جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/05/07 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3374

 ايران زمين  

ناوگان اتوبوسراني خوي به سامانه GPS مجهز شد
اروميه - خبرنگار آفرينش
رييس سازمان اتوبوسراني خوي از تجهيز ناوگان اتوبوسراني خوي به سامانه GPS خبرداد.
ولي شادفر در گفتگو با سايت اطلاع رساني شهرداري خوي با اعلام اين خبر افزود : با راه اندازي اين سامانه تا پايان تيرماه جاري رديابي هوشمند ناوگان اتوبوسراني و بليط الکترونيکي در سازمان اتوبوسراني امکان پذير خواهد بود.
وي تصريح کرد : دستگاه مکان ياب جهاني (GPS ) به منظور ارتقاي خدمات حمل و نقل اتوبوس شهري و بهبود مديريت ترافيک شهري در سازمان اتوبوسراني نصب و راه اندازي مي شود و بدين وسيله کليه اتوبوس هاي شهري از امکانات ارتباطي و مکان يابي بهره مند مي گردند.
شادفر هدف از اجراي اين طرح را مکان يابي اتوبوسهاي درون شهري و حومه جهت کنترل اتوبوسها ، گزارش گيري از فعاليت اتوبوسها به صورت روزانه هفتگي و ماهانه ، امکان ارسال پيغام به رانندگان براي انجام دستورات سازمان به عنوان مثال تغيير مسير و يا انجام سرويس دربستي عنوان کرد.
رييس سازمان اتوبوسراني گفت : تعداد 87 دستگاه اتوبوس و يک دستگاه خودروسواري گشت کنترل در سازمان اتوبوسراني مجهز به اين سيستم شدند.
شادفر هزينه نصب و راه اندازي سامانه GPS را نزديک 500 ميليون ريال عنوان کرد و گفت : با راه اندازي اين سيستم در کل ناوگان اتوبوسراني امکان خدمات رساني به مسافرين ضمن شناسايي مسيرهاي پرتردد و کم تردد بهبود چشمگيري خواهد يافت .

 با هدف رفع مشکلات معتادان;
دو مرکز ترک اعتياد در رباط  کريم افتتاح شد
ربا طکريم - خبرنگار آفرينش
 به مناسبت هفته بهزيستي و ارتقاي خدمات بهزيستي به مردم، دو مرکز ترک اعتياد در رباط  کريم افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ما ، دو مرکز افتتاح شده با عناوين درمانگاه ترک اعتياد مهربان در رباط کريم و نسيم رهايي در نسيم شهر با بهره گيري از پزشکان مجرب به صورت سرپايي به درمان اعتياد مي پردازد.
مديرکل سازمان بهزيستي استان تهران گفت: ارائه خدمت به بخش خصوصي از وظايف سازمان بهزيستي است.
ظاهر رستمي افزود: بايد نظارت دقيقي روي تمام بخش هاي خصوصي صورت گيرد چرا که حاکميت اين مراکز زير نظر بخش دولتي است.
وي با اشاره به ضرورت افزايش بخش خصوصي براي رفع مسائل ومشکلات گروه هدف سازمان بهزيستي اظهارداشت: رعايت چارچوب ها و ضوابط بهزيستي بايد در اولويت برنامه هاي بخش خصوصي قرار گيرد.
رستمي همکاري و مشارکت فرمانداري و نيروي انتظامي را براي رعايت چارچوب هاي بهزيستي بسيار ضروري عنوان کرد و خواستار تعامل بيش از پيش مسئولان بهزيستي با اين نهادها شد.

کار برداشت گندم از اراضي زراعي شهرستان شاهرود آغاز گرديده است
شاهرود - خبرنگار آفرينش
با شروع  زمان برداشت گندم از سطح 16700 هکتار اراضي گندم آبي و 6500 هکتار گندم ديم شهرستان پيش بيني مي گردد و حدود 50000 تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان توسط عوامل و مراکز خريد سطح شهرستان خريداري گردد. در ضمن قيمت پايه خريد گندم سال جاري بر مبناي 2 درصد افت مفيد و 4 درصد افت غير مفيد هر کيلو گرم 3050 ريال تعيين شده است.

مديرآموزش و پرورش شهرستان دماوند:
 هيچ يک از واحد هاي آموزشي ما جز مدارس هوشمند قرار نگرفته است
 دماوند- خبرنگار آفرينش
دولت نهم با توجه به اينکه تلاش هاي خوبي در جهت ارتقاي معيشت فرهنگيان انجام داد تا حدودي هم به منزلت فرهنگيان پرداخت .
به گزارش خبرنگار آفرينش :مدير آموزش و پرورش شهرستان دماوند در پاسخ به اين سوال که آيا مدارس دماوند به مدارس چند رسانه اي تبديل شدندافزود:با توجه به مشکلات سخت افزاري هنوز  در بحث نرم افزاري تلاش جدي صورت نگرفته است البته در بعضي از شهرستانها از جمله دماوند در بعضي از مدارس اين کار انجام شده ولي هنوز به شکل فراگير اقدامي صورت نگرفته است.
وي در رابطه با اينکه فضاي آموزشي دماوند قابليت آموزش چند رسانه اي را دارند خاطر نشان کرد:با کمک خيرين و بودجه هاي عمراني که دولت نهم براي بازسازي فضاهاي آموزشي در اختيار آموزش و پرورش گذاشته بيش از 23 واحد آموزشي را بازسازي کرديم و ما از اين فرصت مي توانيم در ارتباط با آموزش هاي چند رسانه اي استفاده کنيم . وي همچنين در خصوص مدارس هوشمند در شهرستان دماوند عنوان کرد: با توجه به سهميه اي که در سطح استان در اختيار ما هست هنوز هيچ يک از واحد هاي آموزشي ما جز مدارس هوشمند قرار نگرفته است. درويشي در پاسخ به اين سوال که در سال اصلاح الگوي مصرف کدام يک از برنامه هايتان در اولويت کاري قرار دارد و چه برنامه هايي در خصوص اصلاح الگوي مصرف براي معلمين و دانش آموزان در مدارس دماوند برگزار گرديد تصريح کرد:استفاده بهينه از اوقات معلمين و دانش آموزان در اولويت کاري ما قرار دارد و در جلسات مديران و معلمين يکي از نکاتي که تاکيد ميکنيم استفاده از اوقاتشان در جهت کار ،تحقيق،مطالعه و آشنايي با روشهاي تدريس ، استفاده از انرژي در مدارس است .همچنين در خصوص نگهداري از فضاهاي آموزش توصيه ها و راه کار هايي را ارائه داديم و چند همايش در اين رابطه برگزار کرديم که معلمين و دانش آموزان الگو بگيرند.
مدير آموزش و پرورش شهرستان دماوند با توجه به آخرين روزهاي فعاليت دولت نهم در خصوص برنامه هاي آموزش و پرورش ياد آور شد : ما در دولت نهم 223 واحد آموزشي و 250 کلاس درس را بازسازي کرديم اين پروژه ها را در اوايل دولت نهم کلنگ زديم 90 درصد از کار به پايان رسيده و 10 درصد کار در مهر ماه بهره برداري ميشود.
وي در ادامه تاکيد کرد : در سال 88 نسبت به سال 84 در بحث آموزش رشد خوبي را سطح شهر داشتيم در مقطع ابتدايي 1/5 درصد در مقطع راهنمايي حدود15/5 درصد در مقطع متوسطه 21 درصد از دانش آموزان در دماوند رتبه هاي کشوري کسب کردند.
وي درباره ي مطالبات فرهنگيان در شهرستان دماوند گفت: براي اولين بار در سال 88 مطالبات فرهنگيان را صفر کرديم و هيچ فرهنگي نمي تواند ادعا کند که از آموزش و پرورش طلبکار است . درويشي در پايان با توجه به افزايش حقوق ،فرهنگيان عنوان کرد : در دولت نهم سال 84 نسبت به سال 88 حقوق فرهنگيان از 210 هزار تومان به 460 هزار تومان افزايش پيدا کرده است.

فرماندار سردشت بر تسريع در طرح هاي دردست اقدام  در اين شهرستان تاکيد کرد
اروميه-خبرنگار آفرينش
 درويشي در جلسه شوراي اداري شهرستان سردشت هم چنين با اشاره به طرح تکريم ارباب رجوع گفت : مسئولان ادارات بايد با توجه به اهميت اين طرح در جهت عملي شدن آن اقدام کنند. وي با اشاره به مشکل طرح مسکن مهر در اين شهرستان خواستار تلاش جدي مسئولان مربوطه براي حل مشکلات اين طرح شد. امام جمعه سردشت هم در اين جلسه بر تلاش مسئولان براي حل مشکلات مردم و نقش روحانيان در آگاهي بخشي به جامعه تاکيد کرد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان