جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1388/12/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3557

 كوتاه و خواندني  

به ميزباني دانشگاه علم و صنعت ايران
نخستين کنفرانس ملي کرسي هاي آزادانديشي، فرصت ها و چالش ها برگزار مي شود
نخستين کنفرانس ملي «کرسي هاي آزادانديشي، فرصت ها و چالش ها»، بيست و هفتم و بيست و هشتم مهرماه سال 89 در دانشگاه علم و صنعت ايران برگزار خواهد شد.
به گزارش ايسنا، نخستين کنفرانس ملي کرسي هاي آزادانديشي و فرصت ها و چالش ها با هدف مشارکت در توسعه پايدار و همه جانبه کشور از طريق نشر و ترويج فرهنگ، دانايي و تجارب راه اندازي کرسي هاي آزادانديشي در کشور و ايجاد فضاي نقادي در پرتو آزادانديشي در کشور و ايجاد فضاي نقادي در پرتو آزادانديشي حقيقي در بستر کرسي ها برگزار مي شود. ازجمله موضوعاتي که قرار است در اين کنفرانس مورد بحث و بررسي قرار گيرد، نقش کرسي هاي آزادانديشي در توسعه پايدار علمي و فرهنگي کشور، نقش و جايگاه رسانه ها در توسعه و ترويج فرهنگ آزادانديشي، نقش کرسي هاي آزادانديشي در مهندسي فرهنگ و مهندسي فرهنگي، نقش کرسي هاي آزادانديشي در تدوين برنامه هاي توسعه فرهنگي کشور و نقش کرسي هاي آزادانديشي در تحقيق اهداف انقلاب اسلامي و... خواهد بود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر و ارسال مقاله مي توانند به تارنماي کنفرانس به نشاني http:a//zir.ac.iust.abanbishi مراجعه کنند.

دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود مقام اول
نمايشگاه نماز منطقه 10 را کسب کرد
دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود در بين واحدهاي دانشگاهي منطقه 10 به مقام اول در نمايشگاه نماز دست يافت. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد شاهرود، حجت الاسلام احمد نظري مسئول دفتر فرهنگ اسلامي اين دانشگاه در نمايشگاهي که به مدت سه روز با موضوع نماز در واحد گرگان برگزار شد، گفت: واحد دانشگاهي شاهرود با احراز 15 مقام برتر در رشته هاي مختلف در اين نمايشگاه حائز رتبه اول شد. نظري افزود: ستاد اقامه نماز دانشگاه توانست در قسمت هاي خطاطي، نقاشي، ماکت، صنايع دستي و غرفه بندي با گرايش نماز در اين نمايشگاه به مقام اول در بين 10 واحد دانشگاهي استان هاي سمنان و گلستان دست يابد. وي همچنين اظهار داشت: در غرفه واحد شاهرود صنايع دستي به شکل زنده اجرا مي شد که مورد استقبال بازديدکنندگان قرار گرفت.

  در واحد علوم و تحقيقات خوزستان برگزار شد:
سمينار تخصصي "راه هاي پيشگيري
 از اعتياد به مواد مخدر"
اهواز - خبرنگار آفرينش
به منظور آسيب شناسي پديده اعتياد به مواد مخدر، سمينار تخصصي «راه هاي پيشگيري از اعتياد» در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات استان خوزستان برگزار شد.به گزارش آفرينش، در اين مراسم که به همت مرکز مشاوره اين واحد دانشگاهي و با استقبال دانشجويان و کارکنان برپا شد، پاک سرشت روانپزشک و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز با اشاره به آسيب هاي روحي و رواني موادمخدر بر سيستم دفاعي بدن، افزود: متاسفانه اين مواد به دليل تاثيرگزاري فراوان در تخريب قسمت هاي مهم بدن ازقبيل گردش خون، سيستم عصبي، قلب، گوارش و... نقش بسزايي در نابودي تدريجي روان و جسم فرد مبتلا دارد.وي اظهار داشت: مسئولين و خانواده هاي بيمار نبايد به فرد معتاد به عنوان يک فرد توانا در رفع بيماري خود نگاه کنند بلکه وي را به عنوان يک فرد نيازمند به درمان هاي حمايتي ازقبيل خانواده درماني، شناخت درماني، گروه درماني و... در نظر گيرند. پاک سرشت در ادامه با اظهار تاسف از افزايش آمار معتادين به مواد مخدر در کشور گفت: متاسفانه قشر عظيمي از اين آمار را زنان تشکيل مي دهند.در ادامه اين مراسم دواساز مسئول سلامت رواني-اجتماعي و اعتياد در معاونت بهداشتي خوزستان با اشاره به راهکارها و سياست هاي اتخاذ شده دولت بر پيشگيري از اعتياد به موادمخدر و کاهش آمار مبتلايان اظهار داشت: درحال حاضر سازمان بهزيستي توانسته است با اجراي برنامه هايي ازقبيل توزيع سرنگ هاي بهداشتي به صورت رايگان، ايجاد مراکز بازپروري در مناطق مختلف شهر، توزيع بسته هاي آموزشي-فرهنگي باموضوع اعتياد و... تاحدودي از گسترش اين پديده در جامعه جلوگيري کند.

برگزاري اولين کارگاه مقاله نويسي
 به روش ISI ويژه اعضا» باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران مرکزي
اولين کارگاه مقاله نويسي به روش ISI ويژه اعضا» باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد تهران مرکزي، اين کارگاه آموزشي به مدت 16 ساعت باحضور دکتر علي عسگري در دانشکده فني و مهندسي اين واحد دانشگاهي تشکيل شده است. ازجمله مطالب ارائه شده در اين کارگاه مي توان به: انواع مقاله (پژوهشي، مروري، نظري، روش شناختي، مورد پژوهش)، نحوه آماده سازي مقاله (طول مقاله، سرفصل ها، لحن)، ساختارمقاله (عنوان، نويسنده، چکيده، مقدمه، روش، يافته ها، بحث، منابع)، چکيده (دقت و درستي، محتوا، مختصر و اختصاصي،غير ارزشيابانه، پيوسته و خواندي)، مقدمه (بدنه اصلي مقاله، ارائه مساله مورد مطالعه، توصيف راهبرد و رويکرد، بيان هدف)، روش (آزمودني ها، ابزار، راهبرد)، يافته ها (جداول، شکل ها، نمايش آماري، توان آماري، معناداري آماري، اندازه هاي اثر و قدرت رابطه)، بحث (تفسير يافته ها، بررسي پيامدي هاي نظري يافته ها)، منابع (نحوه منبع نويسي) اشاره کرد.

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر راه اندازي شد:
صفحه page home اختصاصي ويژه اساتيد هيات علمي و سيستم کارتابل الکترونيکي (رايورز)
رئيس واحد اسلامشهراز راه اندازي صفحه  page home اختصاصي ويژه اساتيد هيات علمي و سيستم کارتابل الکترونيکي (رايورز) در اين واحد خبر داد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر،
دکتر علي بدرقه از تجهيز و راه اندازي صفحه page home اختصاصي ويژه اساتيد هيات علمي در پورتال اين واحد خبر داد و افزود: در اين صفحه، کليه اطلاعات مربوط به اساتيد ازقبيل سوابق و رزومه علمي و پژوهشي آنان و همچنين جزوات و فايل هاي آموزشي مربوطه جهت استفاده دانشجويان ارائه مي شود.
رئيس واحد اسلامشهر همچنين از راه اندازي سيستم کارتابل الکترونيکي (رايورز) در اين واحد خبر داد و گفت: سيستم کارتابل الکترونيکي دانشگاه آزاد اسلامي (رايورز)، نيز در واحد اسلامشهر نصب و راه اندازي شد. وي اين اقدام را گامي شايسته در راستاي عمل به فرمايشات مقام معظم رهبري در سال اصلاح الگوي مصرف دانست و افزود: با استفاده از اين سيستم ضمن جمع آوري کليه مکاتبات دستي و صرفه جويي در زمان و هزينه، کليه مکاتبات واحد به صورت الکترونيکي انجام شده و در بايگاني الکترونيکي نيز آرشيو خواهد شد، بنابراين ضمن تکريم ارباب رجوع و حذف سيکل اداري و رفت و آمدهاي زايد، به تعبيري صرفه جويي در فضا را نيز شامل مي شود.

آمادگي جهاد دانشگاهي براي ارائه خدمات به بيماران در تعطيلات نوروزي
مرکز خدمات تخصصي درمان در منزل جهاد دانشگاهي واحد علوم پزشکي تهران براي رفاه حال سالمندان و بيماران خصوصا بيماران مزمن و خاص که در ايام تعطيلات نوروز به خدمات درماني نياز پيدا مي کنند اقدام به بسيج نوروزي کادر درماني به منظور انجام خدمات درماني در منزل بيماران کرده است.
به گزارش ايسکانيوز، همه ساله در ايام نوروز با توجه به تعطيلي مطب ها و کلينيک هاي درماني و به حداقل رسيدن فعاليت بيمارستان ها و مراکز درماني، شهروندان تهراني که نيازمند دريافت خدمات درماني هستند، ممکن است در نحوه دريافت اين خدمات دچار مشکل و سردرگمي   شوند. در همين راستا امسال نيز مرکز خدمات تخصصي درمان در منزل جهاددانشگاهي علوم پزشکي تهران براي رفاه حال سالمندان و بيماران خصوصا بيماران مزمن و خاص که در اين ايام به خدمات درماني نياز پيدا مي کنند اقدام به بسيج نوروزي کادر درماني به منظور انجام خدمات درماني در منزل بيماران کرده است. اين خدمات شامل اعزام پزشک عمومي و متخصص، پرستار، فيزيوتراپ، کارشناس ماساژ درماني براي ريلکسيشن، گفتار درمان، کاردرمان، کارشناس آزمايشگاه جهت نمونه گيري، انجام راديولوژي، سونوگرافي پرتابل و نوار قلب، آمبولانس و نيز اجازه و فروش تجهيزات پزشکي و لوازم پزشکي موردنياز بيماران است. کارشناسان واحد پيام مرکز درمان در منزل جهاددانشگاهي که همگي متخصص پرستاري يا مامايي هستند به صورت شبانه روزي در ايام تعطيلات نوروزي از طريق تلفن ويژه 64064، پاسخگوي شهروندان تهراني بوده و به صورت رايگان در سطح کارشناس آماده ارائه مشاوره سلامت به شهروندان تهراني هستند.

دانشجويان فعال جشنواره ملي قرآن دانشجويي تقدير مي شوند
دانشجويان فعال در حوزه هاي پژوهش، رشته هاي ادبي و هنري و بخش ويژه طرح و نماد در بيست و پنجمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان کشور مورد تقدير قرار مي گيرند. به گزارش مهر، بيست  و پنجمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان کشور همزمان با ربع قرن فعاليت هاي قرآني در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور برگزار مي شود و با توجه به همزماني اين جشنواره با هزار و چهارصدمين سال نزول قرآن کريم (به تاريخ شمسي)، دبيرخانه جشنواره از تلاش هاي دانشجويان در عرصه فعاليت هاي قرآني تجليل مي کند. دانشجويان مي توانند آثار خود را براساس شرايط اعلام شده در حوزه هاي پژوهش، رشته هاي ادبي و هنري و بخش ويژه طرح تا 25 خرداد ماه سال 89 به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند. دانشجويان در حوزه پژوهش مي توانند آثار خود در بخش هاي مقاله، پايان نامه و نشريه، در حوزه رشته هاي ادبي و هنري در بخش هاي خوشنويسي، طراحي پوستر، نقاشي، فيلمنامه، عکاسي و نماآهنگ و در حوزه بخش ويژه به صورت طراحي نماد جشنواره و ايده ارائه کنند.نفرات برگزيده رشته هاي مختلف ضمن معرفي در جشنواره، جوايزي ازجمله کمک هزينه سفرهاي زيارتي، عمره و سکه بهار آزادي و ... دريافت مي کنند بيست  و پنجمين جشنواره ملي قرآن دانشجويان کشور سال 89 در دانشگاه علوم پزشکي ايران برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه