جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/06/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3412

 كوتاه و خواندني  

رئيس شوراي پژوهشي منطقه 10:
تحقيق و پژوهش نماد پيشرفت يک واحد
 دانشگاهي است
شوراي پژوهشي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي گفت: نماد پيشرفت يک واحد دانشگاهي تحقيق و پژوهش آن بوده که زير بناي توسعه و استقلال يک کشور را رقم مي زند.
 به گزارش ايسکانيوز جلسه شوراي پژوهشي منطقه 10 دانشگاه آزاداسلامي با حضور معاونين پژوهشي واحدهاي دانشگاهي آزادشهر، علي آباد، گرگان، شاهرود، دامغان، سمنان و گرمسار در واحد آزادشهر برگزار شد.
در اين جلسه ابتدا دکتر عليرضا ايرانبخش رئيس شوراي پژوهشي منطقه 10 با اشاره به اهميت فعاليتهاي پژوهشي در واحدها و ترغيب استادان در امر تحقيق و پژوهش گفت : نماد پيشرفت يک واحد دانشگاهي تحقيق و پژوهش آن بوده که زير بناي توسعه و استقلال يک کشور را رقم مي زند و حوزه معاونت پژوهش واحدها در اين خصوص وظيفه سنگيني را به عهده دارند. سپس دکتر قربانعلي گنجي معاون پژوهشي واحدآزادشهر ضمن خيرمقدم به معاونين و حضور آنان در واحد آزادشهر گفت: بي شک تمدن امروزي حاصل تلاش، مطالعه، تحقيق و پژوهش انسانهاي گذشته بوده و تمدن فردا نيز منتظر تلاشها و پژوهشهاي محققان و پژوهشگران امروز خواهد بود و انتظار مي رود که واحدهاي دانشگاهي که خود يکي از مراکز تحقيقاتي بشمار مي آيند با فراهم سازي فضاي مناسب پژوهشي، خلاقيتها را دربين استادان و دانشجويان شکوفا کنند. در ادامه شورا با توجه به دستور جلسه درخصوص بررسي پيشنهادات آيين نامه عضويت در انجمنهاي علمي معتبر داخلي و خارجي، بررسي روند داوري تدوين طرحهاي استراتژيک واحدها، بررسي کميت و کيفيت فعاليتهاي پژوهشي استادان، نحوه مشارکت واحدهاي منطقه در برگزاري کنفرانسهاي منطقه اي وبررسي سيستم پورتال و خبرنامه الکترونيکي پژوهشي در واحدها بحث و تبادل نظر شد.

تدوين برنامه هاي کوتاه مدت در دانشگاه آزاد تبريز
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز از تدوين برنامه هاي يک و پنج ساله اين واحد در آينده نزديک خبر داد. به گزارش مهر در تبريز، صادق ملکي پيش از ظهر پنجشنبه در نشستي خبري به خبرنگاران گفت: در اين راستا برگزاري جلسات توجيهي در دستور کار قرار گرفته و به زودي کار تدوين برنامه هاي کوتاه مدت در حوزه هاي مختلف عمراني، آموزشي،  فرهنگي،  دانشجويي و پژوهشي نهايي خواهد شد. وي اظهار داشت: با تدوين و اجراي برنامه هاي يادشده،  اداره دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز از وابستگي به فرد خارج شده و متکي به برنامه ريزي هاي اصولي خواهد شد. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز با بيان اينکه در قالب برنامه هاي کوتاه مدت، سيستمهاي مديريت کيفيت و حسابرسي مديريت در اين مرکز دانشگاهي مستقر خواهد شد،  تصريح کرد: با ايجاد اين سيستم ها دستيابي به استانداردهاي لازم تسهيل شده و ضمن کسب رضايت دانشجويان، کارمندان و اعضاي هيئت علمي، چگونگي فعاليت مسئولان در سطوح مختلف مديريتي به صورت مستمر مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت. وي خاطر نشان کرد: استقرار سيستم هاي مزبور همچنين به شناسايي نقاط ضعف و قوت، تحليل نظام مند تهديدهاي داخل و خارج از دانشگاه و تبديل اين تهديدها به فرصت کمک شاياني خواهد کرد. ملکي که اخيرا مسئوليت دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز را عهده دار شده است، درباره ديگر اولويت هاي کاري خود گفت: ارتقاي فعاليت هاي فرهنگي و تبديل فضاي دانشگاه به محيطي عقلاني و معنوي براي رشد و تعالي دانشجويان، از اهداف مديريت جديد اين دانشگاه است. وي با اشاره به ربع قرن فعاليت آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي يادآور شد:در دهه نخست و دوم فعاليت اين دانشگاه به ترتيب تثبيت و توسعه کمي در ابعاد مختلف پيگيري مي شد اما هم اکنون کيفيت بخشي به فعاليت هاي آموزشي، فرهنگي، پژوهشي و نيروي انساني مورد توجه است. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز با اشاره به اينکه اين مرکز دانشگاهي با وجود ساخت و سازهاي گسترده در سال هاي گذشته با کمبود فضاي آموزشي مواجه است، اظهار داشت:مديريت جديد دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز تلاش خواهد کرد فضاي آموزشي اين دانشگاه در مقايسه با جمعيت دانشجويي آن به استانداردهاي ابلاغ شده از سوي وزارت علوم نزديک شود.

يحيوي بيان کرد:
افزايش بيمارستانهاي آموزشي
دانشگاه آزاد اسلامي
معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي از افزايش بيمارستانهاي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد و گفت: درحال حاضر سياست دانشگاه آزاد اسلامي ايجاد حداقل يک بيمارستان آموزشي در هر استان است.
دکتر سيدحسن يحيوي در گفتگو با مهر افزود: تقاضاي تاسيس بيمارستان در شهرهاي سنندج، کرج، تنکابن، رودهن و تبريز را ارائه کرده ايم که اميدواريم به نتيجه برسد.
وي اضافه کرد: سياست اصلي دانشگاه آزاد اسلامي تاسيس يک بيمارستان در هراستان است که با توجه به 6 بيمارستاني نيز که در دست احداث داريم اين تعداد افزايش مي يابد.

از سوي سيد محمدحسيني;
قائم مقام دانشگاه پيام نور منصوب شد
محمدمهدي فداکار طي حکمي از سوي سيدمحمد حسيني سرپرست دانشگاه پيام نور به سمت قائم مقام اين دانشگاه منصوب شد.  به گزارش مهر، در اين حکم سيدمحمد حسيني ضمن تاکيد بر تجارب ارزنده و تعهد محمدمهدي فداکار وي را به عنوان قائم مقام دانشگاه پيام نور منصوب کرد. حسيني در ادامه اين حکم از تمامي معاونين و ساير مديريتهاي دانشگاه پيام نور خواست با قائم مقام جديد اين دانشگاه نهايت همکاري را داشته باشند.

در دوازدهمين کنفرانس سراسري مهندسي برق ايران
کسب رتبه برتر مقاله دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي قزوين
در دوازدهمين کنفرانس سراسري مهندسي برق ايران، مقاله دانشجويان دانشگاه آزاداسلامي قزوين در گرايش الکترونيک به عنوان مقاله برتر انتخاب شد.  به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، در اين کنفرانس که با شرکت دانشگاه هاي معتبر کشور در تبريز برگزار شد، مقاله "بررسي تغيير در عملکرد ترانزيستورهاي اثر ميداني نانو لوله کربني برمبناي تغيير طول کانال و چگالي ناخالصي" که توسط شاهين قرباني زاده شيرازي و علي کاظم پور از دانشجويان اين دانشگاه ارائه شد; به عنوان مقاله برتر در گرايش الکترونيک انتخاب شد و با اهداي لوح برتر مورد تقدير قرار گرفت.

  برگزاري دومين نشست اعضا» باشگاه پژوهشگران جوان واحداسلامشهر
دومين نشست اعضا» باشگاه پژوهشگران جوان واحداسلامشهر با حضور تمام اعضاي باشگاه در سالن اجتماعات واحداسلامشهر برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر، فيروزه کشاورزي رئيس باشگاه پژوهشگران واحد اسلامشهر در اين خصوص بيان کرد: دراين نشست به معرفي بيشتر برنامه هاي باشگاه، چگونگي کار با سامانه همايش و سايت و امور مربوط به ثبت نام اعضاي باشگاه براي کارگاه ها و بازديدها پرداخته شد.
وي افزود: در اين نشست همچنين مشکلات اعضا» درخصوص طرحهاي پژوهشي جديد مورد بحث و بررسي قرار گرفت وهريک از اعضاي باشگاه، پيشنهادات، انتقادات و مشکلات خود را با رئيس باشگاه در ميان گذاشتند. 

شرکت مديران دانشگاه آزاد اسلامي کاشان در کلاس مبارزه با آنفلونزاي خوکي
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي کاشان، با دعوت معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کاشان از دانشگاههاي شهرستان، جمعي از مديران دانشگاه آزاداسلامي کاشان در کلاسهاي آموزشي "آشنايي با روشهاي پيشگيري و مبارزه با آنفلونزاي نوع A در سطح دانشگاه" شرکت کردند.  شايان ذکر است دانشگاه آزاد اسلامي کاشان با داشتن پنج خوابگاه متمرکز دانشجويي در دانشگاه و نزديک به هشت هزار دانشجو، يکي از مراکز علمي فعال در توسعه علمي شهرستان است.

ارائه درس آشنايي با دفاع مقدس براي اولين بار در دانشگاهها از مهر ماه
مدير کل دفتر گسترش آموزش عالي از ارائه درس دو واحدي آشنايي با دفاع مقدس در پنج دانشگاه کشور از مهر ماه سال جاري خبر داد و گفت: سرفصل و محتواي اين درس توسط شوراي اسلامي شدن دانشگاهها تدوين شده و از اول مهر ماه در پنج دانشگاه تدريس مي شود.
رجبعلي برزويي در گفتگو با مهر با بيان اين خبر افزود: مصوبه جلسه 154 شوراي اسلامي شدن دانشگاهها اين بود که درس آشنايي با دفاع مقدس در دانشگاهها ارائه شود. اين موضوع در جلسه هفته گذشته شوراي برنامه ريزي مطرح و قرار شد اين درس در پنج دانشگاه متقاضي که در گذشته تقاضاي خود را مبني بر ايجاد اين درس ارائه کرده بودند اجرايي کنيم.
وي افزود: دانشگاههاي شهيد باهنر کرمان، شهيد بهشتي، شهيد چمران اهواز، تربيت دبير شهيد رجايي و يزد متقاضي اجراي اين درس هستند که با تصويب شوراي برنامه ريزي از مهر امسال اجرايي مي شود. مدير کل دفتر گسترش آموزش عالي گفت: هر دانشگاه ديگري که تقاضاي ارائه اين درس را داشته باشد مي تواند از سال آينده با مجوز از وزارت علوم نسبت به اجراي آن اقدام کند.
ويژگي مدرسين درس آشنايي با دفاع مقدس
وي با تشريح شرايط ارائه درس دفاع مقدس در دانشگاهها به مهر گفت: درس آشنايي با دفاع مقدس يک درس دو واحدي اختياري در مجموعه دروس معارف اسلامي در گرايش انقلاب اسلامي است و هر دانشجويي در هر رشته تحصيلي مي تواند اين درس را مانند ساير دروس عمومي انتخاب کند.
برزويي تاکيد کرد: اين درس بايد توسط مدرسيني ارائه شود که گواهي ارائه درس را از پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس کسب کرده باشند.
تدوين سرفصلها در شوراي اسلامي شدن دانشگاه ها
وي با بيان اينکه مسئوليت ارائه اين درس با معاونت آموزشي دانشگاه است به مهر گفت: تدوين سرفصل و محتواي اين درس توسط شوراي اسلامي شدن دانشگاهها صورت گرفته است.  مدير کل دفتر گسترش آموزش عالي گفت: مصوبه اخير شوراي برنامه ريزي را به دانشگاههاي مجري ابلاغ شد.

 هزار متر مربع فضاي آموزشي، رفاهي در واحد ايذه به بهرداري مي رسد
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه گفت :با آغاز سال تحصيلي 88-89 ده هزار متر مربع فضاي جديد آموزشي، رفاهي و کارگاهي در سايت جديد 50 هکتاري راسفند به فضاي موجود اضافه خواهد شد. به گزارش آنا دکتر اميدوار مالملي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه که در جلسه ي هيات رئيسه و مديران اين واحد دانشگاهي سخن مي گفت : با ابراز خرسندي از پيشرفت ها و موفقيت هاي اين واحد دانشگاهي در عرصه هاي مختلف اظهار داشت توسعه ي کمي و کيفي به ويژه در بخش پژوهش و آموزش سر لوحه ي کار ماست و آماده ي رقابت با تمام دانشگاه هاي منطقه هستيم .وي در پايان با اشاره به حديث «من لم يشکر الناس لم يشکر الله» همه  توفيقات حاصل شده در تمام بخشها را مديون تلاش هاي مستمر مجموعه کارکنان خدوم اين واحد دانشگاهي دانست و از همگان خواست تا در اين شرايط حساس بيشتر به کار و تلاش ادامه دهند تا هم موجبات رضايت خلق را و هم رضاي خالق را فراهم نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش