جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3123

 كوتاه هنري  

 با نظارت دفتر نمايش هاي آئيني و سنتي;
«آئين هاي رمضان» در تئاترشهر برگزار مي شود

 دفتر پژوهش و انتشارات با نظارت دفتر نمايش هاي آييني و سنتي، «آيين هاي رمضان» را از 12 شهريور در کافه ترياي تئاتر شهر برگزار مي کند.  دفتر پژوهش و انتشارات با نظارت دفتر نمايش هاي سنتي و آئيني اداره کل هنرهاي نمايشي، آئين هاي رمضان را در کافه ترياي تئاترشهر برگزار مي  کند. اين مراسم شامل ترنابازي، نقالي، تعزيه، منقبت خواني، موسيقي عرفاني و موسيقي زورخانه است که از 12 شهريور ماه و به مدت 15 شب برپا مي شود. اين مراسم از ساعت 20 تا 22/30 هر شب ادامه خواهد داشت.
دومين جشنواره موسيقي معلولان کشور برگزار مي شود

 دومين جشنواره سراسري موسيقي معلولان کشور با عنوان «مهرآوا» آذرماه سال جاري برگزار مي شود.   به گزارش آفرينش، هنرمندان معلول مي توانند در اين جشنواره در دو بخش رقابتي و جنبي (موسيقي سنتي، تلفيقي، نواحي، کلاسيک، پاپ و سرود) به صور تکنوازي يا گروه نوازي شرکت کنند.  بنا بر اين گزارش، دومين جشنواره موسيقي معلولان کشور «مهرآوا» از سوي بنياد آفرينش هاي هنري سازمان بهزيستي کشور با همکاري مرکز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران برگزار خواهد شد.  آثاري که همبستگي، اتحاد ملي و روحيه پويندگي را در راستاي توانمند سازي معلولان در بر مي گيرد در اين جشنواره در اولويت قرار دارد. همچنين تکيه بر مضامين شرقي و ايراني، توجه به فرهنگ بومي و گونه هاي موسيقي کشور و بيان اصالت و حفظ هويت ملي ايراني - اسلامي از اولويت هاي ديگر اين جشنواره است. هنرمندان معلول جهت شرکت در اين جشنواره مي توانند آثار خود را به صورت لوح فشرده تصويري يا نوار ويدوئي تا 15 مهرماه سال جاري به دبيرخانه جشنواره واقع در خيابان کريمخان زند، بين خيابان ايرانشهر و سپهبد قرني، شماره 188 ساختمان معاونت فرهنگي و پيشگيري سازمان بهزيستي کشور، طبقه دوم ارسال کنند.


جشنواره تابستاني فرهنگسراي سالمند به پايان مي رسد

فرهنگسراي سالمند به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارک رمضان «مراسم اختتاميه جشنواره تابستاني »87 را روز يکشنبه 10شهريور ماه برگزار مي کند.
به گزارش آفرينش، اختتاميه جشنواره تابستاني امسال پيش از آغاز ماه مبارک رمضان در روز يکشنبه 10 شهريور برگزار مي شود.
برنامه هاي اجرا شده در طول تابستان شامل بازارچه هنري، خيابان هنر، نمايش خياباني، ايستگاه هاي علمي، شهروندي، سلامت، نقاشي و کاردستي کودک و نوجوانان، پرده خواني شاهنامه و.... به صورت ويژه از ساعت 18 تا 20 در بوستان خيام اجرا مي شوند. البته بازارچه هنري فعاليت خود را از ساعت 9 آغاز مي کند. بر پايه اين گزارش، هدف از اين برنامه آشنايي با تمام برنامه هاي اجرا شده در جشنواره تابستاني و ايجاد شور و نشاط در شهروندان است. علاقمندان براي حضور در اختتاميه جشنواره مي توانند به نشاني: ميدان امام حسين(ع)، خيابان هفده شهريور،خيابان خشکبارچي، بوستان خيام، فرهنگسراي سالمند مراجعه کنند.

نمايشگاههاي ديدني در فرهنگسراي ملل

واحد هنري فرهنگسراي ملل اقدام به برگزاري نمايشگاه نقاشي گروهي جمعي از هنرمندان اين رشته نموده است.
در اين نمايشگاه 25 تابلوي نقاشي با تکنيک رنگ روغن و با سبک رئال از تاريخ 9 لغايت 15 شهريورماه در معرض ديد علاقمندان قرار مي گيرد.
مونا خسرو شاهي، وانا نبي پور، زهرا مروج و آناهيتا مزيد آبادي هنرمندان اين نمايشگاه هستند که طي چند سال ممارست در هنر نقاشي نمايشگاه فوق را براي علاقمندان به اين هنر به نمايش درآورند. علاقمندان جهت بازديد از اين نمايشگاه مي توانند طي تاريخ ياد شده از ساعت 9 الي 19 به فرهنگسراي ملل واقع در بوستان قيطريه، پارک قيطريه مراجعه نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش