جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/04/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3358

 كوتاه هنري  

خنيا روح سرخ ماه را مي نوازد
گروه موسيقي خنيا به سرپرستي پري ملکي از 3 تا 5 مرداد در تالار وحدت به روي صحنه خواهد رفت.
پري ملکي ضمن اعلام اين خبر به مهر گفت: اين کنسرت با عنوان "روح سرخ ماه" و به صورت همخواني و همنوازي از ساعت 21 روزهاي تعيين شده در تالار وحدت به روز صحنه مي رود. سرپرست گروه خنيا در ادامه افزود: اين برنامه در دو قسمت «آواز اصفهان» و «دستگاه چهارگاه» توسط حميد بهروزي نيا ساخته شده که بخش آوازي قطعات با همخواني شهرام مهاجر، ياسمن کاظمي و خود من اجرا مي شود.
وي در پايان گفت : در اين کنسرت جلال اميرپورسعيد (تار)، آوا ايوبي (تارباس)، حميد بهروزي نيا (تار)، هومان رومي (کمانچه)، بامداد ملکي (تمبک و دواير کوکي) و نيما نيک طبع ( دف و سنتور) گروه خنيا را همراهي مي کنند.

ملودي هاي «برامس» و «چايکوفسکي» در هنر نواخته مي شود
خبرگزاري فارس: گروه موسيقي معنا آثاري از برامس و چايکوفسکي را در فرهنگسراي هنر اجرا مي کنند.به گزارش  فارس، در اين کنسرت که 25 تيرماه در فرهنگسراي هنر برگزار مي شود، نگار رخگر و سارا احمديه را نوازندگان پيانو قطعاتي از ساخته هاي برامس، بتهوون، چايکوفسکي، آلبينوني، شوپن، شوبرت، روبنشتاين و راخمانيف را اجرا خواهند کرد. بنابراين گزارش، بليت هاي اين کنسرت در گيشه فرهنگسراي هنر به فروش مي رسد. گروه موسيقي معنا 25 تيرماه ساعت 21 در سالن اصلي اين فرهنگسرا به روي صحنه مي رود.
 
نمايشگاه عکس تئاتر «مرغ مينا» برپا مي شود
 هم زمان با اجراي نمايش «مرغ مينا» به کارگرداني «تاجبخش فنائيان» در سالن اصلي تئاتر شهر، نمايشگاهي شامل 13 قطعه عکس از اين نمايش برپا مي شود.
 اجراي نمايش «مرغ مينا» نوشته «محمد ابراهيميان» و کارگرداني «تاجبخش فنائيان» از سوم تيرماه در سالن اصلي مجموعه تئاتر شهر آغاز شده و تا ششم مردادماه ادامه خواهد داشت.
همزمان با اجراي اين نمايش، نمايشگاه عکسي شامل 13 قطعه عکس 50 در 70 از بهنام صديقي و به صورت تابلو در سالن انتظار تئاتر شهر برگزار مي شود.
رحيم نوروزي، جليل فرجاد، کرامت رودساز، حميد هدايتي، رضا رويگري، کاظم بلوچي، احمد علامه دهر، مينو زاهدي، نرگس اميني و بهناز سليماني بازيگران نمايش «مرغ مينا» هستند.
نمايش «مرغ مينا» نوشته «محمد ابراهيميان» و با موضوع زندگي رودکي شاعر قرن چهارم است و در آن ابعاد سياسي، هنري و عشقي مربوط به زندگي رودکي مطرح مي شود.
در اين نمايش به واسطه موضوع،از اشعار رودکي استفاده شده و در کل کار موسيقايي است ضمن اينکه به گفته تاجبخش فنائيان در اين نمايش گروه سعي کرده از نظر بصري هم به سمت مينياتور حرکت کند.

از 19 تير ماه
نمايش «مشکي» در تالار محراب  اجرا مي شود
 نمايش «مشکي» نوشته سياوش اکبري صفت و محمدرضا کيواني و به کارگرداني سياوش اکبري صفت از 19 تير ماه در تالار محراب اجرا مي شود.
 به نقل روابط عمومي اين نمايش، «مشکي» که پيش از اين به مناسبت ايام فاطميه در تماشاخانه مهر حوزه هنري اجرا شده بود با موافقت مسئولان تالار محراب از 19 تير ماه در اين تالار دوباره اجرا مي شود.
«مشکي» که به شيوه هاي صحيح عزاداري در ماه محرم مي پردازد، براساس عناصر تعزيه طراحي شده و در آن بازيگراني چون شهربانو گنگي، حسين محب اهري، غلام بابوته، محسن ميرزاعلي ايفاي نقش مي کنند.  طراحي حرکات آن بر عهده حميد افسري تتماج و آهنگسازي آن را سروش حاتمي آذر انجام داده است.

" اردوي تفريحي- فرهنگي توچال "
        فرهنگسراي انقلاب با آغاز فصل تابستان و با هدف ايجاد شور و نشاط اجتماعي  " تور تفريحي فرهنگي توچال " را برگزار مي کند.
     به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي انقلاب، با شروع فصل گرما و تعطيلي مدارس به منظور غني سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و همچنين خانواده هاي منطقه، اين مرکز در روزهاي دوشنبه تا پنجشنبه هر هفته در ايام تابستان اين اردوي تفريحي- فرهنگي را به صورت رايگان براي عموم برگزار مي کند.
   فرهنگسراي توچال علاوه بر برگزاري برنامه هاي تفريحي، برنامه هاي فرهنگي ، هنري مختلفي نيز ارائه مي کند.  علاقمندان مي توانند جهت نام نويسي شنبه و يکشنبه هر هفته از ساعت 8-16   به واحد فرهنگي فرهنگسراي انقلاب واقع در بزرگراه شهيد نواب صفوي -  خيابان   کميل  شرقي  مراجعه  و يا  جهت  کسب  اطلاعات  بيشتر  با  شماره  تلفن هاي 55419057-9تماس حاصل نمايند.

اعتباريان :  فيلمبرداري "سن پترزبورگ" آخر هفته در تهران به پايان مي رسد
تهيه کننده فيلم سينمايي "سن پترزبورگ" از پايان فيلمبرداري اين فيلم در آخر هفته خبر داد.  اعتباريان به خبرنگار مهر گفت: گروه توليد اين فيلم مشغول گرفتن سکانس هاي پاياني در دانشگاه تهران هستند و به طور قطعي فيلمبرداري تا پايان هفته به پايان مي رسد. وي افزود: تدوين "سن پترزبورگ" توسط بهروز و آيدين افخمي به نيمه رسيده است و بامداد بيات ساخت موسيقي را انجام مي دهد. پس از پايان تدوين براي حضور فيلم در جشن سينماي ايران و يا اکران عمومي تصميم مي گيريم.  فيلم يک کمدي پرحادثه درباره رفاقت، عشق و بلوف است که فيلمنامه آن را پيمان و محراب قاسمخاني نوشته اند. محسن تنابنده، پيمان قاسمخاني، شيلا خداداد، بهاره رهنما، انديشه فولادوند، ماه چهره خليلي، سروش صحت، اميد روحاني، بابک برزويه و امين حيايي بازيگران فيلم تازه افخمي هستند. عوامل اين فيلم عبارتند از مدير پروژه: ح. عتباريان، مدير فيلمبرداري: تورج اصلاني، طراح صحنه و لباس: مرجان شيرمحمدي، طراح گريم: مهري شيرازي، دستيار کارگردان و برنامه ريز: عليرضا شمس  شريفي، مدير توليد: رضا نوروزي، صدابردار: احمد پولي بابايي. محصول سيران فيلم، پخش از موسسه فيلميران.

درويش پور "عاشق پيشه" را با شفيعي جم مي سازد
هوشنگ درويش پور به زودي فيلم سينمايي "عاشق پيشه" را با بازي رضا شفيعي جم مقابل دوربين مي برد.  درويش پور به  مهر گفت: امروز بازنويسي فيلمنامه اين فيلم کمدي خانوادگي به پايان رسيد و به زودي عوامل را انتخاب مي کنيم. اميدوارم بتوانم فيلمبرداري فيلم را مردادماه شروع کنم. فيلمنامه را بهنام بروجردي نوشته و من آن را بازنويسي کردم. محمود اکبري نسب فيلمبردارفيلم است. وي افزود: صحبت هايي با رضا شفيعي جم براي بازي در اين فيلم داشته ايم. بازيگران حرفه اي ديگري هم درنظر دارم که با قطعي شدن ترکيب بازيگران، فيلمبرداري  شروع و در شهرستان بندرانزلي و رشت انجام مي شود. درويش پور اين روزها مشغول کارگرداني مجموعه "ميراث گيل" براي شبکه جام جم است که مردادماه تصويربرداري آن به پايان مي رسد. هوشنگ درويش پور فيلم هاي سينمايي "دنياي پر اميد"، " قصه دل ها"، "هدف سخت" ،" بي تو هرگز"، "سال هاي جواني" و "سال هاي اضطراب" را کارگرداني کرده است.

نمايشگاه"نگارگري"
در فرهنگ سراي ارسباران
نمايشگاهي از 37  اثر نگارگري با تکنيک گواش و آبرنگ و موضوع تخصصي نگارگري با عنوان "نسيم رنگ"از جمله آثار برگزيده هنرمند جوان و باذوق الناز بورنگ در گالري شماره 2  فرهنگ سراي ارسباران افتتاح شد.. به گزارش روابط عمومي اين فرهنگ سرا،"الناز بورنگ"  مينياتور را نزد استاداني چون مهران لطفعلي آموخته  و در نمايشگاه هاي متعدد گروهي و انفرادي حضور فعال و موفق داشته است. بازديد از نمايشگاه نگارگري " نسيم رنگ " تا  22  تيرماه از ساعت 9 تا 19 براي همه علاقه مندان به صورت آزاد و رايگان است. لطفا براي کسب آگاهي بيشتر با واحد نگارخانه فرهنگ سرا تماس بگيريد و يا به آدرس اينترنتي ir.arte.www مراجعه کنيد. سيدخندان ،خيابان ارسباران تلفن : 20-22872818
 
«سعيد اميرسليماني» درتله فيلم پسرش بازي مي کند
 «سپند اميرسليماني» اولين تله فيلمش را با بازي پدر جلوي دوربين مي برد. «سپند اميرسليماني» به  فارس اظهار داشت: کار توليد اولين کارم که يک تله فيلم است را تا دو هفته آينده شروع مي کنم.  وي افزود: طرح اوليه فيلمنامه اين تله فيلم را خودم نوشته ام و به همراه «بهرنگ توفيقي» در حال نگارش متن فيلمنامه آن هستيم که اين کار هنوز ادامه دارد و تمام نشده است.  سپنداميرسليماني با عنوان اين که هنوز نامي براي تله فيلمش انتخاب نکرده، گفت: سرمايه گذار اين کار «مهدي خدام» است.
وي درباره عوامل سازنده اين پروژه، گفت: سعيد اميرسليماني و جمشيد مشايخي براي بازي در اين تله فيلم قطعي شده اند و «حامد شريفي نيا» به عنوان دستيار و برنامه ريز با من همکاري خواهد داشت.
وي ادامه داد: براي توليد اين فيلم حدود بيست روز زمان تخمين زده ايم.
تله فيلم «دوراهي» آخرين کاري است که «سپند اميرسليماني» در آن به عنوان بازيگر حاضر بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش