جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/09 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3123

 وزير علوم خبر داد :
  شمار جمعيت دانشجويي کشور به مرز 5 3/ ميليون تن در سال تحصيلي جديد مي رسد 

گروه آزمون  و سنجش : وزير علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينکه جمعيت دانشجويي کشور ايران در آغاز سال تحصيلي جديد به سه ميليون و 500 هزار نفر مي رسد، گفت: اين رقم در کنار جمعيت 70 ميليوني کشور ايران مبين آن است که به ازاي هر 100 هزار نفر جمعيت 5 هزار دانشجو در کشور تحصيل مي کنند.
به گزارش ايسنا ، دکتر محمد مهدي زاهدي در ديدار با وزيرآموزش ملي کشور ترکيه با اشاره به حضور اخير رييس جمهور ايران در کشور ترکيه،  با ارائه گزارشي اجمالي از وضعيت آموزش عالي ايران، گفت: افزود: از جمعيت کل آموزش عالي کشور ايران در سال تحصيلي جديد، يک ميليون مربوط به دانشگاه پيام نور، يک ميليون و 200 هزار نفر مربوط به دانشگاه آزاد و 500 هزار نفر مربوط به علمي کاربردي است و مابقي نيز دانشجويان در دانشگاه هاي دولتي مشغول به تحصيل هستند.
وي تعداد کل اعضاي هيات علمي را در مجموعه آموزش عالي حدود 50 هزار نفر عنوان و گسترش دوره هاي تحصيلات تکميلي را از جمله برنامه هاي اصلي وزارت علوم بيان کرد و اظهار داشت: توسعه علم و فناوري بدون توسعه تحصيلات تکميلي ميسر نيست.
زاهدي با بيان اينکه ايران آمادگي کامل براي گسترش روابط علمي بين دو کشور را داراست، گفت: ايران اسلامي و ترکيه قابليت هاي بالايي دارند و همکاريهاي علمي دو کشور موجب ارتقاي علم در جهان اسلام خواهد شد.
وي همچنين خواستار تشکيل کميته مشترک ميان دو کشور ايران و ترکيه شد تا ضمن بازنگري در آيين نامه هاي قبلي، زمينه هاي همکاريهاي مشترک ميان دو کشور بررسي و تدوين شود.
وزير علوم در پايان تصريح کرد: کشور ايران از کشور ترکيه انتظار دارد تا براي فعاليت اساتيد کرسي زبان فارسي که به کشور ترکيه اعزام مي شوند، مساعدت لازم صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش