جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/05/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3394

 امام جمعه نجف آباددر اولين همايش مديران گزينش و حراست واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي سراسر کشور:
 حراست جز» کليدي ترين واژه هاي قرآني است  

 نماينده ولي فقيه و امام جمعه نجف آباد به اهميت حراست در قرآن کريم اشاره کرد و گفت: حراست جز» کليدي ترين واژه هاي  قرآني است و حراست، حفاظت و تقوا واژه هايي است که خبر از پاسداري از ارزش ها مي دهد.
به گزارش خبرنگار "ايسکانيوز"حجت الاسلام حسناتي در اولين همايش مديران گزينش و حراست واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامي نجف آباد اظهار داشت: از افتخارات شهر ولايي و شهيد پرور نجف آباد اين است که قبل و بعد از انقلاب در خدمت نظام بوده و اکنون به لطف خدا شهري با کمترين مسائل در حوادث مختلف است و اکنون با همدلي ويژه با مجموعه دانشگاهي در خدمت نظام و انقلاب اسلامي است.
وي افزود: مردم متدين نجف آباد عهد و پيمان بسته اند که راه شهيدانشان را هرگز فراموش نکنند و در اموري که موجب تقويت پايه هاي نظام اسلامي است، همت گمارند.
امام جمعه نجف آباد به اهميت بحث گزينش و حراست اشاره کرد و افزود: گزينش و حراست جايي مطرح است که خوبي ها و ارزش ها مطرح است.
وي به اهميت حراست در قرآن کريم اشاره کرد و افزود: با مراجعه به قرآن کريم در مي يابيم که حراست جز کليدي ترين واژه هاي قرآني است و حراست، حفاظت و تقوا واژه هايي است که خبر از پاسداري از ارزش ها مي دهد.
حسناتي تصريح کرد: چشم الهي ناظر بر بندگان و حافظ خوبي ها و خوبان است و خداوند حفظ انسان ها از سقوط، نابودي و انحراف از مسير انسانيت را به عنوان لطف عام خود مطرح مي کند.به گزارش ايسکانيوز، وي افزود: خود انسان ها نيز موظف شده اند حافظ خود باشند و شايد يکي از دلايل اهميت ويژه نماز جمعه اين است که در هر جمعه بايد سفارش به تقوا شود. امام جمعه نجف آباد خاطر نشان کرد: ممکن است وظيفه مسئولين حراست و گزينش، بد ترجمه شود و وحشتي در دل ايجاد کند چنان چه گاهي از آمران به معروف و ناهيان از منکر نيز اينگونه ياد مي شود اماواقع قضيه اينچنين است که يک مسئولين گزينش و حراست بر اساس مسئوليتي که در يک مجموعه پذيرفته است، خود را همچون تمام زيرمجموعه خود نسبت به حفظ عزت و کرامت و آينده آن مجموعه مسئول مي داند و بايد در اين زمينه فعال و کوشا باشد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش