جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1389/02/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3580

 دبير منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي:
 يکي از رويکردهاي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي بحث تکريم ارباب رجوع مي باشد 

چهارمين جلسه شوراي اطلاع رساني و روابط عمومي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي با حضور دکتر عليرضا نظام آبادي، دبير منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي، مديران و مسئولان روابط عمومي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي در دبيرخانه منطقه پنج برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي واحد اراک، در اين جلسه دکتر عليرضا نظام آبادي، دبير منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي، ضمن تشکر از تلاش هاي روساي واحدها و مديران و مسئولان روابط عمومي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي و با اشاره به نامگذاري سال 89 از سوي مقام معظم رهبري به نام "همت مضاعف و کار مضاعف" گفت: دانشگاه آزاد اسلامي همواره پرچمدار فرمايشات مقام معظم رهبري بوده است و بايد در اين زمينه از تمامي امکانات و توانمندي هاي موجود استفاده بهينه نموده و چندين برابر گذشته تلاش نماييم.
وي در ادامه افزود: ازجمله برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي حرکت به سوي گسترش تحصيلات تکميلي است و با توجه به کثرت تقاضايي که در اين زمينه وجود دارد بايد در مقطع تحصيلات تکميلي سرمايه گذاري کرد و دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يک موهبت الهي در اين زمينه مي تواند بار سنگيني را از دوش دولت بردارد.
رئيس شوراي اطلاع رساني تصريح نمود: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري، آينده روشن از آن مراکز آموزش عالي و دانشگاه هايي مي باشد که به درخواست هاي منطقي دانشجويان جامع عمل بپوشاند; بر همين مبنا اميدواريم دانشگاه آزاد اسلامي همانگونه که ازنظر کميت رتبه اول را در دنيا دارا مي باشد، بتواند در آينده اي نزديک و با همکاري، همدلي، تلاش و همت همه همکاران به دانشگاه نمونه ازنظر کيفي تبديل شود.
دکتر نظام آبادي با اشاره به اينکه اطلاعات درست و به موقع بستر لازم را براي تصميم گيري مناسب فراهم مي کند، اظهار داشت: بايد تلاش شود اخبار و گزارش فعاليت هاي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي به نحو مطلوبي منعکس شود و مسئولان روابط عمومي در عرصه اطلاع رساني و روابط عمومي از تجربيات موفق واحدها به خوبي استفاده نمايند.
وي با توجه به اينکه مديران روابط عمومي بايد در کليه جلسات واحد دانشگاهي خود حضور فعال داشته باشند و بتوانند مطالب مفيد خبري را منعکس نمايند، اظهار داشت: سرعت و دقت در انتشار اخبار و تازه بودن خبر از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و اخبار کهنه از هيچ جذابيت و محتوايي برخوردار نيست و در اين زمينه لازم است روساي واحدهاي دانشگاهي روابط عمومي هاي خود را تقويت نمايند.
دبير منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي، ايجاد روابط عمومي ديجيتال را مهم عنوان نمود و تصريح کرد: منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي آمادگي خود را جهت برگزاري کارگاه هاي آموزشي در زمينه ارتباطات، آموزش اينترنت و... اعلام مي نمايد.
دکتر نظام آبادي، عنوان داشت: يکي از رويکردهاي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي بحث تکريم ارباب رجوع مي باشد که بايد اين امر را بيش از پيش دنبال نماييم و با توجه به سخنان دکتر جاسبي، رياست دانشگاه آزاد اسلامي مبني بر اينکه بايد نگاه مسئولين دانشگاه به دانشجويان مانند نگاه پدر به فرزند خويش باشد، بايد تمامي امکانات آموزشي و رفاهي دانشجويان را فراهم نماييم. دبير منطقه دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: مديران روابط عمومي چشم و گوش بينا و شنواي دانشگاه هستند; و بايد با هوشياري، تدبير و نگاه عالمانه و آگاهانه به امر اطلاع رساني بپردازند.
در ادامه اين جلسه حميد بورقاني فراهاني، دبير شوراي اطلاع رساني و روابط عمومي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي، با تاکيد بر حرکت به سوي روابط عمومي الکترونيک در واحدهاي منطقه پنج گفت: مديران روابط عمومي مي توانند با حمايت روساي واحدهاي دانشگاهي و با بسترسازي مناسب نسبت به نصب کيوسک هاي اطلاع رساني و تلويزيون شهري و راه اندازي Center Sms، در راستاي گسترش سيستم اطلاع رساني مکانيزه درجهت معرفي قابليت ها و توانمندي هاي دانشگاه آزاد اسلامي به جامعه و مردم گام بردارند.
وي با اشاره به بهره گيري از تکنولوژي نوين ارتباطي در روابط عمومي و بهينه سازي، توسعه کمي و کيفي تجهيزات روابط عمومي افزود: مديران و مسئولان روابط عمومي مي بايست تعامل مطلوبي با مسئولان محلي، اصحاب رسانه ها، اساتيد و دانشجويان برقرار نمايند و توليدات علمي اساتيد و موفقيت هاي دانشجويان را منعکس کنند.
شايان ذکر است در چهارمين جلسه شوراي اطلاع رساني و روابط عمومي منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي، هريک از مديران و مسئولان روابط عمومي واحدهاي منطقه پنج، گزارشي از فعاليت هاي صورت گرفته و همچنين برنامه ها، نقطه نظرات و ديدگاه هاي خود را مطرح نمودند. همچنين در حاشيه اين جلسه، کميته راهبردي شوراي اطلاع رساني و روابط عمومي منطقه پنج در "کارگروه انتشارات" و "کارگروه افکارسنجي" با حضور مديران روابط عمومي واحدهاي همدان، اراک، ساوه، خرم آباد و بروجرد تشکيل شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه