جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3123

  شهردار پرديس در کنفرانس مطبوعاتي با اصحاب رسانه ها:
 شهر پرديس شهري خوابگاهي نيست  

 رودهن - خبرنگار آفرينش
مهندس سعيد مردانه در نشست مطبوعاتي با اصحاب رسانه ها که در سالن اجتماعات شهرداري شهر جديد پرديس صورت گرفت اظهار داشت: شهر جديد پرديس شهري با ساختار خوابگاهي نيست و شوراي اسلامي شهر و شهرداري قصد دارد تا با تلاشهاي فرهنگي، هنري و اقدامات صورت گرفته اين شهر را به منطقه اي توريستي تبديل کند.
به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس سعيد مردانه شهردار شهر جديد پرديس در اين نشست اعلام کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه ها به عنوان چشم و گوش مسئولين و مردم هستند تا کمبودها و کاستي ها را با ظرافتي خاص اعلام کنند تا ما بتوانيم آنچه که در توانمان هست در سبد اخلاص بگذاريم.
وي ادامه داد: شهر پرديس با ديدگاه خوابگاهي ايجاد شد تا اقامتگاهي باشد براي سر ريز جمعيت کلان شهر تهران، اما شوراي اسلامي شهر و شهرداري پرديس تلاش کرد تا با انجام کارهاي فرهنگي و طرح هاي متنوع به مردم بگويد که پرديس شهري خوابگاهي نيست.
وي افزود: شهر پرديس در 9 فاز طراحي شده است که تا کنون 4 فاز مسکوني آن شروع به انجام عمليات عمراني کرده و فاز 5 و 9 اين شهر که مسکوني مي باشد هنوز آغاز نشده است.
مهندس مردانه تصريح کرد: ساخت وساز در اين شهر به صورت تعاوني مسکن مي باشد که بر عهده شرکت عمران پرديس است و بعد از ساخت زير ساختهايي چون ايجاد پارک و تفرجگاه ، جدول کشي و آسفالت خيابان ها و غيره توسط اين شرکت به شهرداري تحويل داده مي شود تا جهت حفظ و نگهداري و ترميم آن اقدامات لازم صورت گيرد.
وي با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در خصوص عمران و آباداني شهر پرديس گفت: بودجه شهرداري در سال 1387 شصت ميليارد ريال بود که 60 درصد به فعاليتهاي عمراني و 40 درصد آن به هزينه هاي جاري اختصاص يافت و اميدواريم تا با افزايش درآمدهاي خود،  فعاليت هاي عمراني را افزايش دهيم.
وي در خصوص اقدامات انجام شده در زمينه هاي فرهنگي، هنري و ورزشي بيان داشت: در شهر پرديس يک بخش از زمينها با کاربري ورزشي به بهره برداري ، يک بخش در حال ساخته شدن و بخشي هم در مرحله سرمايه گذاري و پيدا کردن مکان مناسب و بکر براي ايجاد پروژه هاي ورزشي به سر مي برد.
وي افزود: شهرداري يک سالن ورزشي چند منظوره با ظرفيتي بالغ بر 800 نفر را در شهر پرديس ايجاد کرده که رشته هاي ورزشي چون فوتسال، واليبال، بسکتبال، تنيس و غيره مي توانند در آن فعاليت کنند.
شهردار پرديس تصريح کرد: در زمينه ورزشي يک زمين با مساحت 4000 متر مربع جهت ساخت استاديوم فوتبال در اختيار شرکت عمران مي باشد که شهرداري پيشنهاد کرد تا يک سوم از هزينه هاي ساخت آن را بپردازد، يک سوم ديگر را اداره تربيت بدني و ما بقي را شرکت عمران پرداخت کند اما متاسفانه هنوز اين زمين تحويل داده نشده است.
وي به ساخت تالار شهر با کاربري فرهنگي اشاره کرد و اظهار داشت: انشا ا... هزينه ساخت اين فرهنگسرا  را در رديف بودجه امسال قرار مي دهيم.
شايان ذکر مي باشد: پروژه ساخت بزرگترين ديزنيلند خاوره ميانه در شهر جديد پرديس يکي از پر جاذبه ترين منطقه هاي جذب توريست در ايران خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش