جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/05/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2559

  در مراسم اختتاميه کنفرانس بين المللي ايدز بر ضرورت توجه به زنان و پيشگيري براي مقابله ايدز تاکيد شد  

کنفرانس پنج روزه بين المللي ايدز در تورنتو با تمرکز بر روي نقش زنان در مقابله با همه گيري ايدز و نيز بر روي بکارگيري استراتژي هاي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري پايان يافت.
سازماندهندگان اين کنفرانس اظهارکردند که در اجلاس مزبور ترکيب صحيحي از سياست ها و خط مشي ها، فعاليت هاي اجتماعي و تحقيقات علمي گردهم آمده و ارايه شدند.
مارک وين برگ يکي از روساي اين کنفرانس در مراسم اختتاميه کنفرانس بين المللي ايدز خاطرنشان کرد:  اين کنفرانس ها تنها زماني مي توانند نتايج موفقيت آميزي داشته باشند که حقيقتا بتوان بعد سياسي و نيز بعد اجتماعي تلاش ها را کنار هم قرار داد و البته نقش و اهميت علم و پيشرفت هاي علمي را هم نبايد فراموش کنيم.
وي در ادامه گفت: ما از اعلاميه ها و اخبار منتشر شده در اين سازمان درباره داروهاي جديد و طبقه بندي هاي جديد دارويي که واقعا بتواند تاثير متفاوتي بر زندگي بيماران ايدزي داشته باشد، استقبال مي کنيم.
به گزارش ايسنا، وين برگ، استاد دارو و ميکروبيولوژي در مرکز ايدز دانشگاه مک گيل در تورنتو ضمن اظهارات فوق درباره برخي از اخبار اخير درباره داروهاي کانديد شده اي صحبت کرد که ظاهرا اين داروها تاثير چشمگيري در کاهش تعداد ويروس هاي بيماري زا در سيستم ايمني بدن يک بيمار دارند.
از ديگر نکات مهم و برجسته در اين کنفرانس شامل بررسي برخي از تحقيقات در زمينه نقش ختنه کردن مردان بود که طبق نتايج مطالعات و پژوهش هاي انجام شده بکارگيري اين روش تا 60 درصد احتمال انتقال ايدز را کاهش مي دهد.
همچنين نتايج تحقيقات در زمينه استفاده از برخي کرم ها يا ابزار خاص توسط زنان پيش از هر گونه تماس جنسي به منظور محافظت از خود در برابر عفونت ايدز در اين کنفرانس ارايه شد.
از سوي ديگر در نشست پاياني اين کنفرانس استفان لوئيس فرستاده ويژه سازمان ملل در آفريقا نيز نسبت به دورنماي برخي از پيشرفت هاي علمي جديد در زمينه پيشگيري از ابتلا به ايدز ابراز اميدواري کرد.
سازمان جهاني بهداشت نيز در نشست نهايي اين کنفرانس هدفي را مبني بر اطمينان از دسترسي تک تک افراد در اقصي نقاط جهان به داروي ايدز تا سال 2010 مشخص و بر آن تاکيد کرده است.
گفتني است که کنفرانس بعدي ايدز در سطح بين المللي در سال 2008 در مکزيکوسيتي، پايتخت مکزيک برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان