جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/06/21 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3412

 ايران زمين  

اثر نامحسوس خشکسالي رودخانه هم آشکار شد
افزايش تخلفات رانندگان اصفهاني به دليل
 خشکي زاينده رود
اصفهان  - خبرنگارآفرينش
به دنبال خشکسالي زاينده رود براساس نظرات کارشناسان تخلفات رانندگان اصفهاني افزايش وآستانه تحمل انها کاهش يافته است.    
به گزارش اداره ارتباطات رسانه اي روابط عمومي شهرداري اصفهان به نقل از  روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري اصفهان، معاون حمل و نقل و ترافيک با اشاره به تاثيرات محيطي در شيوه رانندگي رانندگان وسايل نقليه اظهار داشت: براساس نظرات کارشناسان و روانشناسان خشک شدن زاينده رود، تغييرات آب و هوايي شهر و حذف چشم اندازهاي آرامبخش زاينده رود از زندگي روزانه شهروندان موجب اختلال در وضعيت روحي و رواني افراد، کاهش آستانه تحمل در بين رانندگان شده است.
مهندس مصطفي نوريان افزايش رفتارهاي غيرطبيعي و برخوردهاي غيرمنطقي در رانندگي و همچنين افزايش تخلفات سرعتي و عبور از چراغ قرمز را از تاثيرات تغييرات محيطي در شهر اصفهان اعلام کرد و بيان داشت: استفاده از کولر در ترافيک هاي پرحجم عامل افزايش سوخت خودروهاست که بالطبع موجب توليد بيشتر گاز سمي دي اکسيد کربن است و علاوه بر بيماري هاي جسمي موجب کاهش سطح هوشياري رانندگان و خستگي زودرس آنان مي شود که تبعات آن افزايش آگاهانه و ناآگاهانه تخلفات رانندگي و ناهنجاري هاي اجتماعي است . وي از ديگر تاثيرات خشکي زاينده رود بر ترافيک را تغييرات نمودارهاي «مد» يا الگوي استفاده از  وسايل نقليه مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: در زمان پرآبي زاينده رود درصد بيشتري از مردم سفرهاي شهري و کوتاه خود را با دوچرخه، پياده روي و وسايل حمل و نقل عمومي انجام مي دادند که به علت عوامل مختلف از جمله تغييرات آب و هوايي به سمت استفاده از خودروهاي شخصي سوق يافته است.
معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري اصفهان از ديگر تغييرات ايجاد شده در مباحث ترافيکي شهر را جابجايي نقاط جذب سفر از حاشيه زاينده رود و تاثيرات ترافيکي بر ديگر نقاط شبکه معابر شهري عنوان و تصريح کرد: مناطقي همچون پارک کوهستاني صفه از نقاط جذب کننده سفرهاي شهروندان شده اند که در روزهاي تعطيل به لحاظ محدوديت مکان پارک خودرو با بي نظمي در پارک حاشيه اي و تخلفات پارک دوبله در سطح بزرگراه هاي اقارب پرست و شهداي صفه مواجه هستيم. نوريان هزينه افزايش تخلفات رانندگي در سطح شهر را چشمگير خواند و اظهار اميدواري کرد با جاري شدن زاينده رود نشاط و شادابي به شهر و مردم اصفهان برگردد و شرايط ايجاد شده بهبود يابد .                                                          

طرح کوتاه مدت آبرساني به شهرستان ايذه آماده بهره برداري است
اهواز - خبرنگار آفرينش
  طرح کوتاه مدت آبرساني به شهرستان ايذه با هدف جبران کمبود آب شرب مردم ايذه به مقدار 345 ليتر درثانيه به مرحله بهره برداري رسيد.
با بهره برداري از چاه آبراک و سه حلقه چاه ، خطوط جمع آوري ، ايستگاه پمپاژ ، خط انتقال به مخزن 10 هزار متر مکعبي در مجموع 14 هزار و 700 مترمکعب آب شرب با 450 EC ميکرو موس بر سانتي متر مربع به ظرفيت آب شهرستان ايذه افزوده مي شود.
در اين پروژه يک خط انتقال آب از ايستگاه پمپاژ تا مخزن ذخيره به قطر 500 ميلي متر فولادي و به طول 6 هزاروهشتاد متر، يک خط انتقال اصلي از مخزن ذخيره تا شبکه توزيع شهر ايذه به قطر 762 و 500 ميلي متر از جنس فولادي و پلي اتيلن به طول 4 هزارو833 متر و يک واحد ايستگاه پمپاژ با ظرفيت 255 ليتر در ثانيه به همراه مخزن مکش پمپها به ظرفيت 500 مترمکعب احداث شده است.
احداث و تجهيز هشت حلقه چاه در مناطق چهارتنگ و هلايجان، احداث مخزن ذخيره آب بتني به ظرفيت 10 هزار متر مکعب و همچنين احداث خطوط لوله جمع آوري آب از چاهها تا ايستگاه پمپاژ و مخزن ذخيره به قطرهاي250 تا 450 ميلي متر از جنس فولادي و پلي اتيلن به طول 6 هزار و489 متر نيز از جمله اقدامات انجام شده در اين پروژه است.
براي اجراي اين طرح تاکنون بالغ بر 98 ميليارد ريال هزينه شده است .  افزايش جمعيت شهرستان ايذه و بهره برداري بي رويه از چاههاي آب باعث شد که تعدادي از چاههاي آب ايذه به دليل نيتراته شدن از مدار خارج و همين امرموجب کمبود  شديد آب شرب مردم گردد. به همين منظور تامين آب شرب براي مدت پنج سال آينده از منابع زيرزميني به عنوان راهکار کوتاه مدت اجرا شد. اين طرح از جمله طرحهاي آبرساني سازمان آب و برق خوزستان است که بخشي از طرح جامع آبرساني به شهرهاي شمال شرق خوزستان محسوب مي شود.

توزيع 8 تن سبد کالايي بين نيازمندان نير
اردبيل -  خبرنگارآفرينش
 رئيس کميته امداد شهرستان نير گفت : درطول ماه مبارک رمضان و تاکنون 8 تن سبد کالايي بين نيازمندان شهرستان نير توزيع شده است .
به گزارش خبرنگار ما ، عليرضا حسين نژاد درمراسم افطاري 300 نفر از ايتام و نيازمندان درحسينيه صمد نير افزود : هم اکنون بيش از 837 خانوار و جمعيتي بالغ بر 2 هزار نفر ازاهالي شهرستان نير تحت حمايت کميته امداد هستند و اين نهاد درطول سال خدمات مختلفي را براي آنها ارايه مي کند . وي درتشريح فعاليت هاي اين نهاد درماه مبارک رمضان اظهار داشت : با مساعدت خيران ومردم متشرع نير 8 تن سبد کالايي شامل برنج ،; روغن و مرغ همزمان با ماه مبارک رمضان بين خانواده هاي نيازمند توزيع شده است .
رئيس کميته امداد شهرستان نير گفت : درکنار توزيع سبد کالا تاکنون 500 وعده غذاي گرم دربين خانواده هاي نيازمند توزيع شده است . وي با بيان اينکه تا پايان ماه مبارک رمضان توزيع غذاي گرم دربين مددجويان بويژه روستانشينان تداوم مي يابد ادامه داد : اين نهاد با ساماندهي امور مربوط به نزورات خيران تلاش مي کند تا آنها را به دست نيازمندان حقيقي برساند .  حسين نژاد اجراي طرح شفا و رضوان را ياد آور شد و افزود : درقالب اين طرح با کمک هاي خيران هزينه ساخت مسکن و درمان نيازمندان تامين مي شود .رئيس کميته امداد نير درپايان سخنان خود ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبي براي دستگيري ازنيازمندان دانست و تصريح کرد : درفصل رويش عبادت درکارهاي خير مردم بايد درانجام وظيفه انساني و ديني خود پيش قدم شوند .

مرحله سوم طرح ساماندهي مراحل تهيه و عرضه مواد و تجهيزات پزشکي در آذربايجان غربي اجرا مي شود
اروميه - خبرنگار آفرينش
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني آذربايجان غربي گفت : در راستاي طرح  ساماندهي که از سال گذشته و با هدف ساماندهي مراحل توليد ، عرضه و مصرف مواد و تجهيزات پزشکي اجرا مي شود ، در مرحله اول کليه تجهيزات  دندان پزشکي و در مرحله دوم دستگاههاي تست قند خون ملزم به استفاده از برچسب اطمينان شده اند . عليزاده با اشاره به اينکه در مرحله سوم اين طرح که از نيمه دوم سالجاري آغاز خواهد شد وسايل پيشگيري از بارداري مشمول اجراي اين طرح مي شوند : بااجراي اين طرح و نسب برچسب اطمينان بر روي کالاهاي مورد نظر کليه اطلاعات  وسايل و تجهيزات و مواد پزشکي به صورت هوشمند از مرحله  ساخت تا استفاده در اختيار مصرف کنندگان قرار مي گيرد و کالاهاي بدون مجوز و قاچاق براحتي قابل شناسايي خواهد بود .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش