جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/04/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3358

  حسن زاده خبر داد:
  اعلام جزئيات مرحله کشوري اولين المپياد علوم پزشکي  

گروه آزمون وسنجش : رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت با اعلام جزئيات مرحله کشوري اولين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور گفت: اين المپياد در روزهاي دوم تا پنجم مردادماه در دانشگاه علوم پزشکي اصفهان برگزار مي شود.
دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با مهر افزود: دانشجوياني که به مرحله کشوري راه مي يابند در حيطه هاي سه گانه اي که براي المپياد تعريف شده است به صورت تيمي و انفرادي قرار مي گيرند و در هر حيطه يک سئوال براي آنها طرح مي شود و پس از آن مقاله مربوط به آن سئوال به آنها داده مي شود و دانشجويان بايد فرضيه سازي کرده و سئوالات خود را پاسخ دهند.
وي اضافه کرد: پس از آن برگه هاي دانشجويان از سوي هيئت داوري تصحيح مي شود. نکته مهم در اين المپياد علمي اين است که نوع آن منحصر به فرد بوده و دانشجويان وارد يک تم خاص مي شوند، نه رشته خاص.
رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت تاکيد کرد: تفکر نقادانه و ارزيابي قدرت تحليل اين دسته از دانشجويان که در اين المپياد شرکت مي کنند مهمترين هدف اين المپياد علمي است.
حسن زاده يادآور شد: هر دانشگاه مي تواند سه تيم در سه حيطه استدلال باليني، تفکرعلمي در علوم پايه، مديريت در نظام سلامت به مرحله کشوري نخستين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور اعزام کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش