جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3123

  افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس :
 تعطيلي مسابقات ليگ به فوتبال ملي و باشگاهي ضربه مي زند 

 افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد تعطيلي هفته پنجم رقابت هاي ليگ و برگزاري اين مسابقات بعد از بازيهاي هفته دهم به مهر گفت :
 همه ما به عنوان يک ايراني بايد به تيم ملي و علي دايي، سرمربي اين تيم کمک کنيم اما اين کمک نبايد به گونه اي باشد که به فوتبال باشگاهي ضربه وارد کند.
وي افزود: تعطيلي مسابقات ليگ برتر قطعا به فوتبال ملي و باشگاهي ايران ضربه خواهد زد و در کل به ضرر فوتبال کشورمان خواهد بود. در دنيا نيز اين کشمکش بين تيم هاي باشگاهي و ملي وجود دارد و فيفا با تعيين قوانيني خاص از اين تنش کاسته و در جهت حمايت از فوتبال باشگاه برآمده است.
وي حمايت از فوتبال باشگاهي و تقويت فوتبال در اين رده را باعث رشد اين ورزش پرطرفدار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بيش از 400 بازيکن در ليگ برتر ايران حضور دارند و ميليون ها هواداران اين مسابقات را دنبال مي کنند متاسفانه با تعطيلي مسابقات ليگ آنها بايد 16 روز صبر کنند تا مجددا تيم شان به ميدان برود.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران تعطيلي مسابقات ليگ برتر در هفته هاي ابتدايي را اقدامي نادرست خواند و گفت: اينکه ليگ در هفته هاي ابتدايي دچار وقفه شده به هيچ عنوان خوب نيست. تيم ها هنوز در کوران مسابقات قرار نگرفته اند و بايد مجددا مراحل آماده سازي را آغاز کنند که اين کار آساني نيست. نه تنها در فوتبال اروپا بلکه در فوتبال کشورهاي کره جنوبي و ژاپن نيز به هيچ عنوان مسائلي از اين دست مشاهده نمي شود. مسابقات باشگاهي تحت قوانين فيفا برگزار شده و تيم هاي ملي و باشگاهي تحت همين قوانين باهم در ارتباط هستند.
قطبي با اذعان به اينکه تيم ملي خوب، تيمي است که از دل مسابقات ليگ بيرون آيد، افزود: اميدوارم تصميمات فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ در قبال تيم هاي باشگاهي در آينده منطقي تر از امروز باشد و تصميماتي اتخاذ شود که نه فقط براي يک تيم بلکه براي کل فوتبال ايران مفيد باشد.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران تعامل باشگاه ها با تيم ملي را ضروري خواند و گفت: اين اتوبان کمک بايد دو طرفه باشد. بايد به اين نکته توجه داشت که بازيکن در باشگاه رشد کرده و از بازي براي باشگاه حق و حقوق دريافت مي کند. بازيکنان در باشگاه  آماده مي شوند و در مسابقات ليگ مربي تيم ملي مي تواند بهترين ها را از ميان آنها انتخاب کند. اين مسئله نشان دهنده اهميت مسابقات ليگ و حضور بازيکنان در اين رقابت هاست.
قطبي برنامه ريزي را مهمترين عامل در جهت تعامل باشگاه ها با تيم ملي برشمرد و گفت: زماني که در کادر فني تيم ملي کره جنوبي حضور داشتم وقتي قرار بود با تيم هاي مطرح بازي کنيم ترجيح مي داديم بيشتر از زمان مقرر بازيکنان را در اختيار داشته باشيم اما قوانين به ما اجازه اين کار را نمي داد. همه مربيان تيم هاي ملي دنيا دوست دارند بازيکنان زمان بيشتري در اختيارشان باشند اما نه باشگاه ها حاضر به اين کار مي شوند و نه قانون به آنها چنين اجازه اي مي دهد.
وي با بيان اينکه "اگر دايي سرمربي يک تيم باشگاهي بود از تعويق و تعطيلي مسابقات ليگ ناراحت مي شد"، افزود: تعطيلي مسابقات ليگ برتر قلب بازيکنان پرسپوليس را شکست. به دنبال بازي نه چندان خوب مقابل ذوب آهن بازيکنان پرسپوليس به دنبال جبران اين نتيجه در بازي برابر فولاد خوزستان بودند اما با تعطيلي مسابقات ليگ آنها بايد صبر کنند تا دو هفته ديگر که مجددا بازيهاي ليگ دنبال مي شود. متاسفانه اين مساله از نظر روحي و رواني روي تيم تاثير منفي مي گذارد و مي تواند عملکرد بازيکنان را تحت تاثير قرار دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش