جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3123

 کلوني با ريتمن "روي هوا" مي رود  

بازيگر فيلم هاي "مايکل کليتن" و "پس از خواندن بسوزان" در فيلم سينمايي "روي هوا" به کارگرداني جيسن ريتمن بازي مي کند که در دريم ورکس توليد مي شود.
به گزارش  مهر، ورايتي اعلام کرد ريتمن فيلمنامه را بر مبناي رماني از والتر کرن نوشته و کلوني در آن نقش يک مشاور حرفه اي را بازي مي کند که زندگي بي نظم او تحت تاثير تلاش براي استفاده از خدمات پرواز رايگان قرار مي گيرد.
ريتمن از پنج سال پيش روي فيلمنامه "روي هوا" کار مي کرد و زماني که قرار شد فيلم "جونو" را بسازد، به طور موقت از ساخت اين پروژه منصرف شد. او فيلمنامه را چند هفته پيش تمام کرد و به کلوني نشان داد.
"روي هوا" اولين تجربه کارگرداني ريتمن 31 ساله پس از "جونو" است که پارسال در چهار رشته از جمله در بهترين کارگرداني نامزد اسکار بود و جايزه بهترين فيلمنامه غيراقتباسي را برد. "ممنون از سيگار" اولين فيلم ريتمن نيز سال 2005 با استقبال مواجه شد.
کلوني 47 ساله فيلم "پس از خواندن بسوزان" را آماده نمايش دارد که فيلم افتتاحيه جشنواره ونيز بود. او در فيلم انيميشني "آقاي فاکس شگفت انگيز" به کارگرداني وس اندرسن که اقتباسي از رمان رولد دال است به جاي شخصيت اصلي صحبت کرده است.
  کلوني دو فيلم "اعترافات يک ذهن خطرناک" و "شب بخير و موفق باشيد" را ساخته که براي دومي نامزد اسکار کارگردان و فيلمنامه غيراقتباسي شد. او سال 2006 براي "سيريانا" اسکار بازيگر مکمل را برد و پارسال با "مايکل کليتن" نامزد اسکار بهترين بازيگر بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش