به عمليات اجرايي مي شود .
پروژه غير هم سطح ايثار که امسال عمليات اجرايي آن آغاز و سال آينده به اتمام خواهد رسيد . تقاطع هاي ديگر که مصوبه و پس از تامين اعتبار ، مطالعات و تعيين پيمانکار محقق خواهد شد و بطور کلي در اين جهت هستيم که کار سه سال را يک ساله انجام دهيم ، البته از نظر بني---ه مالي از محل تبص--ره 13 صرفه جويي سوخت بنزين حمايت مي شويم .
دکتر صارمي در مورد مرکز کنترل هوشمند گفت : اين پروژه در دو مبحث يکي مکانيزه و هوشمند کردن چهارراه ها است که سه چهار راه حدود دو ماه است تجربه مي شود و با استفاده از سنلسورها نصب شده در زمين بستگي به تردد خودروها زمان توقف آن کم و زياد مي شود . 
وي ادامه داد : مبحث دوم مونيترينگ است که سه خيابان را پوشش مي دهد و در حال حاضر سه تقاطع سه راه حافظيه ، 22 بهمن و تقاطع بسيج با سيستم کنترل هوشمند کابل مسي و فيبر نوري به ساختمان مرکز کنترل متصل مي شود .
وي با بيان اينکه سه مورد ديگر ظرف دو سه ماه آينده افزوده مي شود گفت : در چهارراه مدرس ، ميدان جهاد و تقاطع بسيج دوربين با دکل هاي 12 متري نصب شده است ، در کل در فاز سوم 18 تقاطع در سطح شهر به اين سيستم مجهز خواهد شد .
در ارتباط با اين برنامه نشستي با حضور نمايندگان کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي ، معاونان استاندار ، قائم مقام صدا و سيماي جمهوري مرکز کرمانشاه و ديگر دست اندر کاران تشکيل شد و راهکارهاي سرعت عمل بخشيدن به اين طرح بررسي و جهت اجرا قطعيت يافت .
شهردار کرمانشاه در ادام---ه از 100 پروژه در دست اقدام و بهره برداري در زمينه ورزش ، اصلاح هندسي ، توسعه فضاي سبز ، ايجاد پارک هاي جديد ، گلخانه و توسعه آن ، آسفالت سطح شهر خبر داد و گفت : تقويت بنيه مالي با استفاده از تبصره 13 که در دولت نهم بدان اهتمام شده است و در حقيقت اين اقدام جهاد تلقي مي شود موجبات پرداختن به اين حجم کاري را فراهم آورده است .
وي به عنوان نمونه به عمده پروژه ها به اين شرح پرداخت : دهانه پل ، احداث و توسعه پارک هاي جعفرآباد ، پامچال در بزرگ راه امام (ره) ، ارغوان ، صنعتي کردن کشتارگاه ، تعديل 20 سلاخ و گماردن آنها در بخش هاي ديگر .
افزايش 54 دستگاه اتوبوس و 30 دستگاه ميني بوس به ناوگان شهري که ظرف سه ماه آينده 100 دستگاه ديگر اضافه خواهد شد .
درختکاري خيابان رودکي ، توسعه فضاي سبز ، احياي زمين فوتسال پارک آزادگان ، تکميل چمن زمين فوتبال پارک جلاليه ، احياي زمين اسکيت پارک جانبازان ، احداث زمين ورزشي پارک پامچال .
وي در خصوص آسفالت گفت : تاکنون در سال جاري 58 هزار تن در سطح 428 هزار متر مربع آسفالت شده است و دو مناقصه هر يک به مبلغ پنج ميليارد و 100 ميليون تومان را انجام داده که به آسفالت ، سرعت عمل بيشتري ، آنگونه که وعده داده ايم عمل خواهد بخشيد .
اتمام و بهره برداري ساختمان بهزيستي ، اصلاح هندسي ميدان گلستان ، احداث و تکميل اماکن ورزشي ، سه زمين واليبال ساحلي آماده بهره برداري ، آسفالت بلوار کشاورزي ، سطح منطقه يک ، باند بزرگ راه امام حسين (ع) که توسط جهاد نصر در دست اقدام است و نصب 100 آلاچيق در پارک هاي تاقبستان ، تجهيز وسايل زمين بازي کودکان در همه ي مناطق ، احداث پارک هاي بهاران ، نيلوفر ، اصلاح هندسي بلوار ، زيبا سازي ميدان ها ، آبنماها ، رنگ آميزي سطح شهر معابر و ديوارها از موارد ديگري بود که شهردار کرمانشاه مطرح کرد و افزود : ساماندهي کليه تابلوهاي راهنمايي و رانندگي در سطح شهر از محل اعتبارات تبصره 13 با مبلغ 800 ميليون تومان به مناقصه گذاشته شده است .
همچنين ساماندهي رفوژهاي سطح شهر ، احداث پارک پرديس ، ايستگاه ورزش مردمي در ميدان شهدا ، ساخت سرويس هاي بهداشتي در مناطق ، پيشرفت 55 درصدي گلخانه پارک گلزار و چندين گلخانه ديگر ، اتمام ، آسفالت چهار شهرک از 17 شهرک که بقيه آنها در دستور کار و اجرا قرار دارد از موارد ديگر گزارش شهردار کرمانشاه به استاندار ، قائم مقام شوراي اسلامي بود .
سخنان مهندس غفوري استاندار و قائم مقام شوراي شهر کرمانشاه
استاندار کرمانشاه با تبريک تقارن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خميني بنيانگذار جمهوري اسلامي (ره) ارج گذاري به مقام مادر و برنامه هاي متنوعي که امسال در اين زمينه در سطح استان و بويژه کرمانشاه برگزار شد ، لزوم ارتباط شهرداري با حوزه مديريت کل امور بانوان را براي فرهنگ سازي مردمي در جشن ها مورد تاکيد قرار داد و در خصوص پيشرفت کارهاي عمراني با تقدير از آنچه که انجام گرفته است گفت : بايد حداقل به لحاظ کمي وقت و وسعت شهر ظرفيت مصرف آسفالت روزانه را به 2 هزار و 500 تن افزايش دهيم .
مهندس غفوري در ادامه خواهان گسترش حيطه فعاليت هاي شهرداري منطقه که پايه و اساس توسعه عمران شهري است شد و افزود : شهرداران مناطق بايد در همه ابعاد درآمد ، اجرا ، صدور پروانه ها به روز و نظارت فعاليت بيشتري را اعمال کننند .
وي اظهار داشت : بجاي واردات گل از شهرها و استان هاي ديگر بايد گلخانه هاي جديد ، احداث و با تکثير نهال و نيز استفاده از گل رز تغييري در ساختار فضاي سبز ايجاد نمائيم و در زمينه رفوژهاي خاکي از فضاي سبز ، آسفالت موزائيک و مصالح سنگي استفاده شود .
وي با تقدير از کارهاي انجام شده از آقاي لرستاني معاون فرهنگي در جهت ايجاد امکانات ورزشي بيشتر توصيه هايي کرد و گفت : اميد مي رود که با افتتاح تالار شهر کرمانشاه و احداث کتابخانه مرکزي در مساحت چهار هزار متر مربع در اين بخش شاهد شکوفايي باشيم .
مصاحبه مطبوعاتي شهرد ار کرمانشاه
دکتر حميدرضا صارمي شهردار کرمانشاه به اتفاق معاون فرهنگي شهرداري ، مشاوره و مدير روابط عمومي ، شب هنگام در سازمان پارک هاي شهرداري در مصاحبه مطبوعاتي شرکت کردند و به پرسش هاي خبرنگاران در شئون مختلف پاسخ داده شد .
شهردار کرمانشاه در خصوص برنامه هاي عمران شهري ، وضعيت مالي شهرداري ، مشارکت هاي مردمي ، آمايش و کالبد شهر کرمانشاه به عنوان کلان شهر مرکز غرب کشور ، هويت و برنامه هاي توسعه آن به تفصيل سخن گفت و افزود : شهرداري در سال هاي گذشته فرآيندي را طي کرده است ، البته زحمات گذشتگان مورد تمجيد است ، اما هفت ماه پيش که شهرداري را تحويل گرفتم در بحراني ترين زمان ممکن قرار داشت و از نظر مالي 37 ميليارد تومان بدهي سند شده و بسياري که سند نشده است روي ميز داشتم که حل اين معضل توانمندي ، کاري به سيستم شهرداري با پرسنل توانمند ، کارها و کارشناس بخشيد .
وي در ادامه به قدمت تاريخي ، هويت و استعدادهاي شکوفايي کرمانشاه ، اعتماد سازي که مشارکت هاي مردمي را در برداشته است پرداخت و در پاسخ به پرسشي پيرامون لزوم فرهنگ سازي و نشاط بخشي به جامعه و زمان بهره برداري از تالار شهر جديد چنين پاسخ داد : در آخرين ملاقات که با استاندار و مسکن و شهرسازي (کارفرماي پروژه) داشتيم روند کاري را              گونه اي ارزيابي کردم که ظرف همين تابستان امسال به بهره برداري خواهد رسيد .
شهردار کرمانشاه در خصوص کلان شهر کرمانشاه مرکز غرب کشور به برنامه ريزي کالبدي طرح بالا دست مصوبه وزارت کشور که با ابلاغ آن بزودي ملاک عمل قرار مي گيرد در خصوص طرح آمايش گفت : طرح آمايش در سال 1351 که قرار بود توسط ستيران براي کشور طراحي و اجرا شود بدليل انقلاب متوقف شد و اينک هر دو طرح آمايش و کالبدي در کنار هم مطرح است .
وي در پاسخ به فرهنگ سازي گفت : در جميع جهات کلان شهر کرمانشاه شهروند بودن ، استفاده از تالار شهر ويژگي هاي کارهاي مطبوعاتي شاخص هاي ديگر از جمله کتابخانه مرکزي که در سطح چهار هزار متر مربع احداث مي شود و نيز کتابخانه مجهز در مناطق شهري را مد نظر داريم و با جلب مشارکت هاي مردمي و تقويت روحيه هاي شهروندي بر نشاط عمومي جامعه اهتمام خواهد شد .
شهردار د ر خصوص ارتباط شهرداري با دولت گفت : شهردار نهادي مردمي است و دولتي نيست که خيلي با حکومت در ارتباط باشد تا خود را به عنوان يک وزنه نشان دهد بلکه با مشارکت هاي مردمي و فرهنگ سازي در جامعه اثر گذار مي باشد .
دکتر صارمي سپس در مورد سرانه فضاي سبز ، توريستي بودن ، آسفالت ، هويت شهري قطار شهري ، پروژه باغ پرندگان ، اجراي ماده 100 ، وضعيت مديان سوار کاري خسرو پرويز ، جلوگيري از خلاف ملکي ، تراکم ، اعمال ضوابط ساخت و سازهاي بلند ، چهار طبقه اي در عرض هشت متري معابر ، پنج طبقه اي در عرض 10 متري و بيشتر در معابر عريض تر  و خيابان ها ، تله کابين و لايه روبي آبشوران بعد از تحويل به شهرداري به پرسش هاي يکايک خبرنگاران پاسخ داد . 

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش