جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/06/11 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3125

  محمد علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني:
 از ملت عذرخواهي مي کنم; اما کوتاهي نکرديم  

 به گزارش ايسناسازمان تربيت بدني طي مراسمي از هادي ساعي، قهرمان و مراد محمدي دارنده نشان برنز بازي هاي المپيک 2008 پکن تقدير کرد. اين مراسم با حضور محمد علي آبادي معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني، مسوولان کميته ملي المپيک، معاونان سازمان تربيت بدني،روساي فدراسيون ها و ورزشکاران المپيکي در محل هتل المپيک برگزار شد.
در اين مراسم علي آبادي گفت: به دو مرد بزرگ ورزش ايران که در پکن مدال آوري کردند، تبريک مي گويم. اجازه دهيد از تک تک ورزشکاران المپيکي که بيش از دو سال براي عزت نام ايران زحمات بسياري کشيدند، تشکر کنم. اجازه دهيد از اشک هاي حدادي، معصومي و نگاه پرحسرت سوريان ياد کنم. نمي دانم خواست و مشيت الهي چه بود. از رضازاده تشکر مي کنم که با وجود تاول هاي مکرري که در دست هاي او بود و به شدت جراحت ديده بود، دست از تلاش برنداشت. اجازه دهيد به احسان حدادي که علي رغم آسيب ديدگي و فشار بسيار به المپيک رفت تا نام ايران را بلندآوازه کند، تشکر کنم. يقينا ساعي و محمدي بر دل و چشم ايرانيان جا دارند.
وي ادامه داد: قطعاميراسماعيلي و معلومات نيز به همين شدت براي مردم ايران عزيز هستند چرا که هرچه در توان داشتند، گذاشتند. اگر کوتاهي بوده قطعا از سوي سازمان و کساني است که بايد اين جوانان را مديريت و حمايت کنند. از همه  دست اندرکاراني که در سازمان و يا فدراسيون ها روزانه 14 يا 15 ساعت تلاش کردند تا 55 سهميه  ورود به المپيک را بگيريم، تشکر مي کنم.
وي تصريح کرد: حذف نا بهنگام رضازاده، آسيب ديدگي حدادي و عدم موفقيت مرد بزرگ کشتي، مردي که سه بار عنوان قهرماني جهان را از آن خود کرده و از نظر کارشناسان بايد مدال طلاي المپيک را بر گردن مي انداخت، عواملي بودند که پيش بيني آنها امکان نداشت. نمي دانم چه شد که اين اتفاق افتاد. تنها مي توانم از مردم که منتظر نتايج کاروان اعزامي ايران به المپيک بودند، عذرخواهي کنم. ولي ما کوتاهي نکرديم و هرچه در توان داشتيم، گذاشتيم.
مي گويم که عذر مي خواهيم ولي مطمئن باشيد که کسي در اين راه کم فروشي نکرد. مي پذيريم کشتي آن طورکه بايد عمل مي کرد نبود. اگر آنچه که پيش بيني کرده بوديم اتفاق مي افتاد نگاه مردم چيز ديگري بود. اگر حدادي و رضازاده مشکل پيدا نمي کردند، اتفاق ديگري مي افتاد. وي ادامه داد: اين جشن را براي 55 نفر برگزار کرديم و همه بايد همت کنيم تا در آينده  ورزش مدال آور باشيم. راه ورزش راهي طولاني است و معادل زمان زندگي است. بازي هاي المپيک، بازي هاي آسيايي و جام جهاني هر چهار سال تکرار مي شود و تا وقتي که جوانان ايران زمين هستند اميدوارم به گونه اي پيش رويم که سهم خود را از مدال آوري افزايش دهيم. انصافا کمک هاي مجلس در هر جهت براي ورزش چشمگير است. تاکنون اتفاق نيفتاده است که به مجلس مراجعه کنيم و درخواست مان بي جواب بماند. در پايان مراسم رييس سازمان تربيت بدني از هادي ساعي و مراد محمدي تقدير و جوايز آنها را اهدا کرد. هم چنين مدال آوران المپيک نيز براي تشکر از تلاش هاي مجموعه سازمان ورزش به علي آبادي هدايايي را اهدا کردند. در اين مراسم به هادي ساعي قهرمان المپيک 110 ميليون تومان و مراد محمدي 55 ميليون تومان اهدا شد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش