جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/02/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3578

  ديويد بکام ثروتمندترين فوتباليست جهان  

  در فهرست ثروتمندترين بازيکنان فوتبال جهان که از سوي مجله فوربس اعلام شده است، بکام در صدر قرار گرفته در حاليکه بازيکنان شاغل در لاليگاي اسپانيا و همچنين ليگ برتر انگليس بيشترين سهم را در بين 10 نفر اول به خود اختصاص داده اند.
گفته مي شود بکام 35 ساله و کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال انگليس سالانه حدود 30 ميليون يورو درآمد دارد که بخش اعظمي از آن مربوط به قراردادهايي است که با شرکت هايي چون "آديداس" بسته است.
اين در حاليست که وي در سال جاري مبلغ قابل توجهي را به دليل غيبت در مسابقات جام جهاني 2010 پس از آسيب ديدگي تاندون آشيل پايش، از دست داده است.
در فهرست ثروتمندترين بازيکنان فوتبال جهان "کريستيانو رونالدو" ستاره پرتغالي رئال مادريد با 22 ميليون يورو درآمد در سال دوم است. البته حدود نيمي از اين مبلغ از محل قراردادهاي او با شرکت توليد محصولات ورزشي نايک حاصل شده است.
وي تابستان گذشته با امضاي قراردادي شش ساله به ارزش حدود 11 ميليون يورو از منچستريونايتد به رئال مادريد پيوست اما بر اساس همين قرارداد، دستمزد او در سال دوم حضورش در اين تيم 25 درصد افزايش خواهد يافت.
"کاکا" هم تيمي رونالدو در رئال مادريد با درآمدي حدود 17/5 ميليون يورو در سال نفر سوم است و "رونالدينيو" ديگر برزيلي فهرست با همين مقدار در رده چهارم جاي دارد.
"تيه ري هانري" مهاجم بارسلونا و کاپيتان تيم ملي فرانسه با دريافت بيش از 16 ميليون يورو در سال مکان پنجم را به خود اختصاص داده است که گفته مي شود اگر بر اساس شايعات در پايان فصل همانند بکام به آمريکا و تيم رد بولز نيويورک برود، درآمد او بيشتر خواهد شد.
بر همين اساس "ليونل مسي" بهترين بازيکن سال جهان و دارنده جايزه توپ طلايي با 14 ميليوني يورو درآمد ششم است در حاليکه "فرانک لمپارد" و "جان تري" از تيم چلسي با دريافت به ترتيب 12 و 11 ميليون يورو در مکان هاي بعدي قرار دارند.
"زلاتان ابراهيموويچ" مهاجم سوئدي بارسلونا پنجمين بازيکن شاغل در لاليگاي اسپانيا است که با درآمدي حدود 11 ميليون يورو در رده نهم جدول ثروتمندترين بازيکنان جهان جاي گرفته است در حاليکه "استيون جرارد" کاپيتان ليورپول با مبلغ 10/5 ميليون يورو، نفر دهم است.
نکته جالب توجه اينکه تمامي 10 نفر اول اين فهرست به جز سه نفر، سابقه بازي در يکي از دو تيم رئال مادريد يا بارسلونا را در دوران بازيگري خود دارند.
فهرست 10 نفر اول ثروتمندترين بازيکنان فوتبال جهان از نظر مجله فوربس به شرح زير است:
 ديويد بکام (لس آنجلس گالسي آمريکا و ميلان ايتاليا) 30 ميليون يورو
 کريستيانو رونالدو (رئال مادريد اسپانيا) 22 ميليون يورو
 کاکا (رئال مادريد اسپانيا) 17/5 ميليون يورو
 رونالدينيو (ميلان ايتاليا) 17/5 ميليون يورو
 تيه ري هانري (بارسلونا اسپانيا) 16 ميليون يورو
 ليونل مسي (بارسلونا اسپانيا) 14 ميليون يورو
 فرانک لمپارد (چلسي انگليس) 12 ميليون يورو
 جان تري (چلسي انگليس) 11 ميليون يورو
 زلاتان ابراهيموويچ (بارسلونا اسپانيا) 11 ميليون يورو
 استيون جرارد (ليورپول انگليس) 10/5 ميليون يورو


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه